reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

My też dopiero mamy w planach starania. Mam jeszcze nadżerkę do wyleczenia, ale to już finisz myślę, a później możemy kombinować :)
Zrobiłam TSH 0.087 FT4 1,5. Ponoć nie ma dramatu. Ale nadżerkę mam mega upierdliwą i chciałabym się jej pozbyć. Gdzie mam szukać pełnej recepty na dziewczynkę? :)
 
reklama
Dzieki dziewczyny za rady. Ja z tych co w ciazy stawiaja na naturalne metody leczenia ;-) Wiem wiem skoro dla kobiet w ciazy to mozna, pewnie mozna ale poki daje sie uratowac domowymi sposobami to ja tam wole dmuchac na zimne. Przedwczoraj posmarowalam sie na noc mascia wygrzewajaca i dopiero po fakcie zastanowilam sie czy mi wolno, myslalam ze zawalu dostane. Cala noc nie spalam ze stresu :-D Taka juz jestem. A jakby mnie chcieli zaszczepic to juz wogole bym osiwiala ze strachu. Ale *spam* zapamietam, dzieki.

Gorgusia witaj. Czytaj od pojawienia sie na forum Pirani. Powodzenia!
Polisia no tak myslalam ze tak bedzie, usg w 12 tc a potem sie zacznie :-) ale dasz rade a z naszymi kciukami napewno sie uda! Fajnie jest jak lekarz ma w swoim gabinecie dobry sprzet usg no ale jak nie ma to nic nie poradzisz. Powiem Ci tak, ponoc nuba widac najlepiej w 14 tc zatem pewnie na Twoim miejscu bym sie umowila bo bym nie wytrzymala. Ale widzisz ja poszlam na takie dodatkowe usg w 15 tc i tylko dostałam zamotki. Uplakalam sie po nim jak glupia bo lekarz mi powiedzial ze nie widzi narzadów meskich. Takze nastaw sie ze z usg na tym etapie jest roznie. Tak czy inaczej trzymam &&&&&&
Daria z tym przedszkolem to faktycznie masakra. Wspolczuje, pilnuj tematu bo nie ma nic gorszego jak zastrasznone dziecko. Zrazi sie na dlugi czas.
 
Elmo no własnie, trochę się boję, że za szybko zabiorą mi nadzieję, ale z drugiej strony no ciągnie wilka do lasu haha :) umówię się na własnie przełom 13/14 tyg, mam nadzieję, że w innej klinice będzie lepszy sprzęt, zobaczymy :D zaraz postaram się zarezerwować termin hahah :)

Gorgusia przeczytaj szczególnie rady Piranii od strony 3495 to jest dobre kilka wieczorów, ale warto moim zdaniem :)
recepta w skrócie jest tutaj: https://www.babyboom.pl/forum/stara...c-dziewczynka-1147/index1046.html#post8210389

ale im dłużej się czyta tym lepiej :) warto też ze trzy mc poobserwować się, prowadzić wykres na ovufriend lub podobnych cudach :) i pytać nas :) trzymam kciuki. A kiedy planujesz zacząć??
 
Elmo, co wolno - czosnek, cytryna, miód akacjowy i lipowy, herbata z lipy - działa napotnie, więc najlepiej na noc, sok z malin, tymianek zaparzony do picia, majeranek do picia - oba działają dobrze na kaszel. Powinnaś bardzo dużo pić.Syrop z cebuli jest dobry na kaszel, ale ma też naturalne antybiotyki, więc spokojnie możesz kurację zastosować. Cebule ze dwie kroisz w piórka, łyżka cukru, przykryć spodeczkiem i odstawić w ciepłe miejsce, żeby puściło sok. Dobrze jest zrobić sobie syrop z czosnku - przepuszczasz przez praskę kilka zabków czosnku, wrzucasz do słoiczka, do tego pół szklanki przegotowanej wody (chłodnej), łyżka miodu akacjowego lub lipowego i dwie cytryny - jedna pokrojona w kosteczkę i do środka, a z drugiej tylko sok wyciśnij. Odstawiasz na 24 godziny i możesz pić. Trzymać w lodówce. Syrop z cebuli najlepiej co kilka dni robić świeży. Maści rozgrzewających raczej sie nie stosuje w ciąży, ale spokojnie - nie zaszkodziło. Jedz dużo czosnku - np. na kanapkę wrzucaj z twarożkiem. Herabatę z miodem, ale nie może być ona gorąca, bo wtedy właściowości miodu idą na łąkę. Jeśli cytryna - to najlepiej z wodą. Nie mieszaj raczej miodu i cytryny w ciepłych napojach. Dobrze też działa imbir i cynamon - oba rozgrzewają naturalnie.
Daria, nawet bym się nie zastanawiała, ale od razu poszla do przełożonych tych nauczycielek. To dziecko i do tego bardzo małe. Nie mają prawa jej źle traktować.
 
macy dyrektorka jest tylko w poniedzialki na chwile tak jej w ogole nie ma ;/ meza kolega sie tak zdenerwowal ze powiedzial ze w piatek pojedzie (bo jutro swieto i zamkniete ) i tej niemce powie co mysli , bo on mowi perfekt po niemiecku nie to co moj maz;p
 
Elmo, *spam* jest jak najbardziej "domowy" bo zawiera wyciąg z porzeczki, malin i sproszkowany czosnek, nic więcej ;-) Jednak ja już go wypiłam 4 butelki i nic, choć może zapobiegł pogorszeniu przeziębienia :-p *spam* są też pastylki do ssania na gardło - skład to malina i propolis, ale dla mnie to też kicha była, nie było mi po nich lepiej, gardło samo przeszło. Syrop z cebuli to ogólnie na przeziębienie, nie tylko na gardło/kaszel, ja jeszcze nie robiłam, jakoś mnie odrzuca na samą myśl :baffled: Jak mnie bolała tak strasznie szyja to wysłałam męża do apteki właśnie po jakąś maść rozgrzewającą i nie ma ani jednej, która może być stosowana w ciąży. Kupił w końcu cośtam-rub, nie pamiętam, w składzie olejek kamforowy, eukaliptusowy, mentol itp. Mam taką książkę "Ciężarówką przez 9 miesięcy" i tam jest napisane, że oba te olejki są zakazane w ciąży, no i weź się tu człowieku lecz :wściekła/y:

Daria, uściski dla Twojej córci, biedna, musicie koniecznie coś z tym zrobić, w głowie mi się nie mieści takie traktowanie dzieci!!

Witam nowe staraczki i niezmiennie trzymam za wszystkie kciuki!!! &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Ja właśnie jestem na etapie wyczekiwania badania (w poniedziałek), powoli skrada się stres i niepewność...

Macy, o jaki fajny przepis na syrop z czosnku! Chyba zrobię, choć nie wiem czy mnie mąż z łóżka nie wyrzuci :-p
 
Ostatnia edycja:
Macy wielkie dzieki. Zaraz biore sie do roboty :-D Tak myslalam ze zaszalalam z ta mascia, ale za pozno pomyslalam. Wiecej nie bede. Dzieki raz jeszcze :*

Polisia umow sie, pozbedziesz bola a tak to bedzie Cie tylko korcilo :-)

Oczy niebieskie mowisz ze wertujesz nuby? Widze ze kazda z nas przechodzi kolejno kazdy etap. Ja wierze i zaciskam kciuki za Twojego synka &&&&&&&

Araki czyli przeszly Ci juz te choróbska? Czy jeszcze dobijaja? Zdrówka zycze. Ja popróbuje robic te syropy co Macy polecila bo gardlo mi juz przeszlo po tych plukankach o ktorych mowilam, teraz zatkalo nos no i ogolnie rozbita jestem przeziebieniowo. Ta masc ktara zastosowalam to Ice Gel do masazu, w skladzie jest kamfora i mentol czyli tak jak mowisz nie powinanm byla no ale po fakcie. A jak chodzi o ciaze to jak samooczucie?
 
Ostatnia edycja:
Ja bym chciała już. Obserwuję się i robię jakieś zapiski 2 czy 3msc. Wiem kiedy mam owulacje, bo wyraźnie to czuję. Z jednej strony boję się.... Kacpuś jeszcze malutki, ja prowadzę własną firmę, planujemy rozbudować dom. Z drugiej strony jakbym miała czekać na same sprzyjające okoliczności to kilka lat się zejdzie, a nie chcę dużej różnicy między dzieciakami.... Moja wspólniczka się wścieknie jak już zaciążę, ale w sumie też nie wiadomo ile to potrwa. Niby z Kacim wyszło w pierwszym cyklu, a teraz zobaczymy. Szukałam Piranii i nie mogę znaleźć w spisie użytkowników :(
 
daria0607 to sie w glowie nie miesci zeby takie baby w przedszkolu pracowały! Biedna Nadia. Jak taki babsztyl zostal w ogole dopuszczony do opieki nad dziecmi. Dobrze ze sie znalazla jedna co sie przejała Wasza córcią, ale wiecie że Ona sama przedszkola nie zmieni. Nawet sie nie zastanawiajcie tylko pisz skarge, tak nie moze byc dziecko traktowane- wiesz ze potem mała nie bedzie chciała chodzić i ma racje- bo przedszkole kojarzy jej sie z czyms złym. Ja bym poszukala innego przedszkola, z jakimis Paniami na poziomie, ktore maja cierpliwosc przynajmniej, bo szkoda córci. Ale powiem Ci ze u nas w przedszkolu wcale nie lepiej, moze Panie nie krzycza, ale za to dzieci bogatych rodzicow moga wszystko,a te biedniejsze sa wiecznie popychane, wiecznie wszystko jest na nie zrzucane. Nigdy nie powiedza-ze dziecko bogatych bylo nie grzeczne, a na te biedniejsze litania sie znajdzie. W tamtym roku dokuczala swieta 4-ca w przedszkolu mojemu dziecku, zglaszalam wychowawczyni, zglaszalam dyrekcji- nic. A na zebraniu matki tych łobuzow sie pytaja czy ich dzieci sa grzeczne a Pani- tak oczywiscie. Myslalam ze mnie potarga. Np. tydzien temu ukradli mojemu dziecku czapke- od razu Pani powiedziala-ze nie mozliwe. Potem w tamten poniedzialek ten jeden z bogatych ukradl mojemu dziecku auto i drugi tydzien nie oddaje, Pani zglosilam, tez nie oddał, dzis bylam u matki- zobaczymy czy odda jutro, bo mojemu dziecku juz zapowiedzial ze tego auta nie zobaczy bo jemu sie podoba,ze mu inne przyniesie. A w tymtym roku ( 4latki ) straszyl moje dziecko ze przyniesie noz do przedszkola i go zabije, a jak nie to go dopadnie w nocy w domu jak bedzie spal i go poćwiatruje. Oczywiscie Pani- nie mozliwe. Oni tylko tak gadaja. Tylko ze moje dziecko przez tydzien goraczke mialo i do przedszkola nie chodzilo tak sie bało.
 
reklama
Elmo, dzięki, jeszcze mnie męczy ale już nie tak strasznie, gardło przeszło został katar, spróbuję zrobić ten syrop z czosnku i może sobie pójdzie w końcu. Poza tym czuję się dobrze, mało ciążowo, tak bym chciała już czuć ruchy to bym była spokojniejsza... czasem jak leżę w wannie to mi się wydaje że coś tam mnie smyra, jak z synkiem byłam w ciąży to właśnie podczas ciepłych kąpieli ruszał się najbardziej, ale wątpię czy to to, za wcześnie jeszcze :tak:

gorgusia, bo to jest Piranha, nie Pirania :-D
 
Do góry