reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to ruchy

reklama
To akurat ciężko stwierdzić, mogą to być ruchy ,ale również, zwykle przerwanie się, które w ciąży normalne , ja pierwsze ruchy ,gdzie wiedziałam że to to ,czułam w 21 tc
 
To akurat ciężko stwierdzić, mogą to być ruchy ,ale również, zwykle przerwanie się, które w ciąży normalne

Mogę spytać, co to jest to przerwanie? Nie znam jeszcze takiego terminu?

Co do pytania autorki - połowa ciąży to już można się spodziewać ruchów. Ja pamiętam, jak mówiłam mojej prowadzącej, że przy poprzedniej wizycie czułam jakieś nieprzyjemne uczucia z brzucha, a teraz już wiem, że to były pierwsze ruchy. Także być może dopiero za jakiś czas będziesz mogła stwierdzić, co to było.
 
Mogę spytać, co to jest to przerwanie? Nie znam jeszcze takiego terminu?

Co do pytania autorki - połowa ciąży to już można się spodziewać ruchów. Ja pamiętam, jak mówiłam mojej prowadzącej, że przy poprzedniej wizycie czułam jakieś nieprzyjemne uczucia z brzucha, a teraz już wiem, że to były pierwsze ruchy. Także być może dopiero za jakiś czas będziesz mogła stwierdzić, co to było.
Chyba chodziło o "przelewanie się" w jelitach[emoji846]

W sumie można odróżnić czasami. Jeżeli bulgocze i przy okazji czujesz lekki "ucisk", taki jak przy dotyku... To mogą być ruchy dzidziusia [emoji846]
 
Kochane nie przejmujcie się jeśli ruchów nie czujecie zbyt wyraźnie przy łożysku na przedniej ścianie 🙂 ja czuję tylko rano i pozno wieczorem i muszę się wyciszyć żeby je wyczuć. Akurat nasza mała jest jak króliczek duracela co widać na każdym USG😂 ale bardzo słabo czuję ruchy
 
reklama
Ja pierwsze ruchy poczułam na początku 19TC, tydzień wcześniej czułam przelewanie, ale myślałam, że to niestrawność :laugh2:, a to mogło być już to. Pierwsze ruchy odczułam jako pękający pęcherzyk powietrza, teraz (w 21TC) już jestem pewna, że to TO. Ciekawa jestem kiedy tatuś też będzie mógł to poczuć :).
 
reklama
Do góry