reklama

Czy można kąpać się z maluchem w jeziorze?

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez mamajasia, 7 Czerwiec 2008.

1. mamajasia

mamajasia Zaangażowana w BB

Już od ponad tygodnia jest upalnie i zaczynam myśleć o kąpieli w jeziorze. Ale czy z 2 latkiem można się już kąpać? Nie chodzi mi o temp. wody, bo z tym można poczekać, aż będzie idealna, ale o zanieczyszczenie wody – bo zapewne jest duża różnica między basenem i wanną w domu a wodą z jeziora? Czy planujecie, a może już kąpałyście się kiedyś ze swoimi maluchami w jeziorze czy w morzu? W jakim wieku były wtedy Wasze pociechy i czy nie miały żadnych problemów skórnych?

2. isunia

isunia Fanka BB :)

mamajasia to chyba zalezy od tego jak czysta jest ta woda w jeziorze, rzece itp ...
    ja moja niunie okolo jej pierwszego roku do wody zanurzylam ... i nic jej nie bylo ... choc szczerze chyba wole przydomowe mini baseniki ...
    milego letniego wypoczynku ;-)

3. reklama
  4. kantadeska

kantadeska Fanka BB :)

My planujemy tego lata kilka dni wypoczynku nad jeziorem. Też trochę się obawiam o Młodego. Postanowiłam wziąć pod uwagę czy kąpielisko jest dopuszczone do kąpieli:). Nie wiem czy to wystarczy. Mam nadzieję. Wybieramy się zresztą na najczystsze jezioro na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim... Tak sobie tłumaczę... Ja jak do tej pory to bardziej obawiałam sie kleszczy niż czystości wody... Mam nadzieję, że będzie dobrze:)

5. marmil

marmil Zaciekawiona BB

Ja jestem świeżo po powrocie z Sopotu :tak:.
    Kamil bardzo się garnął by wejść do morza, wręcz tak bardzo, że mam wrażenie, że chciał popłynąć wpław na Bornholm:-).
    Aby ukoić jego żądzę pluskania, wlaliśmy trochę wody morskiej do minibaseniku i kiedy się nagrzała, co w ostatnich dniach trwało dość krótko, pozwoliliśmy mu chlapać się do woli.
    Nie zaobserwowałam żadnych problemów ze skórą. Zjadany tonami piasek również nie zaszkodził ;-).

6. Kachna321bum

Kachna321bum Fanka BB :)

My z Jankiem w zeszłym roku kąpaliśmy się i w jeziorze i w Bałtyku.( wtedy miał półtora roku niecałe) Nic się działo, wcześniej kąpał się w swoim baseniku, ale tylko dlatego, że nie miał okazji nigdzie indziej.

7. anineczka

anineczka królowa mrówek :P

Mój Antek pierwszy raz zaliczył kąpiel w morzu jak miał 10 miesięcy.
    W zeszłym roku też morze i też kąpiel.W tym roku też już zaliczył morze.
    Nic kompletnie się nie działo i nie dzieje.
    Oczywiście nie pływał ani nie był zanużony po samą szyje,a brodził po pas w wodzie.
    Myśle,że jak dziecko nie ma alergii ani wrażliwej skóry to nic się nie stanie.
    Młody bardzo lubi wode i ja mu jej nie bronie.
    A jak już miał dość wielkiej przestrzeni to też miał swój basenik ;-)

8. jarzebinka

jarzebinka mama Kacperka i Kamilka

mój Kacper pierwszą "kapiel" w morzu zaliczył mając ok. 1,5 roku, i tego tez lata kąpał sie w jeziorku, w kolejnym roku tez było i morze i jeziorko i nic na szczęście sie nie pojawiło na skórze :tak: w tym roku tez juz pierwsze spotkanie z woda ma za soba, kapiel to może nie była, ale jest OK :tak::-D skórka jest czysta

9. mama_Aga

mama_Aga Fanka BB :)

Mój Michałek zaliczył pierwszą kapiel, a raczej brodzenie w wieliej wodzie w zeszłym roku w czerwcu, miał 16 miesięcy, podczas pobytu nad morzem. Potem kąpał się w gliniankach (nasze lokalne Mazury :-)), gdzie woda jest dość czysta. Frajdę miał wielką. Wczoraj bylismy pierwszy raz w tym roku tam. Najpierw synuś nie chciał wchodzić, ale jak juz wszedł, to ciężko było wyciągnąć go.

10. reklama
  11. Fanti

Fanti Mamusia swojego synusia

Moje dziecko pierwszy rak kąpało się w morzu jak miał 7 miesięcy.. jezioro też mniej więcej w tym wieku... przydomowe baseniki znacznie wcześniej... jakoś nie zauważyłam by cokolwiek mu było po takich kąpielach.. Myślę, że to zależy od rodzaju skóry dziecka- tak jak tu już jedna z mam napisała..

12. marmil

marmil Zaciekawiona BB

Kamil właśnie ma wrażliwą skórę, szczególnie jeśli chodzi o proszki do prania. Wystarczy, że użyję innego niż JELP i zaraz ma podrażnienia i zaczerwienienia.
    Jednak woda morska nie robiła na jego ciałku wrażenia.
    Nie słyszałam jednak od znajomych żeby któraś z ich pociech cierpiała z powodu zanurzenia w jeziorze czy morzu.
    Zresztą po burzliwych zabawach na plaży zawsze szorowałam go porządnie w wannie żeby spłukać słoną wodę i smarowałam balsamem nawilżającym.

Poleć forum