reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Co ho hormonów to są 3 główne hormony mające wpływ na pleć dziecka: progesteron, estrogen i testosteron. Jeśli starasz się o chłopca to powinnaś mieć wysoki estrogen, wysoki progesteron i niski progesteron, Twój partner powinien mieć wysoki testosteron i niski estrogen.
Optymalne pH dla planujących synka, powinno być następujące:
- dla kobiety: 8-9 (pH śluzu szyjkowego)
- dla mężczyzny: 9+ (pH spermy)
A teraz jak pH wpływa na polaryzację komórki jajowej i zwiększa szanse na daną płeć. Plemniki z chromosomem Y są naładowane dodatnio, jony potasowe i sodowe są również dodatnie ale podnoszą pH, śluz o wysokim pH jest naładowany ujemnie, komórka jajowa musi być naładowana ujemnie by przyciągnąć męskie plemniki. A teraz jak tego dokonać. Zjadasz duże ilości sodu i potasu, powoduje to wzrost pH śluzu i jego ujemne naładowanie co przyciąga i wzmacnia plemniki męskie. Jony potasowe łączą się z plemnikami męskimi i dodają im szybkości. Potas zaczyna łączyć się w łańcuchy, które przyspieszają tylko plemniki męskie. Kiedy plemniki dotrą do komórki jajowej to jej naładowanie powinno być ujemne jeśli śluz ma wysokie pH. Komórka jajowa nie ma pH ale jest otoczona śluzem o wysokim pH co przyciąga męskie plemniki (śluz o wysokim pH jest bogaty w jony naładowane ujemnie).
Kilka sposobów na zapewnienie wysokiego pH przy planowaniu chłopca:
1) Prosty i najszybszy sposób na podbicie pH to napój sodowy:
Należy dodać 1/2 łyżeczki od herbaty sody (takiej do pieczenia) do 1/2 szklanki wody i wypijać to co 2 godziny. Należy sodę całkowicie rozpuścić w wodzie przed wypiciem. Nie należy przekraczać w ciągu 24 godzin:
- 7 porcji po 1/2 łyżeczki
- 3 porcji po 1/2 łyżeczki jeśli ma się powyżej 60 lat
Nie należy używać maksymalnej dawki przez więcej jak 2 tygodnie.
2) Irygacja z białek jajek (powinny one mieć pH 9-9,9). Dwa tygodnie przed staraniami należy umyć jajka wodą i mydłem, następnie należy je umieścić w szklanej (nie plastikowej) misce na 2 tygodnie. Białka stworzą środowisko podobne do śluzu co jest bezpieczne dla plemników. Potem należy wyjąć jajka i przechować przez godzinę poza lodówką by osiągnęły temperaturę pokojową. Przed staraniami należy rozbić jajka, oddzielić białka od żółtek i sprawdzić pH białka. Jeśli jest odpowiednie to należy je sobie zaaplikować. Uwaga, jajka muszą być pasteryzowane (podobno w Internecie są opisane metody samodzielnej pasteryzacji jajek, wówczas nie trzeba się martwić o ewentualne bakterie)!
3) Jest jeszcze sposób na zwiększenie pH Pre-Seed. Lubrykant ten ma pH 7 a do planowania chłopca wymagane jest minimum 8. Należy umieścić Pre-Seed w papierowym kubeczku, następnie należy dodać 4 szczypty sody i wymieszać. Pre-Seed może zmienić kolor na biały ale powinien zachować tą samą konsystencję. Na końcu należy sprawdzić czy pH wynosi 8 i z powrotem umieścić lubrykant w pojemniku.
4) Zaleca się dodawanie do wody pitnej soku z cytryny – sok ten reaguje z kwasem żołądkowym co znacząco podnosi pH w naszym organizmie. Należy wypijać dziennie 2-3l takiej wody.
5) Można jeszcze robić zasadowe irygacje. Należy rozpuścić 2 łyżki stołowe sody w jednym litrze ciepłej wody i wymieszać. Należy pozostawić roztwór na 10 minut. Godzinę przed staraniami należy zamieszać roztwór i zrobić irygacje strzykawka lub irygatorem, należy to robić powoli, delikatnie i najlepiej w pozycji leżącej. Jeśli komuś nie pasują irygacje ze względu na ryzyko infekcji to jest jeszcze inny sposób. Należy umyć ręce, nawilżyć wodą koniuszek środkowego palca, dotknąć nim sody. Następnie należy wsunąć ten palec do pochwy, pH sluzu powinno się zmienić np. z 4,5 na 7-8 i utrzymać się do 4 godzin. Można odczuwać zapach sody ale nie powinna ona ani palić ani ranić. Bardzo ważne jest jednak to by nie dotknąć palcem z sodą szyjki macicy!
Przy staraniach o chłopca zaleca się starania co kilka dni - największa liczebność plemników męskich jest pomiędzy 2 a 6 dniem powstrzymywania się od współżycia, przy czym 4 dnia ich liczba jest najwyższa, 7 dnia zaś - drastycznie spada. Największa ilość plemników w spermie jest z samego rana więc najlepiej starać się właśnie o tej porze dnia. Najlepiej starać się jak najbliżej owulacji (ale nie po owulacji) i koniecznie zadbać o to by śluz był wtedy rozciągliwy jak białko jaja. Warto zadbać o kobiecy orgazm – bardzo podnosi pH.
Mężczyzna powinien unikać gorących kąpieli i pryszniców. Po staraniach kobieta tez nie powinna takowych zażywać.
Duża ilość cukru w krwi z samego rana sprzyja poczęciu chłopca, należy więc koniecznie jeść śniadania, najlepiej bogate w węglowodany.
 
reklama
Karola śliczne dzieki. Zaraz zabieram sie za studiowanie tego. Ale od razu nasuwaja mi sie dwa pytania. Tyle tabletek i witamin w kazdym dniu??? Przez jak dlugi okres? :szok: No i waham sie ale spytam, jak mierzycie to ph? Troche ze mnie laik wiem ;-)
 
I na koniec o wpływie jonów.
Dodatnie sprzyjają poczęciu chłopca a ujemne - dziewczynki. Wiosną jest troszkę więcej jonów - jak +, latem jest jeszcze więcej jonów -, jesienią już troszkę więcej jonów + a zimą najwięcej jonów +. Od pełni księżyca do 1 dnia przed nowiem jest więcej jonów + a od nowiu do 1 dnia przed pełnią więcej jonów -. Tak więc starając się zimą zaraz po pełni mamy większe szanse na chłopca.
Jony dodatnie emitowane są również przez: komputery, dym, elektryczność, pełnię, sód, potas, kadzidła, zimę, telefony komórkowe, prostownice do włosów, klimatyzację, złoto, telewizory, mikrofalówki, błyskawice przed burzą (ale koniecznie bez deszczu), poduszki elektryczne, bransoletki emitujące oba rodzaje jonów, linie wysokiego napięcia, piele, mikrofale, spaliny samochodowe, światło fluorescencyjne, promienie rentgenowskie i wszelkie inne medyczne skany, olejki uwalniane do powietrza, np. sosnowy, ylang ylang, rozmarynowy, sosnowy, goździkowy, jałowcowy, majerankowy


Elmo i to tyle w czym mogę pomóc , Miłej lektury:-)
 
Elmo ja niestety w takich szczegółach już nie umiem Tobie pomóc . Tutaj mega specem i guru jest Piranha. Wszystko co Ci przekopiowałam pochodzi z moich notatek skopiowanych od Piranhii .
 
Super wielkie dzieki Karola. Mam czytania ze hoho :-) Bede sobie notowac pytania i dreczyc Piranhe o szczegoly :-D czyli Ty swoich chlopcow zaplanowalas co do plci???
 
Elmo
przede wszystkim na poczatek zakup sobie paski do mierzenia ph dopochwowego,wtedy bedziesz wiedziala na czym stoisz. przypomnialo mi sie,ze powstrzymanie sie od stosunku 3-4dni zwieksza w spermie ilosc plemnikow meskich. Kwasy omega 3 tez sprzyjaja poczeciu chlopca. przy chlopcu wazna jest dieta bogata w sod i potas(ziemniaki,pomidory,banany). podobno potas dodaje speeda meskim plemnikom.
ano zarowno na chlopca jak i na dziewczynke jest sporo lykania sumplementow w dosc wysokich dawkach, diete nalezy rozpoczac min 6tyg przed starankami i nie powinno sie brac tych suplementow dluzej niz 6 mies poniewaz potas i sod w dlugim czasie stosowania jest szkodliwy.
ps mam nadzieje,ze z nami zostaniesz na forum :) wiekszosc pojawia sie po informacje a pozniej znikaja :(
 
Elmo ja moich chłopców nie planowałam bo nawet nie wiedziałam , że można starać się planować płeć :-). Obecnie namawiam męża na 3 dzieciątko ( aczkolwiek bez entuzjazmu z jego strony ) . Dziewczynka mi się śni :tak:. Ale zobaczymy.
Z tego co pamiętam chłopców planowała Magda UK. Całkiem niedawno urodziła syneczka
 
hej kobietki
ja mam jednego synka drugi miał byc dziewczynka było tak palnowane i dieta i wszystko przestrzegałąm a okazało sie ze bedzie chłopak na 80 %.
wiec roznie raz sie uda a raz nie najwazniejsze oby dzidzius był zdrowy.
 
reklama
Dziewczyny a mam sama pytanie. W jaki sposób, chodzi mi o technikę należy padać PH. Paski zakupiłam. Ale czy ja mam włożyć pasek do pochwy czy zebrać na palcu i nałożyć na pasek ?
 
Do góry