reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to już czas na dziecko?

Dołączył(a)
30 Styczeń 2018
Postów
8
Witam,
Potrzebuje waszej porady, pomocy. Od dłuższego czasu myślę o dziecku. Mam 22 lata. Trwa to jakiś rok, dwa lata ale ostatnio poczułam że chce dziecka i obudził się we mnie instynkt macierzyński. Przeglądam różne fora o dzieciach, oglądam filmiki i ciągle coraz bardziej upewniam się w tym że brakuje mi tylko dziecka i że bardzo bym go chciała. Mój partner też ale boimy się że sobie nie poradzimy finansowo. Dodam że jestesmy już bardzo długi czas ze sobą i mieliśmy kryzysy ale jestem go pewna. On zarabia dosyć dobrze z tym że mamy dużo wydatków i zostaje nam jakieś 2000zl na dwóch. Nie jestem pewna czy nam to wystarczy z dzieckiem. Poza tym mamy wynajmowane mieszkanie za pół darmo. Ja pracuje na umowę zlecenie wiem że macierzyński mi nie przysługuje ale kosiniakowe już chyba tak? I nie jestem pewna czy również becikowe. I jakie dodatki przysługują młodej mamie?
Poza tym wiem że nigdy nie będzie dobrego czasu na dziecko, bo zawsze będziemy musieli zarabiać więcej i nigdy nie będzie dobrego momentu. Teraz czuję że to ten czas ale pisze bo potrzebuje porady czy wy też to tak widzicie że to dobry moment.
Ja jakoś od 18 nie czuje potrzeby żeby chodzić na imprezy, dyskoteki bo wolę siedzieć w domu i w domu czy na grillu spotkać się ze znajomymi a nie lubię hucznych imprez.
Jeszcze mam pytanko - ile mniej więcej kosztowało was utrzymanie niemowlaka i wyprawka? To znaczy nie ze podchodzę do tego materialnie ale chce być pewna że nie braknie mi pieniędzy, bo dziecko jest najważniejsze i chce żeby miało jak najlepiej.
Proszę was o poradę dziewczyny bo wy jesteście bardziej doświadczone niż ja.
 
reklama
Myślę że każda Ci co innego napisze. Zależy wszystko od tego ile Ty przeznaczysz na wyprawkę. Można kupić wózek za 4 tyś [emoji33] serio? A można za 300... Podobnie ze wszystkim. U nas myślę ok 2 tyś poszło żeby tak wszystko na tip top było, a wózek był używany. Koszt utrzymania niemowlaka serio jest bardzo mały...pieluchy można kupić już za 20 zł za opakowanie jeśli kupuje się na promocji. Nie wspomnę już o tym jaką oszczędnością jest karmienie piersią. Mnie niemowlak nie kosztował prawie nic. Im dziecko starsze tym większe koszta :) później dochodzą słoiczki, kaszki, później buty itp itd zależy czy dziecko dużo choruje, czy potrzebuje np specjalnych kosmetyków, różnie to bywa.
 
Ja miałam 22 lata jak urodziłam synka. Ma 4 miesiące. Większość rzeczy po prostu dostaliśmy, ale myślałam ze z wydatkami będzie o wiele gorzej, a dajemy radę. Wozek kupilismy używany 3w1, powoli od 7 miesiąca kompletowalismy wyprawkę aby rozłożyć wydatki. Jest trochę pisania jeśli chcesz możesz do mnie się odezwać na priv :) tez pracowałam na umowę zlecenie. Dostaje 1000 co miesiąc i 1000 jednorazowo po urodzeniu dostałam
 
Do góry