reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to gorączka?

Evelyn1990

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
8 Luty 2019
Postów
109
Wróciłam ze spaceru z moim 5miesiecznym synkiem i wydawał mi się rozpalony, zmierzyłam mu temperature i ma 37 stopni, ale wygląda jakby się czuł dobrze, je, nie płacze? Czy powinnam się niepokoić? czy to stan podgorączkowy?
 
reklama
Rozwiązanie
no właśnie teraz już wiem, myślałam, ze 36,6 tak jak u dorosłych a 37 to już stan podgorączkowy, ale zdziwiło mnie dobre samopoczucie, trochę o tym poczytałam i już nie bede panikować :)
To stan podgoraczkowy. Czesc niemowląt ma taka temp normalnie i podgoraczkowy dopiero ponad 37,5. Poki co zostaje Ci po prostu obserwować dziecko. Nie przegrzałaś?
 
wydaje mi się, ze chyba nie, jest w miare ciepło, nie ubieraliśmy się grubo i długo też nie byliśmy.. zobaczę, zmierzę jeszcze za jakiś czas
 
U mojej córy do okolic 6 miesięcy często temperatura była 37 stopni właśnie. Nie martw się na zapas, jak już 37,5 przekroczy to wtedy możesz już przeziębienie brać pod uwagę. Ewentualnie przy wychodzących zębach czasem dzieci dostają temperatury.
 
zmierzyłam raz jeszcze temperaturę i właśnie była tak ok. 37, na drugi dzien też.. a czuła sie dobrze tak jak już pisałam miała apetyt. Trochę sie wystraszyłam, ale ponoć to normalne :) dzięki za wszystkie odpowiedzi
 
No co ty. 37 to praktycznie normalna temp dziecka. Przeciwgorączkowe podajesz od co najmniej 38,5. Często też jest tak że np jeśli mierzysz bezdotymowym w czółko bezpośrednio po kąpieli spacerze czy spaniu to temp może być wyższa miejscowo a po paru min wraca do normy.
 
no właśnie teraz już wiem, myślałam, ze 36,6 tak jak u dorosłych a 37 to już stan podgorączkowy, ale zdziwiło mnie dobre samopoczucie, trochę o tym poczytałam i już nie bede panikować :)
 
Rozwiązanie
Do góry