reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to są potówki?

Alutkaa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Styczeń 2021
Postów
44
Witam. Synek dostal wczoraj kilka krostek na twarzy. Dzisiaj pojawiło się ich więcej, dodam, ze synek jest na mm i jesteśmy w trakcie zmieniania mleka ( wcześniej jadł specjalne dla wcześniaków). Czy te krostki to potówki, czy może coś innego?
 

Załączniki

  • IMG_20220108_140721.jpg
    3,5 MB · Wyświetleń: 186
  • IMG_20220108_140813.jpg
    3,7 MB · Wyświetleń: 67
reklama
U nas tak wyglądały potówki właśnie, ale na buzi mój syn nigdy nie miał..
Moja takie miała na buzi , też myślałam że to potówki, A jak się okazało to był trądzik niemowlęcy, jak jest w takiej postaci jak na zdjęciu to kazali tylko wacikiem w chłodnej wodzie zamoczonym przemywać, córce akurat zrobiła się skorupa z tych krost na policzkach i smarowalam nawilżającym kremem
 

Załączniki

  • IMG_20210526_150859370.jpg
    IMG_20210526_150859370.jpg
    1,9 MB · Wyświetleń: 82
Moja takie miała na buzi , też myślałam że to potówki, A jak się okazało to był trądzik niemowlęcy, jak jest w takiej postaci jak na zdjęciu to kazali tylko wacikiem w chłodnej wodzie zamoczonym przemywać, córce akurat zrobiła się skorupa z tych krost na policzkach i smarowalam nawilżającym kremem
A długo na buzi się utrzymywał? Bo my teraz mamy ta buzie taką szorstką
 
A długo na buzi się utrzymywał? Bo my teraz mamy ta buzie taką szorstką
Mi to też wygląda na trądzik. Moja mała ma to samo i położna mówiła że to trądzik. Ja przemywam przegotowana woda plus krem bepanthen sensiderm. Ważne żeby unikać oliwek itp. Dodatkowo kąpiemy w emoliencie. A i ważne żeby nie przegrzewac dziecka bo to nasila trądzik.
U nas przemywanie plus krem mocno łagodzi, ale to znika to całkowicie w kilka tygodni.
 
Mi to też wygląda na trądzik. Moja mała ma to samo i położna mówiła że to trądzik. Ja przemywam przegotowana woda plus krem bepanthen sensiderm. Ważne żeby unikać oliwek itp. Dodatkowo kąpiemy w emoliencie. A i ważne żeby nie przegrzewac dziecka bo to nasila trądzik.
U nas przemywanie plus krem mocno łagodzi, ale to znika to całkowicie w kilka tygodni.
Ja właśnie też używam Bepanthen sensiderm, ale właśnie kąpie synka od urodzenia w wodzie z oliwka. Jeśli piszesz, żeby unikać oliwki, to tak zrobię i spróbuje przejsc na emolienty. W domu mam oilatum, mam nadzieję, że to pomoże.
 
A długo na buzi się utrzymywał? Bo my teraz mamy ta buzie taką szorstką
3 tygodnie jak nic córka miała, jak jest sucha i szorstka skóra to można nawilżać , ja stosowałam krem Derma baby , taki z sarenką. Nam ładnie to złagodziło objawy . Tak to samo musi przejść , bo to wyrzut hormonalny jest , jedne dzieci mają inne nie, starsza córka nie miała, za to młodsza jak na zdjęciu i jeszcze gorzej było jak się taka skorupa sucha zrobila
 
reklama
Do góry