reklama

czy można zmienić dziecku chrzestną?

Temat na forum 'Samotni rodzice' rozpoczęty przez evel84, 8 Styczeń 2013.

1. evel84

evel84 Fanka BB :)

Witam,

Mam pytanie, może ktoś z Was miał już podobny problem, mianowicie zastanawiam się czy można zmienić dziecku rodzica chrzestnego, czy można unieważnić poprzedniego... Matką chrzestną mojego 7-letniego syna jest siostra mojego byłego męża... Ani były ani jego siostra nie są zainteresowani niczym co dotyczy moich dzieci, nie mam z nią praktycznie od początku żadnego kontaktu, syn nawet za bardzo nie wie kim jest jego chrzestna... dodam jeszcze że nawet gdyby był z nią jakiś kontakt to nie jest to osoba świecąca dobrym przykładem... Bardzo żałuję tego wyboru, niestety ja wtedy wybierałam chrzestnego a były chrzestną choć już wtedy wiedziałam jaka ona jest....

2. nati2116

nati2116 Szczęśliwa mamusia:)

Nie mam pojecia,najlepiej zadzwon do jakiegos ksiedza on powinien wiedziec.pozdrawiam

3. reklama
  4. Fifka

Fifka ♥ Chłopcowa Mama ♥

Z tego co wiem nie można chrzestnego unieważnić... Ja mam oby chrzestnych pijaków z którymi nie mam praktycznie kontaktu i moja mama bardzo żałuję ze ich wybrała ale cóż... stało się i tak już jest.

5. martttika

martttika Fanka BB :)

evel84 skoro teraz nie świeci przykładem to wcześniej pewnie też taka była, a mimo to decyzja zapadła. Chrzestnych wybiera się świadomie. Ojcowie/matki też często porzucają swoje dzieci, a raczej tego zmienić juz się nie da, pozostaną rodzicami do końca życia
    nie Ty pierwsza i nie ostatnia dokonałaś złego wyboru w tej kwestii...

6. Kasiulka_1980

Kasiulka_1980 Mama Hani i Mai :-)

Niestety nie ma takiej możliwości. :-(

7. evel84

evel84 Fanka BB :)

Dziękuję za odpowiedzi, szkoda że nie można tego zmienić, dobrze że chociaż chrzestnego ma normalnego, tym się pocieszam;-)

8. anka89

anka89 Aktywna w BB

Najważniejsze jest, żeby syn miał innych "wujków" i "ciocie", którzy mimo tego, że nie są jego chrzestnymi opiekowali się nim i dawali mu dobry przykład :)

9. Olek-3

Olek-3 Fanka BB :)

Nie można unieważnić chrztu, bo jest fizycznie jeden ojciec i matka, w zastępstwie przy wychowaniu chrzestny i chrzestna na co się godzą przy chrzcie.

10. reklama
  11. Mo-na

Mo-na Mamusia Moniusi i Nadusi

aj z tymi chrzestnymi tak jest- u moich dziewczyn oboje ojcowie do D***.tzn strszej jako tako ale młodszej krymol-kuzyn tatusia;/ porażka. wyszedł z więzienia zresocjalizowany z nastawieniem na godne i wartościowe zycie. bidny bity przez los wiec postanowiliśmy ,że zostanie ojcem chrzestnym córki-tak na lepszy start i sznse w zyciu. Głupota jakich mało -ale niestety...
    gdyby możliwa była zmiana chrzestnych podejrzewam niejedna z nas zmieniła by ich kilkakrotnie heheh.zreszta tak jak podczas smierci jednego z chrzestnych równiez nie wybiera się nowego. Mój zmarł przed moja komunią;/

12. krewetka

krewetka mama

ja tez nie mam szczęścia do chrzestnych Lilki- głownie chodzi o chrzestną, która to teraz będzie jej macochą:baffled:

Poleć forum