reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy wszystkie smoczki uspokajające są mniej więcej takie same? jak sądzicie?

reklama
oczywiście że nie :) może tak wyglądają jak ktoś nie miał wcześniej z nimi styczności, ale różnią się kształtem, tym z czego są wykonane. Dla mnie ważne jest to żeby miały zatyczkę, bo po co mają się brudzić jak dziecko akurat nie używa
 
Różnią się. Ja mogę polecić Ci aventu, nie odciskają się dziecku na buźce i są symetryczne, tak że nawet jak dziecko obróci je w buźce to nie psują zgryzu. Patrz na to żeby miały duże otwory w tarczy wtedy jest lepszy przepływ powietrza i dziecku nie odparzy się buźka w okół smoczka. Różnią się też materiałem, tak jak ktoś wyżej wspomina.. z tego co wiem są lateksowe i silikonowe. Podobno silikonowe są lepsze.
 
My mieliśmy Nuk, na początku synek lubił go dopóki nie użyliśmy Aventa - mój Ksawciu je uwielbia, ja też, bo mają zatyczkę i są łatwe do przechowywania i utrzymania w czystości. Smoczki różnią się materiałem, kształtem, o dziwo wagą (są cięższe i lżejsze).
 
Zgadzam się, że to wiele zalezy od dziecka, jednemu pasuje to, innemu coś innego, ale ja częściej spotykam się z opinią że mamy szybko zmieniały te smoczki na wieksze :p może problem w takim razie tkwił jeszcze w czyms innym... bo te smoki natural to butelek wg mnie są super, faktycznie bardzo przypominają pierś i z tego co słyszałam własnie najwiecej dzieci akceptuje avent.
 
u nas akurat stanęło na smoczku chicco, używaliśmy też avent ale był wypluwany, także każdy smoczek uspokajający inny, różnią się przede wszystkim użytym materiałem, kształtem itp.
 
Ja tak samo miałam różne smoczki, ale skończyło się na smoczku z aventa. Ogólnie to dużo zależy od dziecka, czasami jak się przyzwyczai do kształtu smoczka, trudno jest potem aby miało inny.
 
Zarówno u mojego synka jak i u dzieci znajomych smoczki Aventu się nie sprawdziły. Jak dla mnie są zbyt twarde, dziecko go wypluwało. Stosujemy smoczki MAM, mają szeroką gamę rozmiarów oraz kształtów.
 
moja córcia przerobiła chyba większość dostępnych na rynku smoczków. Do końca 2 miesiąca akceptowała tylko lateksowe smoczki chicco ale są trudno dostępne i po wielu próbach przeszliśmy na silikony lovi. Reszta smoczków po sekundzie ląduje na podłodze:-)
 
reklama
ZDecydowanie roznia sie:) co prawda niby wszystkei smoczki sa uspokajajace, i z tym sie zgadzam ale roznice miedzy smoczkami sa.:)
 
Do góry