reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dla 4-miesięcznego niemowlaka

Wlasnie wrocilam od pani doktor; Franiu ladnie przybiera na wade, juz 6,720 kg. Co do jedzenia powiedziala zeby probowac ale powoli :) no i polecila soczek z bialych winogron, ktoras wie czy on zatwardza?? :>
 
reklama
Temat akurat na moje potrzeby:)

Oliwka co prawda dopiero 3 miesiące skończy w poniedziałek ale już muszę się zastanowić jak rozwiązać problem jedzenia u małej.
Mianowicie mała jest tylko na piersi w październiku wracam na studia i nie wiem co robić.
Moja propozycja: rano i wieczorem cycuś a w dzień mleko modyfikowane i stopniowe dodawanie nowych posiłków.
Niestety nie wszystkim się to podoba i moja mama uważa, że powinnam ściągać mleko i nie odstawiać małej od cycusia.

Sama nie wiem co robić, bo mała je coraz więcej i nie wiem czy dam radę ściągać wystarczająco dużo pokarmu. Jak myślicie co powinnam zrobić?
 
U mnie było tak ze karmilam tylko 3 tyg bo dluzej nie mialam mleka;pod sam koniec sciagalam mleko i wlewala do m.modyfikowanego zeby chociaz troche maly mial ode mnie, moze tez tak sproboj zobacz ile dasz rade sciagnac i jak nie wystarczy to zrob modyfikowane i wymieszaj.... :)
 
Chyba bedziemy musieli dodac jedna porcje mleka o 24.... Synuś zrobil sie niespokojny bez niej i za kazdym razem gdy wypluje smoczek to się wybudza.... chyba 150 ml mu dam, wtedy bedzie mial 4x180 i raz 150 z kaszka
 
Szanowne Koleżanki :)
dzisiaj zalogowałam się na forum. Moja Lenka ma 4 miesiące, jest na mleku antyrefluksowym i od tygodnia dostaje jabłko ze słoiczka oraz "drapane". Marchewki nie podaję, bo mała ma zatwardzenia. Zastanawiam się jak to jest z tymi kaszkami. Z chęcią wypróbowałabym, czy Lence smakuje i czy prześpi dłużej. Czy na tym etapie mogę już wprowadzić kaszkę? Czy podawać ją wieczorem?Mała je co 3 godziny 150 ml NAN-a a jabłuszko dwa razy dziennie między mlekiem.
 
A nie myślałaś zeby zwiekszyc porcje mleka i odstepy miedzy karmieniami? U nas marchewka tez na poczatku zatwardzala ( jak pisalam wczesniej) ale teraz powoli wprowadzamy od nowa i juz jest dobrze. Kaszke dodaje do wieczornego posiłku (ok 4 łyżeczkek kopiastych ) i w zaleznosci jak tam malemu z ząbkami w nocy to potrafi od 21 do 6 pospac
 
drogie kolezanki jezeli wasze dzieciaczki maja problemy z zaparciami,to proponuje im podawac na deserki: sliwke,gruszki williamsa,morele,brzoskwinie,na obiadki szpinak,dynia ,a u mnie cuda zdzialal wywar z suszonej sliwki podawany na pol h przed posilkiem,od kiedy zaczelam jej podawac nie ma problemow z zalatwianiem sie:-):-)
 
jezeli chodzi o kaszke to idelana na zatwrdzenia jest kaszka jaglana,ciezko ja dostac,ale sa dostepne i na domiar tego bardzon zdrowe.naprawde ci polecam:-)
 
don_kichocie :) Mała je już marchewkę i zatwardzeń nie ma. Od dzisiaj spróbuję zwiększyć odstępy między posiłkami. Zastanawiam się czy deser owocowy też można podawać zamiast jednej porcji mleka? Na przykład Lenka je mleko o 8:00, potem odczekujemy 4 h i może zjeść jabłko? czy podać po dwóch godzinach jabłko a potem po następnych dwóch mleko?
Początki są trudne;)
 
reklama
Z tego co mi wiadomo w ciagu doby ma byc zjedzona konkretna ilosc mleka i tyle. Jezeli np dziecko zje mleko i za 4 h dostanie jablko to nic sie nie stanie, wazne zeby potem chcialo zjesc mleczko.
U nas jest tak: 7/7.30 mleczko, 11.30 mleczko, 13.30/14 cala zupka z mieskiem, 16.30 mleczko, 18.30/19 1/2 deserku, 21 mleczko z kaszka i potem od nowa; oczywiscie Franio juz ma 5.5 miesiaca wiec troche wiecej je :)
na samym poczatku dawalam mu 1/2 zupki i 1/3 deserku ;)
 
Do góry