reklama

Czy zawsze postępujemy dobrze???????/

Temat na forum 'Wychowanie' rozpoczęty przez mamii, 30 Marzec 2006.

1. mamii

mamii Gość

No... tak wczoraj Monika poprosiła żebym napisała jej zwolnienie z ostatniej lekcji...????...bo chce iść ..na LODY.. z koleżanką!!! Ha ha..Do szkoły dojeżdża szkolnym autobusem i nie ma takiej możliwości..pójścia po lekcjach.A uczy się dobrze i się jeszcze nie zawiodłam ..ale...hmm.. lepiej pohuhać!!I.. jednak... mamusia ...napisała te  zwolniątko!!
    Wydajemi się iż lepiej ..to... niż ma iść na wagary..bo wiadomo?????Niewiem czy postąpiłam .. ....słusznie?????//

2. nikita33

nikita33 Fan(ka)

Nawiązując do tematu postu, to pewnie częsciej tak nie postępujemy, szczególnie na początku, kiedy dziecko małe a my nie mamy doświadczenia. Później też pewnie każdy popełnia błędy, bo tych się nie uniknie, jesteśmy przecież ludźmi i mamy prawo do błędów. Jeśli nawet je popełniamy, to przecież nie ze złej woli... choć oczywiście lepiej by było, gdybyśmy ich nie popełniali :laugh:... zawiłe, co?

A co do sytuacji, którą opisujesz, to ja chyba postąpiłabym tak samo.... też wolałabym raz tak zrobić, niż sprowokować dziecko do wagarów (choć może Twoja córcia wcale by na nie nie poszła, ale dmuchając na zimne..). Jeśli się dziecko dobrze uczy, można mu raz zrobić taki "prezent". Tylko zaznaczyłabym oczywiście ,że to jednorazowa impreza i żeby nie myślało, że to normalne, ale że wyjątkowa sytuacja.
    Myślę, że nie będzie to żadne uszczerbek na wychowaniu Twojej córci. Raczej będzie Cię za to bardziej lubila :laugh:

pozdrawiam
    nikita

3. reklama
  4. mordziulka

mordziulka MAMUSIA HUBUSIA

mammi ja tez bym tak zrobila bo skoro jeszcze sie nie przejechalas na niej dobrze sie uczy a po prostu chciala na lody isc tym bardziej ze nie moze po lekcjach to nic strasznego! bardziej bym zaczela sie martwic jakby tak czesciej chciala! bo czasem dasz palec a tu juz o cala reke wolaja! ale sama wiesz jakie jest twoje dziecko i na pewno jest rozsadna wiec miejmy nadzieje ze doceni to co dostala i nie bedzie nachalna!!!

5. Kunda

Kunda Mama Maciusia i Adasia

Mammi ja też bym napisała zwolnienie. Przecież jesli sie dobrze uczy i nie ma mozliwosci na wypad na lody po lekcjach to lepiej raz na jakis czas, długi czas pozwolic. Gorzej gdyby prosiła o zwolnienie nagminnie.

6. mamii

mamii Gość

Dzięki dziewczyny... za wsparcie!!! Jesteście SUPER! Zrobiło mi się troszku... lżej!!!!Fajowo jest tsk popisać...pogadać! Całuski....

ps. no i wróciła bardzo szczęśliwa.....

7. anaconda27

anaconda27 styczniówka2006

Co byśmy nie robiły to i tak nie uda nam się uniknąć błędów wychowawczych, dlatego głowa do góry, najważniejsze że się staramy być dobrymi mamami :) :) :)

8. Margo

Margo Zaciekawiona BB

Do dziecka nalezy miec zaufanie:tak:

9. Milunia

Milunia Początkująca w BB

Wiem, wiem, że wątek już "stary", ale dawno mnie tu nie było... :cool2:
    Mamii, ja bym nie napisała. Nie wiem ile lat ma córka, ale powinna się czuć odpowiedzialna za swoje czyny. Ty ją z tej odpowiedzialności zwolniłaś i jeszcze pokazałaś, że kłamstwo nieraz jest w porządku (bo przypuszczam, ze nie napisałaś na zwolnieniu, ze "córka ma ochote na lody" ;-) ).

10. reklama
  11. MADZIA

MADZIA mama majuni i groszka

no ja chyba tez bym nasmarowała takie zwolnienie . tylko co bedzie jak sytuacja bedzie sie powtarzac......... :-) :)głowa do góry od odrobinki luzu nikt jeszcze nie umarł . :laugh2: :laugh2: ciekawe co powiem jak moja córcia za pare lat przyjdzie po zwolnienie:szok: :szok:

12. Joaśka

Joaśka Jagodowa mama Polki

Oj, ja też bym NIE napisała.

Tak, jak napisała Milunia, to nauka kłamstwa.

Co do pytania w temacie - nie, nie zawsze dobrze postępujemy. Czasami zdajemy sobie z tego sprawę, czasami nie. Ale po co bez sensu postępować źle?

Poleć forum