reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to PCOS ?

reklama
Tak, codziennie w tym samym miejscu, o tej samej porze, optymalnie po min 6-7 godzinach snu. @Karola3092 możesz dołożyć coś od siebie w kwestii mierzenia? :) ja nie mierzę temp wiec wiem o tym tyle o ile ;)
Jasne, że tak. Po pierwsze specjalny termometr, musimy mieć przespane minimu 4h, kładziesz go na szafce nocnej, nie wstajesz bierzesz i mierzymy zaraz po przebudzeniu codziennie o tej samej godzinie i w tym samym miejscu np. Pochwa, możesz wrzucać sobie pomiary do aplikacji np. Premom lub flo, ja używam obu. Jeśli np. Jakieś alko stresowy masz dzień to zanotuj sobie, bo to czasami potrafi w wykresie psocić. Jak będziesz miała jeszcze jakieś pytania to pisz 😁
 
Cześć dziewczyny, od pół roku staramy się z mężem o dzisiusia. Niepokoiły mnie dość długie i nieregularne cykle po odstawieniu antykoncepcji.. ale przeczytalam że to ponoć normalne lekarz w Niemczech tez tak stwierdził. Ale przyjechałam do Polski na święta i stwierdziłam a pójdę jeszcze tutaj zaczerpnąć porady. Lekarz po badaniu podejrzewa PCOS... Masa badań - wyniki w normie . Jedynie progesteron mam za niski . Tak mi się zdaje. Mam 33 DC progesteron 0.41. wizytę mam dopiero 5 stycznia. Dzisiaj zrobiłam z ciekawości test ale wynik ujemy . lekarz mówi że nie miałam na pewno owulacji w tym miesiącu.. a dziwiły mnie moje testy owulacyjne praktycznie cały czas wyglądały jak pozytywne.. jak myślicie jest PCOS czy po prostu za niski progesteron i jakieś tabletki dadzą radę ..:(
Po 1 ile czasu jesteś po odstawieniu antykoncepcji? Na jakiej podstawie stwierdził podejrzenie pcos? Na cykle może mieć wiele rzeczy wpływ, jak tarczyca i cukier u Ciebie wygląda? Stwierdzenie braku owulacji można zrobić tylko na podstawie monitoringu, po za tym zdrowa kobieta też może mieć 1-2 cykli bezowulacyjnych i to normalne. To, że masz różne cykle nie będzie świadczyło, że nie masz owulacji, bo nie ma jej w książkowym 14dc🤷‍♀️. Progesteron się bada najlepiej 6,7,8 dni po owulacji i wtedy widać czy jest okej, a jego niedomoga to badamy 6,7,8 i sprawdzamy na ile spada.
 
Ja również miewałam bardzo długie cykle, osiągały nawet 50 dni... A i zdarzały się dłuższe. Ciągle było to zwalane na okres dojrzewania. Trafiłam później do gina, który podejrzewał u mnie pcos. Powiedział, że jak chce zajść w ciążę (a wspomniałam o tym mu wtedy) to najlepiej nie czekać tylko już zacząć, bo z moimi owulacjami może być różnie. Jak nie wyjdzie przez pół roku to przyjść i bd myśleć co dalej. W ciążę zaszłam 3 msc później :) Także dla każdego jest nadzieja :) A obecnie jestem w 2. ciąży.
 
Do góry