reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Kochani, umiera młoda mama. To koleżanka jednej z naszych moderatorek @89katia. Być może uda sie ocalić jej życie, ale (jak zawsze) potrzba na to pieniędzy. I to nie za miesiąc, nie za dwa, tylko teraz. Dorzuć się do zbiórki. Każda wpłata, nawet ta symboliczna daje jej większą nadzieję, że wróci do swoich maluszków. Dziękuję. aniaslu Poznaj Anię i jej dzieci. I podejmij decyzję.

reklama

Dlaczego dziecko bije?

elfica

elfica
Miasto
Rybnik
Rozwiązania
0
Mam znajomych, którzy mają dwuletnią córkę, mój synek ma 2 lata i 3 miesiące i od zawsze córka znajomych podnosiła na niego rękę i po prostu uderzała go czy to w głowę czy w twarz...zdarzyło się, że go też ugryzła - za każdym razem znajomi reagują na takie zdarzenia ale tak się zastanawiam dlaczego ta mała ciągle bije Eryka? Dzisiaj u nich byliśmy i dwa razy go uderzyła a za trzecim razem chciała go uderzyć taką dużą plastikową tablicą (rysuje się na niej magnesami). Córka znajomych nie chodzi do przedszkola, jest z nią jej mama.

reklama

Mama Helenki

i Aniki :D
Miasto
Wawa
Rozwiązania
0
Moja córka ma niespełna 3 lata, nie ogląda przemocy w tv i nikt jej nie bije. Nie bije dzieci poza jedna dziewczynka która chyba po prostu działa jej na nerwy, za każdym razem jak ja spotka to ja odpycha. Jest to tylko i wyłącznie to jedno dziecko.

Nie można jednoznaczne odpowiedzieć na pytanie dlaczego dzieci biją, jest to pewien sposób przekazywania emocji.

mikusia84r

Entuzjast(k)a
Rozwiązania
0
na pewno chce zwrócić na siebie uwagę...
poza tym uważa, że to jest jedyne rozwiązywanie problemów, a rodzice przy braku odpowiedniej reakcji uwierdzają ją w tym przekonaniu...
następnym razem podejdź do małej i zapytaj czemu ona go bije, czy wie jak to boli i czy chciałaby by ją on tak bił. Na pewno się zawstydzi, u mnie pomogło. Osiedlowy łobuz na jakis czas pewnie ale dał Milence spokój:tak:

ekstasia

MAMA '04,'06,'07
Miasto
na PN od Warszawy
Rozwiązania
0
Nie można jednoznaczne odpowiedzieć na pytanie dlaczego dzieci biją, jest to pewien sposób przekazywania emocji.
Otóż to - nie można jednoznacznie zdiagnozować, co jest przyczyną. Czasem dzieci po prostu nie wiedzą jak się zachować i robią takie rzeczy pod wpływ emocji. Ostatnio mój najmłodszy syn ugryzł starszego - wcześniej nikt nigdy go nie ugryzł i nie wdział takich scen. Byłam przy tej akcji - to był ułamek sekundy - po prostu coś mu się nie spodobało i chciał to w jakiś sposób okazać - niestety ucierpiał starszy brat. A po minie młodszego (tego który gryzł) widziałam, że był przerażony tym, co zrobił - wiedział, że to źle ale jednak...
Jeśli rodzice dziecka reagują, to kiedyś na pewno przestanie to robić. A na przyszłość jak idziesz do koleżanki, to staraj się być jak najbliżej swojego dziecka - może zdążysz na czas je uchronić przed "represjami" - ale nikt ci nie da gwarancji;-).

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry