reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dieta przy zatwardzeniu u 2 latka

agnieszka81

Fan(ka)
Dołączył(a)
10 Luty 2007
Postów
1 777
Drogie mamusie!może któras miała podobny problem-mianowicie zatwardzenia u maluszka.
Dzisiaj zrobił tak twarda kupke,ze az krwawiła mu pupka:-(
Wiem,że zatwardzenia zwiazane są ze złą dietą.i tu pytanko co dawać,żeby mineły i czego nie dawać?
dziękuję za porady:tak:
 
reklama
Nie podawaj np.ryzu,marchwi,bialego pieczywa,cukru,ciezszych potraw,smazonych,niektorych owocow,jagod, bananow.
Przez jakies czas zastosuj lekka diete.Mozesz rano sprobowac podawac synkowi po wstaniu przegotowana wode,podawaj surowe owoce,jablka dobrze dzialaja,albo wycisniej z nich sok,moze synek wypije buraczkowo-jablkowy sok,to dziala rozluzniajaco.Do obiadku mozesz mu smialo podac kefir.Takie domowe sporoby mi przychodza do glowy.
 
Dobrze radzi Katka :tak:ja od siebie dodam jeszcze pare sposobow ktore u nas sie sprawdzaja:rodzynki,winogrona,jablko w kawalkach(nie wolno startych) jedno dziennie do tego z samego rana podaje wode i jakis jogurt i dopiero pozniej sniadanko_Ograniczam soki i staram sie zeby w ciagu dnie Jula pila wode.Do tego podaje jej tez suszone sliwki ze sloiczka.
My mamy taka blokade (psycho-tak mowi lekarz) po zatwardzeniu bo Jula robi kupke raz na 4 dni:-(ale brzuszek ma miekki i baczki puszcza.Do tego mozna podac jakis trilac(bakterie mleczne) i duzo ruchu to jelitka lepiej beda pracowac.
Jula miala tylko raz zatwardzeniowa kupke...najwazniejsze to trzeba obserwowac kupke..jak sa slady krwi to koniecznie do lekarza.
Pozwodzenia :-)
 
dziekuje babeczki-wypróbujemy :tak::-)
A co do tych jabłek-nie wolno startych????bo czytałam-i to chyba tu na forum,ze lekarz zalecił starte jabłko ze skórką na takie problemy?
 
reklama
Do góry