reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciążę dzień po owulacji?

Tak tak, już to przyznałam, ze ZLE SIĘ WYRAZIŁAM, ZLE NAPISAŁAM, za co przeprosiłam. Jeszcze ktoś może chce się dowartościować na mojej pomyłce? 😊 Proszę bardzo, jeśli komuś to pomaga budować poczucie własnej wartości, to naprawdę polecam wykorzystać moja nieuwagę w jednym poście ma pierwszej bodajże stronie 👍🏻 zapraszam, jeszcze nie wszystkie Panie, stałe bywalczynie oceny innych dołączyły do krytyki 🤦🏼‍♀️
To nie chodzi o dowartościowanie, tylko o to, żeby później inne dziewczyny szukające informacji trafiały na rzetelne dane. Więc nie oburzaj się i nie bierz tego do siebie, bo to nie o ciebie chodzi. Poza tym, to że ktoś się z tobą nie zgadza.to nie od razu krytyka. A nawet jeśli, to pisząc coś publicznie trzeba się z nią liczyć.
 
reklama
To nie chodzi o dowartościowanie, tylko o to, żeby później inne dziewczyny szukające informacji trafiały na rzetelne dane. Więc nie oburzaj się i nie bierz tego do siebie, bo to nie o ciebie chodzi. Poza tym, to że ktoś się z tobą nie zgadza.to nie od razu krytyka. A nawet jeśli, to pisząc coś publicznie trzeba się z nią liczyć.

Niestety postu edytować nie mogę. Rzeczywiście zabrzmiał dość irracjonalnie. Nauczka, żeby czytać przed wysłaniem 😅 ale myśle, ze swoje stanowisko wyjaśniłam, ale oczywiście dla niektórych to mało, pożywka jest nadal post z pierwszej strony, wiec jak nie rozumieć tego jak „dowartościowanie się”? Naprawdę nie mam z tym problemu bo po przeczytaniu licznych postów wysunęłam obiektywny wniosek.
Dzięki za neutralny komentarz! Takich tu brakuje, niestety.
 
Niestety postu edytować nie mogę. Rzeczywiście zabrzmiał dość irracjonalnie. Nauczka, żeby czytać przed wysłaniem 😅 ale myśle, ze swoje stanowisko wyjaśniłam, ale oczywiście dla niektórych to mało, pożywka jest nadal post z pierwszej strony, wiec jak nie rozumieć tego jak „dowartościowanie się”? Naprawdę nie mam z tym problemu bo po przeczytaniu licznych postów wysunęłam obiektywny wniosek.
Dzięki za neutralny komentarz! Takich tu brakuje, niestety.
Każdy komentarz da sie edytować, na dole pod swoim komentarzem po lewej stronie obok słowa zgłoś masz trzy kropeczki i tam masz edytuj.
Czasami zdarzają sie źle ujęte słowa :)
Każdy stosunek przed i po owulacji daje możliwość zajścia w ciążę, ponieważ plemniki mogą żyć w dobrych warunkach 3-5-7 dni.
Wiec jeśli stosunek był 2 dni przed owulacją plemniki mogą przetrwać w drogach rodnych kobiety jeśli odczyn kwasowości wcześniej ich nie zniszczy i jeśli śluz płodny pomoże im w przetrwaniu :)
 
Maksymalnie 48 godz. Do zapłodnienia może dojść na kilka dni przed i kilka dni (do dwóch) po jajeczkowaniu czyli owulacji, a wynika to z faktu, ze plemniki są w stanie przeżyć w drogach rodnych kobiety dłużej niż sama komórka jajowa.


Zwracam szacunek, popełniłam błąd w owym poście...

Do zapłodnienia dochodzi wyłącznie po wystąpieniu owulacji. To owe dni płodne określane sa nie tylko w dzień owulacji, ale i przed i po niej (żywotność plemników w drogach rodnych kobiety).

Reasumując...

Do zapłodnienia może dojść wyłącznie w przypadku wystąpienia owulacji i połączenia plemnika z komórka jajowa.

Pozwoliłam sobie edytować wypowiedz, która okazała się tradycyjnie (w niektórych przypadkach) wywołać fale złośliwości i przede wszystkim mając na uwadze dobro innych Pan szukających informacji.

Pozdrawiam serdecznie.
 
Każdy komentarz da sie edytować, na dole pod swoim komentarzem po lewej stronie obok słowa zgłoś masz trzy kropeczki i tam masz edytuj.
Czasami zdarzają sie źle ujęte słowa :)
Każdy stosunek przed i po owulacji daje możliwość zajścia w ciążę, ponieważ plemniki mogą żyć w dobrych warunkach 3-5-7 dni.
Wiec jeśli stosunek był 2 dni przed owulacją plemniki mogą przetrwać w drogach rodnych kobiety jeśli odczyn kwasowości wcześniej ich nie zniszczy i jeśli śluz płodny pomoże im w przetrwaniu :)

Dziękuję za zrozumienie 😊 tak, następne moje posty były już ujęte poprawnie.
I jak najbardziej zgadzam się, ze zdarza się zle ująć słowa... ale ludzie dorośli nie zawsze konstruktywnie potrafią reagować na czyjeś potknięcie 🤷🏼‍♀️ jak to się mówi „kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień” i się stało 😉
Dzięki raz jeszcze za wyrozumiałość.
 
Ja mialam potwierdzoną owulację, a dokładnie po 3 dniach po niej odbyłam stosunek i jestem w 26 tc 😍
 
Dziewczynka. Tzn jeszcze nie wiem na 100 procent, bo termin mamy za

Dziewczynka. Tzn jeszcze nie wiem na 100 procent, bo termin mamy za tydzień ❤️
To chętnie się dowiem. Kiedyś czytalam historię pewnej kobiety, że nie mogła zajść w ciaze z dziewczynką, za kazdym razem rodzili sie synowie i spróbowała ileś h (nie pamietam ile) po owulacji odbyć stosunek. I się udalo:-).
 
reklama
To chętnie się dowiem. Kiedyś czytalam historię pewnej kobiety, że nie mogła zajść w ciaze z dziewczynką, za kazdym razem rodzili sie synowie i spróbowała ileś h (nie pamietam ile) po owulacji odbyć stosunek. I się udalo:-).
Może coś w tym jest. Myślę, że bedzie dziewczynka, zostało to stwierdzone przez trzech lekarzy, pierwszy raz w szpitalu przy okazji rwy kulszowej, pozniej na połówkowych przez innego lekarza, a na końcu przez prowadzącego. Dam znać jak się urodzi 😁
 
Do góry