reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Teoretycznie spożywanie pieczywa sprzyja poczęciu chłopca rzekomo, podnosi poziom glukozy i wyrzut insuliny. U siebie w staraniach i kilku znajomych zauważyłam, że wpłynęło na zakwaszenie organizmu i spłodzenie dziewczynki. Im bardziej niezdrowa i sucha dieta tym bardziej sprzyjała. Nie wiem, ile w tym prawdy u mnie się sprawdziło. Przy synku byłam na diecie i nie jadłam pieczywa i unikałam węglowodanów, a u córki nie miałam czasu na szykowanie posiłków i z reguły była jakaś kanapka i te nieszczęsne pieczywo i piwo itp. 😊 Na pewno jadłam więcej pieczywa niż kiedykolwiek, nawet teraz nie zjadam więcej niż dwie kanapki dziennie.

Elenaa a kiedy planujecie starania o siostrzyczkę ? 😊
Niepredko, narazie delektuje sie 7 tygodniowym synkiem :D
 
reklama
Zastanawia mnie bezglutenowa dieta. Zauważyłam, że sporo dziewczyn, ktore wlasnie jest na takiej diecie rodzą córki. hmmmm
 
Elenaa super, gratuluje i zazdroszcze. 😊 Sama zapomniałam jak to jest, a powiedz lepiej jest mieć dziecko z dwuletnią czy trzyletnia przerwa ? Nie jest ciężej w którymś przypadku ?

No i jak to jest z 3. Duży przeskok ? Pojawiają się jakieś nowe trudności, wyzwania ?
 
Zastanawia mnie bezglutenowa dieta. Zauważyłam, że sporo dziewczyn, ktore wlasnie jest na takiej diecie rodzą córki. hmmmm
Znowu jestem wyjątkiem ;) Bardzo długo bylam na tej diecie bo gluten mi nie służy. Trzeci Syn w drodze :) Ale ja to chyba jestem wyjątkiem od tych wszelkich reguł ;)
 
Elenaa super, gratuluje i zazdroszcze. 😊 Sama zapomniałam jak to jest, a powiedz lepiej jest mieć dziecko z dwuletnią czy trzyletnia przerwa ? Nie jest ciężej w którymś przypadku ?

No i jak to jest z 3. Duży przeskok ? Pojawiają się jakieś nowe trudności, wyzwania ?
Ja też mam pomiędzy 2 i 3 3 lata a pomiędzy pierwszym a drugim niecałe 5 lat🙂
 
Elenaa super, gratuluje i zazdroszcze. 😊 Sama zapomniałam jak to jest, a powiedz lepiej jest mieć dziecko z dwuletnią czy trzyletnia przerwa ? Nie jest ciężej w którymś przypadku ?

No i jak to jest z 3. Duży przeskok ? Pojawiają się jakieś nowe trudności, wyzwania ?
chyba największa rewolucja jest jak pojawia się pierwsze dziecko. Ja nie mogę narzekać, najmłodszy jest grzeczny więc jakoś gładko poszło to przestawienie się i zorganizowanie się na nowo. Zobaczymy jak będzie później :-) sama z trójką chodzę na 8 km spacery bo młody lubi długie spacery, dajemy rade, mam czas zjeść śniadanie czy napic się gorącej kawy (a z tym pamietam miałam problem jak pojawiło sie pierwsze dziecko :p) , starszaków jeszcze nie puściłam do przedszkola przez tego koronawirusa więc mimo wakacji edukujemy się w domu coby jakąś im czas zająć.
No i potwierdza się to że matka jest najbardziej zorganizowana jak jest sama, mąż miał 3dniowy wyjazd słuzbowy i cała trojka o 20 spała już w łózku :p a ja miałam czas na wieczór z netflixem.
Łatwiej jak różnica jest 3 lata między najmłodszymi, niż jak było niecałe 2 lata między moimi starszakami. Choć jak patrzę jaki kontakt mają moje starszaki to nie żaluję i cieszę się że taka mała różnica jest między nimi :-)
 
reklama
o kurcze.... a przestrzegalas diety dziewczynkowej przed staraniami?
Nieświadomie ale tak :) i ogólnie jak poczytałam zagraniczne fora jak już byłam teraz w ciąży, to spełniliśmy wszystkie warunki dziewczynkowe ;) Tylko my zamiast BDM pociągnelismy króliczki nawet 2xdziennie ;) Co wg tamtejszych "ekspertów" też jest "różową" metodą :) Ogólnie zupełnie inna jest ta ciąża od poprzednich, Beta przyrastała jak szalona, owu z lewego jajnika, PH moczu bardzo niskie, Ramzi dziewczynkowy, wszelkie mity,wróżby,kalendarze i księżyce też :D Nawet intuicja czuła cały czas dziewczynkę, do tego stopnia, że już miałam multum problemów w głowie bo ja to jednak lepiej się czuję jako Matka Synów :D Koniec końców mamy Trzeciego Muszkietera i już myślimy o Czwartym ;)
 
Do góry