reklama

Dieta naszych Maluszków

Temat na forum 'dzieci urodzone w lipcu'09' rozpoczęty przez maylah, 31 Październik 2009.

1. maylah

maylah Fanka BB :)

Tak sobie pomyślałam,że za niedługo zaczniemy podawać, a niektóre mamusie już podają nowe produkty naszym dzieciaczkom, może warto dzielić się naszymi spostrzeżeniami w tej dziedzinie, wymieniać przepisami, radami, reakcjami dzieciaczków na jakieś nowe produkty, co Wy na to?

Ja wczoraj spotkałam koleżankę, która rodziła, dwa tyg. przede mną, i ona zaczęła synkowi podawać kleik ryżowy, ja szczerze mówiąc nawet nie wiedziałam co to :-D i się teraz zastanawiam czy warto go podawać,i ewentualnie kiedy, bo podobno dzieci lepiej , w sensie dłużej ,śpią po nim, ale też mają zatwardzenie niektóre.
    Wizytę u pediatry mam dopiero 17 listopada, więc nie mam kiedy go zapytać, wiem jedynie, że my po skończeniu 4 m-ca mamy podać ziemniaczka z marchewką czy cos, dostałam taką kartkę od niej , jak żywić alergika,
    A jak u Was w tych sprawach? Co podajecie maluszkom?

Wiem, że późna godzina, ale ostatnio na jakąś bezsenność zapadłam,spać nie mogę:no::no:

2. Panegiryka

Panegiryka Fanka BB :)

maylah, czy ja dobrze pamietam, ze Twoje dziecko ma skaze bialkowa? Moje je ma, 11 listopada skonczy 4 miesace i zanim zaczne jej cokolwiek podawac skonsultuje to z lekarzem.

Co to za kartka, ktora dostalas od pediatry i jak wyglada dieta takiego dziecka?

P.

3. reklama
  4. makro10

makro10 Fanka BB :)

maylah, ja wiem, że moja znajoma zagęszczała mleko kleikiem, ale od kiedy to nie mam pojęcia.
    Bardzo fajny wątek:-)

5. beata26

beata26 szczęśliwa mamusia :)

super maylah że założyłaś taki wątek, bo ja też niedługo będę wprowadzać nowości do diety mojej córci, ale ona też ma skaze więc muszę uważac co podawać. A tą kartkę mogłabyś nie wiem zrobic fotke i wstawic lub wysłać na priv?

6. Beacia82

Beacia82 Lipiec'09,Sierpień'12

maylah swietny watek,chetnie poczytam co i od kiedy mamusie daja szkrabkom:-)
    Mój malec też ma skaze białkowa wiec bedziemy wszystko podawac ostroznie,na razie tylko cycoch,herbatek ziołowych mały na razie nie toleruje.Skonczylismy dopiero 3 miesiace a pediatra pozwoliła dawac juz soczki:-)narazie nie przetestowane stoja w szafce.

7. maylah

maylah Fanka BB :)

Dziewczynki, jasne, jak tylko będę miała chwilę to zeskanują ją i prześlę, albo jak się da to wkleję na ten watek,
    PanegirykaTak mój synek ma skazę, dlatego bedę wg tej karteczki rozszerzać dietę, tak jak pediatra mi kazała, ale ona nic o kleiku nie wspomniała, a na opakowaniu Bobovity kleik ryżowy, jest napisane , doskonałe dla dzieci ze skazą i nietolerancją glutenu

8. daisy26

daisy26 Fanka BB :)

Ja też zaczynam podawac juz soczki wczoraj zaczelam od jabłuszka starłąm na tarce oczywiscie plastikowej i przecedziłam przez sito oczywiscie żyłkowe i przelalam do buteleczki tylko mam problem bo nie mam podgrzewacza i musze sobie zakupic bo przeciez w mikrofali nie bede grzała....
    BEATKA a ty jakie soczki masz w szafce???

9. Panegiryka

Panegiryka Fanka BB :)

daisy26, sito żyłkowe? Co to takiego i dlaczego przez takie sitko trzeba przecierac jedzenie? Myslalam, ze wystarczy cos zetrzec na tarce i gotowe. Zaskoczyłas mnie, człowiek sie cale zycie uczy.

P.

10. reklama
  11. daisy26

daisy26 Fanka BB :)

sito bywa metalowe,ale metal nie wskazany bo rozklada witaminy,ja uzywam sitka żyłkowego albo gazy :-)

12. fela_76

fela_76 Fanka BB :)

a ja pare dni temu dostałam przesyłke z Bobovity z książeczka o zywienu niemowląt i darmowymi próbkami mleka, kaszki i sloiczkiem zupki marchwiowo-ryżowej. To właśnie tą zupkę mały zjadł jako pierwszy niecycusiowy posiłek. Zaczęliśmy od jednej łyżeczki, potem dwie a dziś trzy. Dzisiaj małżon zakupił kilka słoiczków które zaczniemy stopniowo wprowadzać. Mnie pediatra kazała podawac małemu kaszke manne z glutenem. Pół łyżeczki na 100 ml posiłku. Mam to robic przez 2 miesiące. To tzw ekspozycja na gluten, która ma zapobiec celiakli. Zaczniemy za pare dni. Ja małemu podawać będę dania słoiczkowe. Starszy tak się wychował i teraz też tak będę robić.

Poleć forum