reklama

dha

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez juli29, 20 Luty 2015.

1. juli29

juli29 Fanka BB :)

witam czy orientuję się ktoś bo nigdzie nie potrafię znaleźć sensownej odpowiedzi czy roczne dziecko dalej powinno otrzymywać dha?
    proszę o odpowiedź bardzo ważne

Ostatnia edycja: 20 Luty 2015
  2. mamastaszka

mamastaszka Fanka BB :)

tak- 150 mg nadal i do tego wit d3- wg nowych zalecen podobno nawet 600 a nie 400 mg. Tak zaleciła nam pediatra przy okazji szczepień. Jakoże wszystkie znane mi farmaceutyki łaczące dha i d3 maja jej po 400mg mały dostaje co 2 dzień 2 caps i w sumie wychodzi na to samo , a skoro to wit kumulujaca sie w tłuszczach to jest to ok . u nas bobik dha, bo wychodzil najtaniej.

3. reklama
  4. magdi83

magdi83 Zaciekawiona BB

Radzę uważać z wit. D3. Mi pediatra kazała dawać synusiowi 2 krople Vigantolu bo niby słabo mu ciemiączko zatastało. Po pewnym czasie zaczeły się wymioty, osłabienie nawet omdlenia. okazało się, że ma za dużo D3

5. mamastaszka

mamastaszka Fanka BB :)

Magdi- podaję standard w oparciu o obecne zalecenia, a nie jednostkowy przykład. W razie wątpliwości i jakichś problemów należy skonsultowac sie z prowadzacym pediatrą-po to nam lekarze a nie net...żeby ewentalnie zindywidualizować suplemntację.
    pzdr

6. magdi83

magdi83 Zaciekawiona BB

Mamostaszka właśnie o to mi chodzi żeby przeprowadzać suplementację indywidualne do potrzeb dziecka. A dawki które podajesz może i są potrzebne ale trzeba brać pod uwagę ilości d3 i dha, które są zawarte w pokarmach. A w wit d3 wzbogacone są praktycznie wszystkie produkty dla dzieci.

7. juli29

juli29 Fanka BB :)

dziekuję za odpowiedz, nam właśnie też pediatra zlecala dawać podwójna dawkę d3 z racji ze córka od 7 mieisaca bardzo malo pije mleka, no ale je kaszkę.

Poleć forum