reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Dlaczego dziecko bije?

elfica

elfica
Miasto
Rybnik
Rozwiązania
0
Mam znajomych, którzy mają dwuletnią córkę, mój synek ma 2 lata i 3 miesiące i od zawsze córka znajomych podnosiła na niego rękę i po prostu uderzała go czy to w głowę czy w twarz...zdarzyło się, że go też ugryzła - za każdym razem znajomi reagują na takie zdarzenia ale tak się zastanawiam dlaczego ta mała ciągle bije Eryka? Dzisiaj u nich byliśmy i dwa razy go uderzyła a za trzecim razem chciała go uderzyć taką dużą plastikową tablicą (rysuje się na niej magnesami). Córka znajomych nie chodzi do przedszkola, jest z nią jej mama.

reklama

Mama Helenki

i Aniki :D
Miasto
Wawa
Rozwiązania
0
Moja córka ma niespełna 3 lata, nie ogląda przemocy w tv i nikt jej nie bije. Nie bije dzieci poza jedna dziewczynka która chyba po prostu działa jej na nerwy, za każdym razem jak ja spotka to ja odpycha. Jest to tylko i wyłącznie to jedno dziecko.

Nie można jednoznaczne odpowiedzieć na pytanie dlaczego dzieci biją, jest to pewien sposób przekazywania emocji.

mikusia84r

Entuzjast(k)a
Rozwiązania
0
na pewno chce zwrócić na siebie uwagę...
poza tym uważa, że to jest jedyne rozwiązywanie problemów, a rodzice przy braku odpowiedniej reakcji uwierdzają ją w tym przekonaniu...
następnym razem podejdź do małej i zapytaj czemu ona go bije, czy wie jak to boli i czy chciałaby by ją on tak bił. Na pewno się zawstydzi, u mnie pomogło. Osiedlowy łobuz na jakis czas pewnie ale dał Milence spokój:tak:

ekstasia

MAMA '04,'06,'07
Miasto
na PN od Warszawy
Rozwiązania
0
Nie można jednoznaczne odpowiedzieć na pytanie dlaczego dzieci biją, jest to pewien sposób przekazywania emocji.
Otóż to - nie można jednoznacznie zdiagnozować, co jest przyczyną. Czasem dzieci po prostu nie wiedzą jak się zachować i robią takie rzeczy pod wpływ emocji. Ostatnio mój najmłodszy syn ugryzł starszego - wcześniej nikt nigdy go nie ugryzł i nie wdział takich scen. Byłam przy tej akcji - to był ułamek sekundy - po prostu coś mu się nie spodobało i chciał to w jakiś sposób okazać - niestety ucierpiał starszy brat. A po minie młodszego (tego który gryzł) widziałam, że był przerażony tym, co zrobił - wiedział, że to źle ale jednak...
Jeśli rodzice dziecka reagują, to kiedyś na pewno przestanie to robić. A na przyszłość jak idziesz do koleżanki, to staraj się być jak najbliżej swojego dziecka - może zdążysz na czas je uchronić przed "represjami" - ale nikt ci nie da gwarancji;-).

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
kluseczka89 Dlaczego Dziecko nie chce jeść mojego pokarmu? Potrzebuję porady 21
S dlaczego roczne dziecko nie włosów ??? Roczniaki i dwulatki 7
Klaudynka Dlaczego moje dziecko wymiotuje? Zdrowie 6
U Dlaczego rodzice chcą dzieci skoro ich nie stać? Potrzebuję porady 148
A Dlaczego nie chce ssać ? Młodziutkie mamy 10
Martxx1 Bata hcg dlaczego nie 0? Potrzebuję porady 2
doominika99 Dlaczego nie mam okresu? Potrzebuję porady 8
I Kiedy moze nastapic owulacja? Tj 6 dc i dlaczego dwa pecherzyki? Potrzebuję porady 4
P Dlaczego niemowlak nie chce się obracać z pleców na brzuch i odwrotnie a ma już 6 Msc. Pielęgnacja 14
E Zle wyniki badań... Potrzebuję porady 6
K Dlaczego takie imię? Białystok 1
A dlaczego Potrzebuję porady 0
A Dlaczego? -31TC POMOCY Potrzebuję porady 10
8 Kiedy Bóg coś zabiera... czy przestanę pytać dlaczego? Poronienia 3
J Dlaczego nie chce spać Potrzebuję porady 1
W Dlaczego płacze?? Roczniaki i dwulatki 22
MamaWiktorii Mamy jedynaków - dlaczego ? bez komentarza Jedynacy 268
Z Porodówki - ZG, Sulechów czy Nowa Sól? Którą doradzacie i dlaczego? Zielona Góra 49
J Dlaczego nie moge zajsc w ciaze Porady położnej 7
K Ciemnozielone kupki- dlaczego? Zdrowe dziecko 5
O dlaczego tak postepuje???prosze o pomoc Relacje rodzinne 25
Muminka Dlaczego tak jest... Przedszkolaki 8699
Gośk@ Dlaczego buty ze sztywna pietka i kiedy?? Zdrowie 10
M Dlaczego kobiety nie lubią seksu oralnego? Rozmowy o seksie 85
Gośk@ Isomil - ktora mama podaje to mleko i dlaczego?? Żywienie 0
agamal Dlaczego żółtko jaja jest tak ważne w diecie niemowlęcia?????? Żywienie 15
N Dlaczego taki NICK? Dzieci urodzone we wrześniu 2007 45
Dita A dlaczego...? Przedszkolaki 19
tusia25 Dlaczego taki NICK Dzieci urodzone w lipcu 2005 19
K dlaczego wszytko w jednym wątku Dzieci urodzone w październiku 2005 5
Syllaa Stworzenie żłobka idealnego :) Trójmiasto 2
N Ile je/jadlo wasze 5tygodniowe dziecko Potrzebuję porady 13
E Dziecko nie chce pic mleka Potrzebuję porady 13
agatella93dw 4 tygodniowe dziecko zsunęło się z kolan na podłogę, z wysokości narożnika Noworodek 5
W Galaktozemia Zdrowie 1
R Rozwód a roczne dziecko;(;( Potrzebuję porady 8
M Hipermobilności u dziecka Potrzebuję porady 4
Aaazym Nie mam już siły. Potrzebuję porady 83
J Roczne dziecko nie chce jeść Potrzebuję porady 5
M 3 miesięczne dziecko nagle zaczęło ulewać Zdrowie 2
A Polskie mamy w Holandii Potrzebuję porady 1
M Roczne dziecko zachłysnęło się wodą w wannie. Potrzebuję porady 3
L Koronawirus a starania o dziecko Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 14
Aaazym Kiedy po Ovitrelle pęka pęcherzyk? Potrzebuję porady 0
M Problemy brzuszkowe, dziecko na mm , a rozszerzanie diety? Potrzebuję porady 10
agu_mania Chłopiec czy dziewczynka? :) Potrzebuję porady 10
M Usg 13 tydzień płec dziecka Przyszłe mamy 30
Joannaa24 Trzecie dziecko Przyszłe mamy 237
K Rozstanie/dziecko/co dalej Potrzebuję porady 26
Aaazym Jak wspomóc starania o dzidzię? Potrzebuję porady 18