reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to ciąża?

Dołączył(a)
25 Listopad 2022
Postów
7
czesc dziewczyny, jestem nowa w temacie, razem z partnerem chcemy mieć dziecko, ale trochę nas to zaskoczyło.
mam cykle od 22- 28 dni, ostatni okres miałam 3 listopada, seks uprawialiśmy 5 listopada pod koniec mojego okresu, a parter nie skończył we mnie, ale nie wiem na ile skutecznie zdążył wciagnąć (przepraszam za takie szczegoly) ;) później seks był 19 listopada (stosunek przerywany, w dni teoretycznie niepłodne), a 20 dostałam dziwne plamienie i skurcze dołu brzucha. Myślałam, że to wcześniejszy okres w 17 dniu cyklu co było dziwne, był bardzo skąpy i trwał ok 3 dni. Myślałam, ze to jakieś zaburzenia ( bylam wcześniej mocno przeziębiona) i umówiłam sie do lekarza na kontrole hormonów, ale w razie czego zrobiłam też test i wyszedł pozytywny. Kolejnego zrobiłam znów test rano i znów widoczna choć słabo druga kreska. Skonsultowałam się z położoną, myślałam ze skieruje mnie ma badania z krwi, ale powiedziała, że mam czekać jeszcze tydzień ( mówiła że testy są tak samo wrażliwe jak wyniki z krwi i nie ma sensu), bo mogła mi owulacja wpłynąć na dodatni wynik testów a ciąża jeśli jest to bardzo wczesna.
Rozmowa z nią mnie zaniepokoiła, bo myślałam, ze jak test pozytywny to pozytywny i koniec, ale jak widać to nie takie proste :D
jak myślicie czy mogłabym być w ciąży, jeśli uprawialiśmy stosunek przerywany w 4 dni okresu? może to te moje krotkie cykle? Nie wiem czy mam się już cieszyć czy moze te testy dają fałszywie pozytywny wynik? Zrobiłam ich chyba 10. Dodam jeszcze ze bolą mnie piersi jak przed okresem, a ja chyba zaczynam wariować, bo to duże zaskoczenie dla nas i muszę usłyszeć opinie od kogoś innego. Czy myślicie, zeby już iść zrobić wyniki bety czy czekać? Jestem w 23 dni cyklu.
 

Załączniki

  • D6741E3E-019F-435E-B9DC-2D879AECBB6A.jpeg
    D6741E3E-019F-435E-B9DC-2D879AECBB6A.jpeg
    1 MB · Wyświetleń: 741
reklama
Zamiast sikać na plastiki w takiej ilości, nie wolisz zrobić bety z krwi i powtórzyć po 48h? To co gada ta położna (jeśli dobrze zrozumiałam) to w ogóle bym nie brała pod uwagę 😄 Idziesz i robisz. Nikt Ci tu nie wywróży czy rzeczywiście owulacja była wcześnie czy po prostu stosunek przerywany okazał się tym strzałem :) z tego co pokazują testy, to gratulacje - jest ciąża :)
 
Idź na betę i to rozwieje Twoje wątpliwości. Potem zrób przyrost. A położna coz...chyba nie wie co gada😁
 
moment. owulacja niby wpłynęła na pozytywny test? Polozna wie co to test owulacyjny a test ciazowy? Na Twoim miejscu bym szukała innej położnej jak będziesz w ciazy, bo ja bym nie chciała w ogóle gadać z kimś takim niekompetentnym.
zrób beta hcg jutro i w pon (po 48h) przyrost. Przy okazji też zrób progesteron :)
 
Jeżeli masz krótkie cykle to tak, stosunek w trakcie okresu mógł doczekać się owulacji, poza tym stosunek przerywany nie chroni przed ciążą i jest to możliwe. :( patrząc po testach są pozytywne. Zrób bete dwa razy w odstępie 48h. Jeżeli przyrost będzie prawidłowy, to gratulacje:) Jeżeli beta będzie powyżej 1000 na usg powinien być widoczny pecherzyk
 
Te krwawienie mogło być implantacyjne. U mnie tak najprawdopodobniej było, myślałam, że tu okres się zaczyna a jednak na okres to bylo za malo, po jakims czasie zrobilam na odczepnego test i pozytywny :)
 
reklama
Do góry