reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

O kurczę [emoji19] a wiesz jak wygląda leczenie przy nadczynosci ?
Jeszcze czekam na telefon od ginekologa bo jestem na liście rezerwowej i myślałam by z nim najpierw skonsultować wyniki i jak zalecił to wtedy do Endo się udac

Podejrzewam że nadczynność i niedoczynność leczy się podobnie, czyli przyjmowanie tabletek do momentu wyregulowania hormonów. Czasami endokrynolog jest zbędny, bo ginekolog też może wdrożyć leczenie o ile temat nie jest poważny, więc zacznij od ginekologa.
 
reklama
@Magic_87 mam wyniki tsh na te chwilę. Możesz mi powiedzieć co to znaczy? Zobacz załącznik 1200851
Tsh masz wporzatku jedynie stosunek ft3 do ft4 ale te wyniki też są zmienne także spokojnie i zależą od wielu czynników tzn nawet tsh zmienia się w ciagu dnia możesz skonsultować to endokrynologiem jeszcze dobrze zrobić sobie przeciwciała ATPO by wykluczyć hashimoto
 
To w takim razie chyba poczekam na konsultacje z gienkologiem.. Ale rozumiem że mogę normalnie dalej się starać. Czy nadczynność lub niedoczynność jeśli uda się zajść w ciążę może być niebezpieczna dla ciąży?
Tsh masz wporzatku jedynie stosunek ft3 do ft4 ale te wyniki też są zmienne także spokojnie i zależą od wielu czynników tzn nawet tsh zmienia się w ciagu dnia możesz skonsultować to endokrynologiem jeszcze dobrze zrobić sobie przeciwciała ATPO by wykluczyć hashimoto
 
U mnie się wszystko przesunęło , mialo być pięknie..cykle przez 4 miechy 23-24 jak w zegarku..teraz 26 się zrobilo 🥺3 dni odebrały mi zdrowy rozsądek..testy negatywne okresu brak...i nie wiem czy progesteron zawinił, czy za długo odstep od owulacji jak się przesunęło coś,czy przekombinowalam z czymś, dla mnie zagadka..jak ja bym chciała tak ,,raz,, i już..
 
@Mecenasowa27 problemy z tarczycą utrudniają zajście w ciąże, nawet jeśli zajdziesz, to jest to ryzyko, ponieważ przez wahania tarczycy ciąży nie utrzymasz. Więc ja na Twoim miejscu najpierw wyrównałabym ją. Może ginekolog oprócz tego jeszcze zleci Ci jakieś badania.
 
Hej dziewczyny napiszę moje starania odnośnie planowania płci. Mam w domu dwóch chłopców i bardzo chciałam dziewczynkę. Wczoraj zostało potwierdzone że na 100 procent dziewczynka. Nie wiem czy to przypadek czy udało mi się dopomóc losowi. Oto co robiłam. Zaczęłam okolo miesiąc przed zajęciem w ciążę ponieważ udało się w pierwssym cyklu. Suplementy: ja saw palmeo, trochę lukrecji ale raczej okazjonalnie trochę mg ale też nie regularnie. Mąż lukrecja i Ole. Dieta ja dużo nabiału, gorzka czekolada, brak śniadań, (zawsze jadłam pieczywo razowe i starałam się zdrowo odżywiać) pieczywo tylko białe, dużo płatków kukurydzianych, sok z żurawiny, bardzo mało warzyw, z owoców głównie truskawki, ryby, sushi. Przed chłopakami odstawiłam alkohol. Tu co drugi dzień małe piwo w okresie owulacji. Odstawiłam pomidory, banany i ziemniaki. Mąż sok z żurawiny, ograniczył pomidory i ziemniaki ale trochę jadł. Kawę piliśmy jak zwykle. Oprócz tego zwróciłam uwagę na jony o których tu pisaliście, kupiłam lampę solna i chodziłam w koralikach z kamienia z jonami dodatnimi nie pamiętam jakie ale tu dziewczyny wymieniały które to mają być. Przy chłopakach stosunek co drugi dzień, przy drugim synku nie pamiętam ale nieregularny a tym razem od końca okresu do dnia po owulacji codziennie. Starałam się robić jak najwięcej rzeczy inaczej niż przy chłopakach. Do tego jestem parę kilo na plus w porównaniu do okresu pierwszych dwóch ciąż ( jakieś 4kg). Może się komuś przyda. Pozdrawiam i życzę udanych starań i wymarzonej płci
Mogłabyś napisać ile piliście kawy, ja jakoś nie potrafię odstawić i moj m :((((
 
reklama
Do góry