reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to poronienie?

Naataaliaa

Moderator
Dołączył(a)
15 Wrzesień 2022
Postów
861
Jestem (lub może byłabym) w 9+2 tc. W poniedziałek (12.09, 8+6tc, wg pęcherzyka 6+5) byłam u ginekologa na już trzeciej wizycie. Pęcherzyk miał 25mm, brak prawidłowego przyrostu (3mm w 11 dni) i brak zarodka. Stwierdził puste jajo płodowe i wypisał skierowanie do szpitala.
Powiedział żebym do szpitala poszła za tydzień do 2, bo może do tego czasu poronie samoistnie.
Powiedział ze jeśli poronie to najpierw dostanę silnego krwawienia, a potem się zmniejszy i wtedy mam się zgłosić na kontrolę.
Dzisiaj (15.09, 3 dni po wizycie) dostałam lekkiego plamienia. Trudno to nawet nazwać plamienie, raczej śluz zabarwiony na brązowo. Poza tym nic mi nie jest, nic mnie nie boli.
Czy to początek poronienia? Spodziewałam się mocnego krwawienia, przynajmniej takiego jak miesiączka. Nie wiem czy powinnam w takiej sytuacji iść do szpitala za te kilka dni, czy potraktować to jako poronienie i zgłosić się na kontrole do ginekologa. Czy myślicie że to poronienie i jeśli tak to czy to delikatne plamienie powinno zmienić się w krwawienie?
 
reklama
A i jeszcze jedno, czy jeśli pójdę do szpitala to czy przed podaniem mi środka poronnego oni mają obowiązek wykonać mi usg czy będą mogli odmówić?
 
Tak - to może rozpoczynać się poronienie. Plamienie powinno zmienić się w krwawienie.
Jeśli masz możliwość - to ja bym jednak wolała być pod opieką szpitala. Bo być może będziesz miała tylko silniejszą @, ale równie dobrze może być gorzej. Dodatkowo w szpitalu istnieje możliwość przekazania materiału poronnego do badania hist.pat. (wykluczające np. zaśniad).
 
Jeśli twój pęcherzyk ma 25 mm to na pewno nie przeoczysz tego, że z ciebie wyleci 😪 sorry może to brutalne, ale ja czułam dosłownie balonik który ze mnie wylatuje i krwi też było dużo, jak na miesiączkę.
Możliwe że zaczynasz ronić ale możliwe też że bez leków na poronienie będzie to bardzo długo trwało.
I tak, jeśli pojdziesz do szpitala to przed podaniem leków muszą zrobić ci usg :)
 
A i jeszcze jedno, czy jeśli pójdę do szpitala to czy przed podaniem mi środka poronnego oni mają obowiązek wykonać mi usg czy będą mogli odmówić?
Kochana, zanim cokolwiek Ci podadzą to przynajmniej dwóch lekarzy w szpitalu musi stwierdzić brak serduszka/ zarodka. Takie mają przepisy. Ja w 9tc zaliczyłam poronienie zatrzymane i cieszę się, że poszłam do szpitala. Obserwuj się, mierz temperaturę.
 
Pierwsze poronienie było w domu obyło się bez zabiegu.
Wieczorem leżąc z mężem w łóżku mówię że dzisiejsza noc będzie nocą ostateczna i tak było mocniejsze bóle jak na miesiączke najpierw lekkie plamienie następnie krwawienie.
Na drugi dzień miałam wizytę u lekarza wszystko ładnie się oczyściło.
Przepisał leki kolejna kontrola było wszystko dobrze.
Tylko ze to była bardzo wczesna ciąża plus minus 5- 6 tydzień.
 
A i jeszcze jedno, czy jeśli pójdę do szpitala to czy przed podaniem mi środka poronnego oni mają obowiązek wykonać mi usg czy będą mogli odmówić?
na pewno sprawdza na usg , jak ja byłam w szpitalu to dwa razy na usg się upewniali czy serce już nie bije, wcEsniej nie mogą niczego podać.

Bardzo mi przykro 🙁
 
reklama
Kochana, zanim cokolwiek Ci podadzą to przynajmniej dwóch lekarzy w szpitalu musi stwierdzić brak serduszka/ zarodka. Takie mają przepisy. Ja w 9tc zaliczyłam poronienie zatrzymane i cieszę się, że poszłam do szpitala. Obserwuj się, mierz temperaturę.
dokładnie u mnie wyglądało to tak samo.
 
Do góry