reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dha

juli29

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Marzec 2014
Postów
170
witam czy orientuję się ktoś bo nigdzie nie potrafię znaleźć sensownej odpowiedzi czy roczne dziecko dalej powinno otrzymywać dha?
proszę o odpowiedź bardzo ważne
 
Ostatnia edycja:
reklama
tak- 150 mg nadal i do tego wit d3- wg nowych zalecen podobno nawet 600 a nie 400 mg. Tak zaleciła nam pediatra przy okazji szczepień. Jakoże wszystkie znane mi farmaceutyki łaczące dha i d3 maja jej po 400mg mały dostaje co 2 dzień 2 caps i w sumie wychodzi na to samo , a skoro to wit kumulujaca sie w tłuszczach to jest to ok . u nas bobik dha, bo wychodzil najtaniej.
 
Radzę uważać z wit. D3. Mi pediatra kazała dawać synusiowi 2 krople Vigantolu bo niby słabo mu ciemiączko zatastało. Po pewnym czasie zaczeły się wymioty, osłabienie nawet omdlenia. okazało się, że ma za dużo D3
 
Magdi- podaję standard w oparciu o obecne zalecenia, a nie jednostkowy przykład. W razie wątpliwości i jakichś problemów należy skonsultowac sie z prowadzacym pediatrą-po to nam lekarze a nie net...żeby ewentalnie zindywidualizować suplemntację.
pzdr
 
Mamostaszka właśnie o to mi chodzi żeby przeprowadzać suplementację indywidualne do potrzeb dziecka. A dawki które podajesz może i są potrzebne ale trzeba brać pod uwagę ilości d3 i dha, które są zawarte w pokarmach. A w wit d3 wzbogacone są praktycznie wszystkie produkty dla dzieci.
 
dziekuję za odpowiedz, nam właśnie też pediatra zlecala dawać podwójna dawkę d3 z racji ze córka od 7 mieisaca bardzo malo pije mleka, no ale je kaszkę.
 
Do góry