reklama

Czy wszystkie smoczki uspokajające są mniej więcej takie same? jak sądzicie?

Temat na forum 'Niemowlaki' rozpoczęty przez kaTekla, 28 Sierpień 2013.

 1. kaTekla

  kaTekla ja

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego smoczka? Wszystkie są mniej wiecej takie same?
   
 2. biafra

  biafra Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  oczywiście że nie :) może tak wyglądają jak ktoś nie miał wcześniej z nimi styczności, ale różnią się kształtem, tym z czego są wykonane. Dla mnie ważne jest to żeby miały zatyczkę, bo po co mają się brudzić jak dziecko akurat nie używa
   
 3. reklama
 4. danutka30

  danutka30 Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Różnią się. Ja mogę polecić Ci aventu, nie odciskają się dziecku na buźce i są symetryczne, tak że nawet jak dziecko obróci je w buźce to nie psują zgryzu. Patrz na to żeby miały duże otwory w tarczy wtedy jest lepszy przepływ powietrza i dziecku nie odparzy się buźka w okół smoczka. Różnią się też materiałem, tak jak ktoś wyżej wspomina.. z tego co wiem są lateksowe i silikonowe. Podobno silikonowe są lepsze.
   
 5. Lilit

  Lilit Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  My mieliśmy Nuk, na początku synek lubił go dopóki nie użyliśmy Aventa - mój Ksawciu je uwielbia, ja też, bo mają zatyczkę i są łatwe do przechowywania i utrzymania w czystości. Smoczki różnią się materiałem, kształtem, o dziwo wagą (są cięższe i lżejsze).
   
 6. saphira

  saphira mama Asi i Radzia ;)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Zgadzam się, że to wiele zalezy od dziecka, jednemu pasuje to, innemu coś innego, ale ja częściej spotykam się z opinią że mamy szybko zmieniały te smoczki na wieksze :p może problem w takim razie tkwił jeszcze w czyms innym... bo te smoki natural to butelek wg mnie są super, faktycznie bardzo przypominają pierś i z tego co słyszałam własnie najwiecej dzieci akceptuje avent.
   
 7. Eminem

  Eminem Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  u nas akurat stanęło na smoczku chicco, używaliśmy też avent ale był wypluwany, także każdy smoczek uspokajający inny, różnią się przede wszystkim użytym materiałem, kształtem itp.
   
 8. aniaania2

  aniaania2 Zaangażowana w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Ja tak samo miałam różne smoczki, ale skończyło się na smoczku z aventa. Ogólnie to dużo zależy od dziecka, czasami jak się przyzwyczai do kształtu smoczka, trudno jest potem aby miało inny.
   
 9. aniag78

  aniag78 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Zarówno u mojego synka jak i u dzieci znajomych smoczki Aventu się nie sprawdziły. Jak dla mnie są zbyt twarde, dziecko go wypluwało. Stosujemy smoczki MAM, mają szeroką gamę rozmiarów oraz kształtów.
   
 10. reklama
 11. dorex3

  dorex3 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  moja córcia przerobiła chyba większość dostępnych na rynku smoczków. Do końca 2 miesiąca akceptowała tylko lateksowe smoczki chicco ale są trudno dostępne i po wielu próbach przeszliśmy na silikony lovi. Reszta smoczków po sekundzie ląduje na podłodze:-)
   
 12. wwisnia

  wwisnia Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  ZDecydowanie roznia sie:) co prawda niby wszystkei smoczki sa uspokajajace, i z tym sie zgadzam ale roznice miedzy smoczkami sa.:)
   

Poleć forum