reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy sie oplaca :)

Dołączył(a)
20 Październik 2022
Postów
2
Hej jestem Sebastian mam 34latka po ślubie jestem 6lat od roku staram się z żoną o dziecko ale coś nie wychodziło poszliśmy do lekarza od nieplodnosci (matka polka na NFZ) dostaliśmy badań multum żona ma wyniki super moje wyniki to tylko nasienie i mało ruchliwych pomocników :) dostałem dietę schudłem już 10kg 26.10 idę na nasienie sprawdzić czy coś się polepszyło;) aleeee zaproponowałem żonie inseminacje ona się boi i chce ulepszyć moje nasienie ? Moje pytanie czy może ktoś z waszych mężów miał taką sytuację i udało się polepszyć nasienie jakimiś tabletkami albo coś?? Ja dostałem tenfertil i wyniki polepszyły się pozdrawiam
 
reklama
Hej, mój mąż jest w trakcie "ulepszania nasienia". Póki co mija drugi miesiąc. Jeśli się coś poprawi to dam znać i dam namiar na suplement ;)
Moim zdaniem warto przez przynajmniej 2-3 miesiące brać suplementy + odpowiednia dieta i ruch. Po tym zbadać się ponownie i działać naturalnie.
A jak wygląda morfologia plemników?
 
Inseminacja sama w sobie nie daje znacząco większych szans na poczęcie niż seksy same w sobie, o ile oczywiście nie ma medycznych wskazań. Mój mąż też musiał trochę popracować nad swoim stadkiem i po paru miesiącach była ogrooomna poprawa, więc opłaca się, choć na namacalne efekty wciąż czekamy ;) Jak już załapiesz się w normy to popróbujcie parę cyklów sami i pocieszcie się jeszcze trochę staraniami, bliskością.
 
Hej jestem Sebastian mam 34latka po ślubie jestem 6lat od roku staram się z żoną o dziecko ale coś nie wychodziło poszliśmy do lekarza od nieplodnosci (matka polka na NFZ) dostaliśmy badań multum żona ma wyniki super moje wyniki to tylko nasienie i mało ruchliwych pomocników :) dostałem dietę schudłem już 10kg 26.10 idę na nasienie sprawdzić czy coś się polepszyło;) aleeee zaproponowałem żonie inseminacje ona się boi i chce ulepszyć moje nasienie ? Moje pytanie czy może ktoś z waszych mężów miał taką sytuację i udało się polepszyć nasienie jakimiś tabletkami albo coś?? Ja dostałem tenfertil i wyniki polepszyły się pozdrawiam
Trzymam kciuki za Was ;) oby się udało wszystko ;)
 
reklama
Inseminacje proponuje lekarz a nie Ty żonie/ partnerce. Jeżeli będą wskazania to zaproponują sami. Oczywiście lekarze, którzy się tym zajmują.
Nie mówisz dokładnie jaka jest koncentracja nasienia, ruchliwość itp.
Jeżeli staracie się od 6 lat to warto dokładniej się przebadać.
Morfologia nasienia to tylko statystyka. Można mieć mocno obniżone parametry i płodzić dzieci.
Czy żona/ partnerka miała drożność jajowodów? Ty test HBA? Badałeś chromatynę plemnikową? Płodność mężczyzny to nie tylko ilość plemników, ale ich jakość.
Jeżeli żona/ partnerka jest w takim samym wieku co Ty trzeba sprawdzić jeszcze AMH. Oczywiście można próbować witaminy, diety, modlitwy 😉ale trzeba wiedzieć ile ma się na te ekwilibrystykę czasu.
Ponadto po 35 roku życia spada skuteczność wielu metod - inseminacji, IVF i wtedy dopiero zaczyna się problem.
Witaminy można wyliczać. Są dobre preparaty, ale szukaj te które maja dużą zawartość cynku, koenzymu, l- karnityny.
Jest możliwość leczenia lekami off-label ale to się raczej nie sprawdza. Taką terapie prowadzi androlog. Leki podawane to np, agapur.in, tamoxi.fen. Bywa, ze podaje się hormony.
 
reklama
Do góry