reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dieta dla 4-miesiecznego bobasa

Z tego co mi wiadomo to dopoki dziecko karmione jest piersia to ne musi dostawac nic do pici a co jesli butelka?? Wiadomo takie dziecko ne zawola i czy ono napije sie tym mlekiem i to mu wystrczy?? Latem rozumiem cieplo kce sie pic ale teraz jeszcze ne ma upalow....
 
reklama
Mówią, że samo mleko matki wystarcza, ale ja już w pierwszym m-cu dawałam herbatkę Adasiowi, przynajmniej nie mam teraz problemu z zaakceptowaniem przez nigo butelki.
A jak karmiony butlą to moim zdaniem tym bardziej powinno się przepajac. Lekarze tego niby nie popierają. Każda mamusia dla swojej pociechy chce jak najlepiej i najlepiej wie co dla nich najlepsze. Ale namieszałam
 
Witaj! Mozna sprobowac podawac np. soczki, ale nie trzeba. Moj synek jest karminy butelka a ma juz 9 miesiecy i nie lubi soczkow chyba, ze z kubeczka. Starsza corka popijala nie ma reguly zalezy od dziecka
 
Dziecko karmione butelka koniecznie musi byc przepajane herbatka lub woda!mleko kobiety jest najpierw wodniste i gasi pragnienie a potem geste aby zaspokoic glod.Mleko modyfikowane tylko syci,po to sa herbatki wlasnie zeby przepajac nimi dzieci karmione butelka tym bardziej jak jest cieplo.Dziecko powinno wypijac tyle wody lub herbatki dziennie co ilosc wypitego na jeden posilek mleka:tak:ja maja mala karmie butla od 1.m zycia i od tamtego czasu caly czas daje jej herbatki no i soczki bo ma juz 6m,tak mi zalecila lekarka.pozdrawiam
 
ja karmie butla becnie maly ma 7 m-cy ale od urodzenia go dopajalam najpierw herbatka rumiankowa zeby nie bylo zatwardzen a teraz pije wode w kazdych ilosciach a raz dziennie soczek i herbatke z czerwnych wonogron z bobovity gasi pragnienie
 
witam mój szkrab od drugiego m-ca jest karmiony butlą. jest alergikiem i podawałam mu samą wodę ( na szczęście chciał pić ). Teraz po czwartym m-cu daję mu herbatki i soczki owocowe. wiem że mleko matki samo zaspokoi pragnienie malucha a modyfikowane pozwala tylko zaspokoić głód więc trzeba dopajać.
 
moja córeczka wkrótce skończy 4 miesiące a ja za miesiąc wracam do pracy więc chciałabym zacząć jej podawać kaszki, aby przyzwyczajać ją powoli do innego jedzonka. Problem w tym, że karmię niunię piersią a na wszelkich opakowaniach kaszek pisze, żeby przygotowywać je na mleku modyfikowanym. Czy któraś mama karmiąca piersią i będąca w podobnej sytuacji może mi doradzić co robić??
I drugie pytanie... Co mamusie po kolei i kiedy dają swym karmionym piersia maluchom..
 
tego nigdzie nie wyczytasz a jako mama starszego dziecka jestem przekonana ze jezeli przygotujesz na swoim mleczku świeża kaszkę bezmeczną nic dziecku nie bedzie zwróć tylko uwagę aby na opakowaniu bylo napisane dodac mleko na poczatek malinowa i bedzie dobrze!!
 
reklama
ja bym na początek podała Nestle sinlac :tak:jest od 5 miesiąca :tak:i dodajesz do niego poprostu wodę :tak:

a co do wprowadzania innego jedzonka to ja już tego nie pamiętam;-) ale poszukaj sobie schematu żywienia niemowląt i wprowadzaj jedzonko miej więcej według jego kolejności :tak:
 
Do góry