reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czy to na pewno kolka ?

Rozwiązania
0
Drogie Mamy!
Potrzebuje porady. Moja córeczka ma obecnie 5 tygodni. Od zeszłego tygodnia mamy problem z bólem brzuszka. Jest bardzo niespokojna, pręży się, nie chce spać i dosłownie wrzeszczy. Serce pęka. Co jednak jest dziwne - zawsze uspokaja się przy piersi. Lekarze orzekli kolkę, zalecili espumisan (który nic nie daje) i kazali przeczekać trudny czas. Ciężko patrzeć jak dziecko cierpi. Wszystkie publikacje na temat kolek u niemowląt twierdzą, ze płaczu wywołanego bólem, niczym nie da się przerwać - nawet piersią, stad moje wątpliwości czy to na pewno to ? Ponadto w tym tygodniu dało się zauważyć identyczny schemat jak w ubiegłym. Ola robi kupkę raz, czasami dwa razy w tygodniu. W ubiegłym tygodniu w sobotę zrobiła kupkę, od niedzieli była bardzo niespokojna i nie chciała spać, od poniedziałku pod środy/czwartku horror z bólem. W tym tygodniu - wczoraj kupka i dzisiaj identyczny scenariusz. Czy kolka może być wywolywana przez wypróżnienie ? Czy któraś z Was ma podobne doświadczenia ?? Pomocy... :(

reklama

Mamaona

Fanka BB :)
Rozwiązania
12
Raczej kolka. Espumisan u nas też nie dał rady, ale z windi efekty były super. Polecam katetery, są łatwe w użyciu, tylko trzeba zawsze przed jego użyciem masować brzuszek min. kilka minut i nie robić tego bezpośrednio po karmieniu.

Fado123

Rozwiązania
3
Kolka jest zawsze o tej samej godzinie , i nie da się jej cyckiem uspokoić, może ma skok ??? A może za dużo bodzcow?? Niedojrzałe jelitka Robia swoje , espumisan u nas bardzo pomógł ,bo była kupka codziennie ,i spokojniejsze dziecko, spróbuj go mieszać ze swoim mlekiem,żeby smakowalo

Rozwiązania
0
Kolka jest zawsze o tej samej godzinie , i nie da się jej cyckiem uspokoić, może ma skok ??? A może za dużo bodzcow?? Niedojrzałe jelitka Robia swoje , espumisan u nas bardzo pomógł ,bo była kupka codziennie ,i spokojniejsze dziecko, spróbuj go mieszać ze swoim mlekiem,żeby smakowalo
Też myślałam o skoku, bo czytałam ze występuje w okolicach 5 tygodnia. Tylko czy to możliwe żeby trwał drugi tydzień ??

reklama

Fado123

Rozwiązania
3
Też myślałam o skoku, bo czytałam ze występuje w okolicach 5 tygodnia. Tylko czy to możliwe żeby trwał drugi tydzień ??
U każdego dziecka inaczej ,moja tez długo je przechodziła, tydzień to minimum ,więc nieraz jeden się nie skończył a 2 zaczął ha ha

jasani

Miasto
Wrocław
Rozwiązania
24
Moim zdaniem to nie kolka. Katetery mozna używać jeżeli rzeczywiście są to typowe bóle brzuszka spowodowane problemem ze zrobieniem kupy. Ale oby nie za często bo jelita przyzwyczaja się do tego i później to już w ogóle będzie dramat ze zrobieniem. Przy kolce żadne windi nie pomogą.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
D Czy to na pewno puste jajo płodowe Potrzebuję porady 40
P Czy to na pewno ciąża? Potrzebuję porady 3
L Czy to na pewno ciąża? Potrzebuję porady 12
J Ciąża, czy na pewno Ciąża, poród, połóg 19
nastepnawkolejce Kolejne z serii: czy to na pewno ciąża? Potrzebuję porady 2
M Bardzo nietypowe imię - czy na pewno ? :( Przyszłe mamy 12
D Wspolnie czekajmy na 2 kreseczki- na pewno sie uda! Staramy się 45961
M Czy na pewno ciąża? Pomocy! Ciąża, poród, połóg 3
emka__25 Czy to na pewno skaza? Mały alergik 3
K Nie wierze, czy to na pewno to?! Ciąża, poród, połóg 26
Ajrin77 Kolka nerkowa w ciąży Potrzebuję porady 7
Marusia621 Kolka u niemowlaka,!! BB psychodietetyczka radzi mamom 17
P Kolka nerkowa Ciąża, poród, połóg 5
P Kolka nerkowa Potrzebuję porady 1
Wanilia89 Ulewanie, refluks, kolka? Potrzebuję porady 62
A Gronkowiec w drogach moczowych POMOCY!! Niemowlaki 5
Michalina1993 Kolka Potrzebuję porady 6
M Kolka niemowlęca Potrzebuję porady 21
A Kolka czy coś innego? Noworodek 5
E Czy to napewno kolka? BB położna radzi mamom 13
P Kolka Potrzebuję porady 5
K Kolka Potrzebuję porady 4
K Czy to możeby być kolka ? Noworodek 1
miras303 Kolka a owoc kopru włoskiego. Zdrowie 11
aniaania2 Mocna KOLKA Spanie 43
M zielone cuchnace kupki, kolka Zdrowe dziecko 7
monika2222 Kolka czy nietolerancja laktozy? Zdrowie 26
Izzula Kolka i inne problemy z brzuszkiem Zdrowie 13
bombelq Późna kolka? Zdrowie 9
Koniczynka_15 czy to kolka czy zaparcia? Żywienie dzieci - porady 1
D Nietolerancja laktozy a kolka Żywienie dzieci - porady 1
M Czy to może byc kolka?? Jedzeniowe ABC 2
iwi 82 kolka-zmora znana nam wszystkim Archiwum mam styczniowych 186
A mozliwa kolka w 8 mcu?? Zdrowe dziecko 6
agga143 Chyba kolka-pomóżcie! Karmienie piersią 19
pretywomen Nie wiem czy to kolka, czy mój syn jest chory Dzieci urodzone w kwietniu 2006 15
K Skurcze łydek i kolka Dzieci urodzone w lutym 2006r. 78