reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Witaj ana
Ja też mam 2 synów. Różnica między nimi to 15lat [emoji12]. Teraz 3 ciąża z córką i będzie równo 2 lata do młodszego syna.
Ja zaszlam w ciążę 5 lub 3 dni przed owu, nie wiem które plemniki zadzialaly ale obstawiam te 5 dniowe ( stały już na czatach [emoji3]).
Życzę powodzenia i trzymam kciuki.

Airfix - to odliczamy, teraz może być codziennie [emoji3]
Czyli po Tobie jestem 3 w kolejce do porodu, szaleństwo [emoji13] oj będzie się działo.

Antonia - piszesz, że cykl ci się duży a mnie twój cykl szybko zleciał, dobre co? [emoji3].

Jak się czujecie ciężarówki?

thgf3e3k5dy58h2b.png
Hihi tylko że się nie skończył jeszcze..Dziś 21 dc,fatalnie się czuje, bardzo boli mnie głowa trochę tak migrenowo co zdarza mi się tylko na kaca. Leżę właśnie..

Napisane na HUAWEI CAM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
dziękuje za odzew, piękne by to było, no zobaczymy dziś jestem po owulacji wydaje mi sie, że byla wczoraj, bo glut był gesty jak chol..rka jak galareta, wydaje mi się, że był za gesty, bo nie dało sie go rozciągnac przylepijal sie sorki za dosłowny opis.W cyklu ktorym sie nie udało, przytulanki byly w dzien gluta i ciazy z tego nie bylo:( wiec albo owulacja nastapuje predzej i nie zdąrzyły plemniczki, albo moj sluz jest nie do przebicia w ten dzien wogóle, a dzien wczesniej sama woda.
W tym cyklu w dzien staranek sluz wodnisty przezroczysty, wiec na pewno juz byl ten plodny dzien, dzis juz sucho, niestety nie mierze temp. opieram sie na obserwacji sluzu, teraz tylko czy moj maz ma na tyle silne zolnierzyki, okaze sie za dwa tyg. tyle czekania...

Ana jest spora szansa na ciążę przy wodnistym śluzie. Ja kilka miesięcy już obserwuję śluz i do tego mierzę temperaturę. I właśnie zauważyłam, że mam owulację wtedy gdy jest wodnisty, przeźroczysty i do tego uczucie mokrości. Później gęstnieje lub zanika. Ostatnio potwierdził mi to lekarz na usg. Poszłam specjalnie sprawdzić w ten dzień kiedy obstawiałam owulację.

Antonia dużo zdrówka życzę:)

Elena super fotka :). Mam nadzieję, że tez kiedyś zobaczę taki widok :)
 
Imama jasne nie ma co czekac dlużej :) a 5 lat róznicy nie dużo. Mój najmlodszy ma 13 miesiecywczesniej nie mogłam sie starac, bo po cesarce jestem, musiałam odczekać.Tez karmie piersia jeszcze, ale juz tylko raz w nocy popije i dalej spi.
Arya jesli mi sie udało, to miedzy młodszym synem, a fasolka bedzie tez prawie dwa lata :p Czyli sposób na dziewczynke u was podziałał :)
Pewnie jestesmy w podobnym wieku.
Monia0281 to i może w moim przypadku owulacja wystepuje przed glutem hmm to by było z moich obliczen ze staranka były 2 dni przed owulacja, a nie 3.
Nie chce sie nakrecac, ale jak zaszłam z młodszym to na poczatku miałam takie ciagniecie jajnika jakby kłucie, inny rodzaj bólu jak na owulacje ciezko to bólem nazwac, moze to był przypadek, teraz tez cos czuje podobnego, ale to pewnie nic nie znaczy, lepiej tak mysleć.
 
Ostatnia edycja:
Imama jasne nie ma co czekac dlużej :) a 5 lat róznicy nie dużo. Mój najmlodszy ma 13 miesiecywczesniej nie mogłam sie starac, bo po cesarce jestem, musiałam odczekać.Tez karmie piersia jeszcze, ale juz tylko raz w nocy popije i dalej spi.
Arya jesli mi sie udało, to miedzy młodszym synem, a fasolka bedzie tez prawie dwa lata [emoji14] Czyli sposób na dziewczynke u was podziałał :)
Pewnie jestesmy w podobnym wieku.
Monia0281 to i może w moim przypadku owulacja wystepuje przed glutem hmm to by było z moich obliczen ze staranka były 2 dni przed owulacja, a nie 3.
Nie chce sie nakrecac, ale jak zaszłam z młodszym to na poczatku miałam takie ciagniecie jajnika jakby kłucie, inny rodzaj bólu jak na owulacje ciezko to bólem nazwac, moze to był przypadek, teraz tez cos czuje podobnego, ale to pewnie nic nie znaczy, lepiej tak mysleć.
Raczej wątpię, że jesteśmy w samym wieku. Ja jestem stara jak świat 37lat [emoji16]

thgf3e3k5dy58h2b.png
 
Co do staranek to ja osobiście nie wierze w odstęp bo mam najmłodszego syna z 4 dni przed owu przy sexie co drugi dzien i to bym odradzała. Zależy czy "ci sie spieszy". Abstynencja wiecej niż 7 dni bym próbowała. A jak nie wyjdzie to co 4 dzien staranka zaraz po @. Napewno nie co drugi (bardzo chłopczykowo) ewentualnie codziennie aby troszke osłabić nasienie. Zależy czy wiesz dokładnie kiedy owu.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
i mama mam pytanie? codzienny sex do samej owulacji czy jednak ze dwa dni wczesniej zakonczyc a dzialac w owulacje jeszcze??
 
reklama
Andzelisia jeśli chodzi o rożne "techniki" zmniejszenia ilości nasienia to sa trzy możliwości:

1) abstynencja przynajmniej 7-10 dni przed pierwszymi i jedynymi staraniami, z odstępem 2-3 dni bądź do pozytywnego testu owu bądź tez o+12. Nie polecane dla mężczyzn powyżej 35 roku gdyż plemniki moga zostać uszkodzone.

2) częsty sex, przez przynajmniej 7-10 dni, najczęściej jak sie da, conajmniej codziennie (nie mozna zrobic żadnej przerwy) rownież z odstępem bądź do owulacji.
Minus tego to to ze podnosi sie pH pochwy czyli lepiej użyć jakiś zakwaszaczy przy tej metodzie. Dlatego tez moze poprostu przy codziennym sexie wychodzą chłopczyki, wlasnie przez to ze w pochwie zmienia sie środowisko, podnosi sie pH.

Opcja 3) to masturbacja przez przynajmniej 7-10 dni to samo co przy czestym sexie. Nie zmienia to jednak pH pochwy wiec jest lepsza opcja. Tez polega na codziennej "zmianie nasienia" aż do odstępu bądź owulacji.

Ja osobiście gdybym miała wybrać opcje zmiejszania ilości plemników to najlepiej abstynencja (juz pisałam ze pierwszy miesiąc będę próbować z abstynencja) jak sie nie uda uznałam ze lepiej masturbacja bądź sex z prezerwatywa a maz nie bedzie kończył w środku. Jak opcja 1 i 2 nie wyjdzie to codzienny sex a tuż przed owu dwa razy dziennie. Oczywiscie zobaczymy jak moj maz da rade hehe bo planować to moge tylko narazie.
Ogólnie myśle zeby skończyć po pozytywnym teście owulacyjnym. Jednak 3 dni przed to czytałam ze szanse na ciąże to ok 10% a stosując jeszcze jakieś diety czy cos to wogole szanse zero myśle.
Wiec Andzelisia musisz przemyśleć co zatosowac. Jak chcecie codzienny sex to warto dodać ciepłe kąpiele.



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry