reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to od zębów ?

G

guest-1681834848

Gość
Cześć kobietki, mam problem z moim dzieckiem ma 8 miesięcy i ma 8 zębów (4gorne i 4 dolne ) i od trzech tygodni jest bardzo marudny nie pozwala mi nawet wejść do łazienki, ciągle płacze nawet jak go zabawiam albo np karmię go, jak skończę to usiądę i zaczyna się denerwować... Źle śpi w nocy co chwila się budzi i moje pytanie brzmi tak czy to mogą iść trójki? Podobno u dzieci kły wychodzą ostatnie ale u góry dziąsła ma spuchnięte obok dwójek a tam dalej nic . Byliśmy nawet ostatnio u pediatry bo myślałam że mu się coś dzieje ale wszystko jest okej , od tyg jakoś ciągnie się trochę za uszy i macha głową przecząco jak leży, ale też odchyla głowę często jak go noszę...byliśmy też i laryngologa ale stwierdziła że z uszami się nic nie dzieje a pediatra powiedziała że zęby nie idą ale no to w takim razie co się dzieje ?.. zalacze dwa zdjęcia może za bardzo na nich nic nie widać ale napiszcie mi co sądzicie pierwsze zdjęcie to prawa strona a drugie to lewa
 
reklama
.
 

Załączniki

  • 8318e7d5-6565-40c3-8ef3-74af720e3b90.jpg
    8318e7d5-6565-40c3-8ef3-74af720e3b90.jpg
    30,9 KB · Wyświetleń: 105
  • 390be554-ebc5-49ab-8fc9-fbe35b0038fd.jpg
    390be554-ebc5-49ab-8fc9-fbe35b0038fd.jpg
    28,6 KB · Wyświetleń: 104
Do tego spływa mu wydzielina z nosa taka wodnista ale nie ma jej dużo i mały nie ma problemu ani z jedzeniem ani z niczym bo nie nie jest zatkany
 
Mozliwe ze ząbki. Dopoki sie nie przebiją to mogą konkretnie dokuczac. Nie wiem czy to skuzowka taka biala pod naciskiem palca przy robieniu zdjecia czy cos jest na rzeczy w miejscach czworek. Zazwyczaj to one najpierw wychodzą, no ale dzieci sa rozne wiec to tez nie reguła.
 
Mozliwe ze ząbki. Dopoki sie nie przebiją to mogą konkretnie dokuczac. Nie wiem czy to skuzowka taka biala pod naciskiem palca przy robieniu zdjecia czy cos jest na rzeczy w miejscach czworek. Zazwyczaj to one najpierw wychodzą, no ale dzieci sa rozne wiec to tez nie reguła.
one są tak białe nie przez nacisk bo nawet jak tak tylko odchylam żeby sprawdzić to są takie białe.. dziwne bo słyszałam od pediatry że niemożliwe żeby to właśnie były trójki a najbardziej są spuchnięte ... Nie mam pojęcia ale psychika mi siada już od zmęczenia i płaczu dziecka...
 
Na podstawie obserwacji moich dzieci - to zęby potrafią w różnej kolejności wychodzić.
Ja bym pediatrom pod tym względem nie ufała, lepiej wybierz się z maluchem do dentysty ;)
 
U mojej córki tak właśnie 4 wychodziły. Jak miała 8 miesięcy zaczęła się budzić regularnie po kilka razy w nocy, wodnisty katar i ciągnięcie za uszy i włosy. Była strasznie nerwowa, gryzła wszystko i wszystkich. Zęby wychodziły ponad 4 miesiące (górne i dolne na raz). Miesiąc przed pojawieniem się zębów była 3 razy chora, gorączkowała i miała wysypke na pupie. Kilka razy równierz wymiotowała od zębów. Teraz ma 15 miesięcy i właśnie 3 nie lepiej wychodzą. Jak nie jesteś pewna czy to zęby możesz podać jakiś lek przeciwbólowy. Jak przez kilka godzin będzie spkojniejszy to prawdopodobnie zęby dają tak w kość.
 
U mojej córki tak właśnie 4 wychodziły. Jak miała 8 miesięcy zaczęła się budzić regularnie po kilka razy w nocy, wodnisty katar i ciągnięcie za uszy i włosy. Była strasznie nerwowa, gryzła wszystko i wszystkich. Zęby wychodziły ponad 4 miesiące (górne i dolne na raz). Miesiąc przed pojawieniem się zębów była 3 razy chora, gorączkowała i miała wysypke na pupie. Kilka razy równierz wymiotowała od zębów. Teraz ma 15 miesięcy i właśnie 3 nie lepiej wychodzą. Jak nie jesteś pewna czy to zęby możesz podać jakiś lek przeciwbólowy. Jak przez kilka godzin będzie spkojniejszy to prawdopodobnie zęby dają tak w kość.
właśnie mój mały na ogół jest nerwowy i idzie mu ząb po zębie...dwa miesiące już praktycznie mamy problem ze spaniem wyszły dwójki tydzień był spokoj i potem od nowa nerwy , płacze , nie śpi w nocy się budzi ciągle, też wszystko gryzie w tym mnie , masakra jakaś po prostu
 
U mojej córki tak właśnie 4 wychodziły. Jak miała 8 miesięcy zaczęła się budzić regularnie po kilka razy w nocy, wodnisty katar i ciągnięcie za uszy i włosy. Była strasznie nerwowa, gryzła wszystko i wszystkich. Zęby wychodziły ponad 4 miesiące (górne i dolne na raz). Miesiąc przed pojawieniem się zębów była 3 razy chora, gorączkowała i miała wysypke na pupie. Kilka razy równierz wymiotowała od zębów. Teraz ma 15 miesięcy i właśnie 3 nie lepiej wychodzą. Jak nie jesteś pewna czy to zęby możesz podać jakiś lek przeciwbólowy. Jak przez kilka godzin będzie spkojniejszy to prawdopodobnie zęby dają tak w kość.
on mi się też tak budzi ,wstaje ok 6:30 a od 4 się wierci i co 15 min budzi. Więc jak wstaje o 6:30 to o 7:30 chce już mu się spać ...
 
reklama
U mojej córki tak właśnie 4 wychodziły. Jak miała 8 miesięcy zaczęła się budzić regularnie po kilka razy w nocy, wodnisty katar i ciągnięcie za uszy i włosy. Była strasznie nerwowa, gryzła wszystko i wszystkich. Zęby wychodziły ponad 4 miesiące (górne i dolne na raz). Miesiąc przed pojawieniem się zębów była 3 razy chora, gorączkowała i miała wysypke na pupie. Kilka razy równierz wymiotowała od zębów. Teraz ma 15 miesięcy i właśnie 3 nie lepiej wychodzą. Jak nie jesteś pewna czy to zęby możesz podać jakiś lek przeciwbólowy. Jak przez kilka godzin będzie spkojniejszy to prawdopodobnie zęby dają tak w kość.
i była u nas sytuacja tydzień temu w sobotę taka że mały po 4 godzinach bez jedzenia, podałam mu pierś i co zjadł to wszystko zwymiotował i ulewal po każdym karmieniu tak przez ok 3-4 dni i potem już przeszło , też mnie to wtedy zmartwiło bo nigdy tak się nie działo
 
Do góry