reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to alergia???

Kaszel też może być objawem alergii, szczególnie taki chrząkający, wiem, bo mi też czasem dukucza - coś w gardle drapie i nie można odkaszlnąć.
 
reklama
cześć,
KiK klka dni temu przeglądałam jakiś poradnik żywienia i tam przy wprowadzaniu nowych pokarmów kazali zwracać uwagę między innymi na kaszel jako jeden z objawów alergii pokarmowej. Chyba najłatwiej sprawdzić, czy to od pokarmu i przez kilka dni podawać tylko mleko, albo chociaż odstawić ostatnio wprowadzone pokarmy.
Pozdrawiam i życzę Kacperkowi powrotu do zdrowia.
Giza
 
Maja córka ma wysypkę na ciałku na brzuszku i główce. Ubranka piorę w Wizir sensitive, juz od dwóch tygodni.Dopiero dziś dostała wysypki. myslałam że to od pampersów ale zauważyłam wysypke na główce. Nic uczuleniowego nie zjadłam płyn tez ten sam od czego jeszcze może dzidzia dostac uczulenia?
HELP!!!!!!
 
zalezy czy karmisz piersia czy butla, jak cyc to moze cos zladlas, albo sa to potoweczki.........
a moze to od suchego powietrza w domu, moze tak reaguje na kaloryfery????moze jakis krem, albo to alergia np. na buialko, alno skaza lojotokowa???nic innego nie przychodzi mi do glowy..........
 
Cześć mamuśki. Ja właśnie ide dzisiaj z moją niunią do lekarza bo też ma wysypke z tym że na buziaku i główce. Są to takie czerwone krosteczki i zsypana jest jak kaszka - zobaczymy co pani doktor na to powie. Oby nie poszła w mamusie hehe bo może to być alergia pokarmowa a niedajboże skaza białkowa- odpukać w niemalowane. Po wizycie dam znać co to za krosteczki. Pozdrawiam - Agnieszka
 
wklejam wiadomosc o skazie lojotokowej, moze komus sie na cos przyda!!!!

skaza lojotokowa, inaczej lojotokowe zapalenie skory , to niegrozne schorzenie , ktore niekiedy pojawia sie u noworodkow i niemowlat.Zmiany takie jak przesuszenie czy krostki spowodowane sa nadczynnoscia gruczolow lojowych skory i moga utrzumac sie do 4 roku zycia.Najczesciej wystepuja na twarzy, owlosionej skorze glowy, w faldach i zgieciach ciala a w nasilonum stanie na calym ciele. Jesli rodzice zauwaza na ciele dziecka takie objawy powinni pojsc z nim do dermatologa Specjalista wybierze dla dziecka odpowiedni lek i doradzi jak go stosowac. Leczenie stazy lojotokowej nie jest uciazliwe ani skomplikowane. Polega na smarowaniu zmienionych miejsc mascia pielegnacyjna np. Cutibaza, Baineum Baby
Odpowiedz
 
Cze! A mała może miała w tym czasie gorączkę albo stan podgorączkowy? Bo panuje tzw. 3-dniówka! Moja już to przeszła!
 
my już mamy wysypke cztery dni, myślałam że przejdzie ale jednak musimy lekarza zaliczyć, a jesteśmy zdrowe jak rybki - ani gorączki ani kaszelku ani ani hehe
 
reklama
Do góry