reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy się udało?!

Dołączył(a)
9 Czerwiec 2015
Postów
2
Kochane forumowiczki, pomocy!

Ostatnią miesiączkę miałam 2 maja... w sobotę zrobiłam test wyszedł pozytywny, wczoraj poszłam do lekarza, który stwierdził, ze nie widzi ciąży, endometrium 15 mm, jajnik 39 mm, ale również dopatrzył się tam niewielkiej torbieli, która według niego mogła zatrzymać okres, ale nie dałaby pozytywnego testu. Dzisiaj test zrobiony - pozytywny... Nastarszył mnie tylko ciążą pozamaciczną i jestem w mega panice...

Co do objawów... boli mnie podbrzusze jak na okres od 2 tygodniu, jajnik prawy boli - na tym co jest torbiel, częściej oddaje mocz, piersi nie bolą, ale wydają się nabrzmiałe.

Kazał przyjść za 10 dni, ale chyba wybiorę się do innego, bo zamiast dać mi ciut nadziei to jestem przez niego w totalnej rozpaczy, a według znajomych nawet 2 tygodniową ciążę można wykryć na USG!
 
reklama
Ciążę liczymy od pierwszego dnia miesiączki, więc dowiadując się, że w niej jesteśmy, to jest zazwyczaj najwcześniej 4-5 tydzień. Warto może zrobić test z krwi - betaHCG, no i iść do innego lekarza na konsultację. Powodzenia!
 
pęcherzyk widać dopiero kolo 5tc gdzie 5 tydzień ciązy to tak naprawdę 14dni to pierwsze dni krwawienia oraz dni poprzedzające owulacje i 3 tygodnie od zapłodnienia komórki jajowej. Zatem w 3tc masz zarodek który dopiero co się implantuje i na usg go nie widać. Jak betahcg osiągnie poziom 1000 można szukać na usg pęcherzyka, jeżeli kiepski sprzęt od 1500 -2000. W 6,5tc jest serduszko i maly człowiek widoczny na usg. Zrób betahcg,zobacz jak przyrasta jak będzie dobry przyrost to lec na usg ok.1000. Jeżeli przyrosty będą zle to może świadczyć o ciąży pozamacicznej albo ze ciąża nie rozwija się prawidłowo. Jednka myślę że na usg jest za wcześnie za pare dni już powinno być coś widać , testy z moczu wychodzą już od bety 200. A torbiele lubia się w ciąży tworzyć:-p
 
Ostatnia edycja:
Miałam identyczną sytuację. Test zrobiłam w 28dc, wyszły dwie kreski. W 5tc poszłam do ginki, a ta mi powiedziała, że to nie ciąża, a torbiel i jak pęknie, to do szpitala. Przeryczałam cały dzień, w 6tc poszłam do innej ginki i już pięknie było widać Dzieciątko ;-)
 
Przy wieloraczkach jeszcze dłużej niż do 6tc zupełnie nic nie widac a hcg rośnie jak oszalałe - test ciążowy bardzo rzadko się myli jak pokazuje że jesteś w ciąży
 
Do góry