reklama

Dlaczego dziecko bije?

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez elfica, 24 Październik 2009.

1. elfica

elfica elfica

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mam znajomych, którzy mają dwuletnią córkę, mój synek ma 2 lata i 3 miesiące i od zawsze córka znajomych podnosiła na niego rękę i po prostu uderzała go czy to w głowę czy w twarz...zdarzyło się, że go też ugryzła - za każdym razem znajomi reagują na takie zdarzenia ale tak się zastanawiam dlaczego ta mała ciągle bije Eryka? Dzisiaj u nich byliśmy i dwa razy go uderzyła a za trzecim razem chciała go uderzyć taką dużą plastikową tablicą (rysuje się na niej magnesami). Córka znajomych nie chodzi do przedszkola, jest z nią jej mama.

2. e-stera

e-stera Fan(ka)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moze mama dziecko bije?Albo oglada przemoc w TV..............

3. reklama
  4. Mama Helenki

Mama Helenki i Aniki :D

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moja córka ma niespełna 3 lata, nie ogląda przemocy w tv i nikt jej nie bije. Nie bije dzieci poza jedna dziewczynka która chyba po prostu działa jej na nerwy, za każdym razem jak ja spotka to ja odpycha. Jest to tylko i wyłącznie to jedno dziecko.

Nie można jednoznaczne odpowiedzieć na pytanie dlaczego dzieci biją, jest to pewien sposób przekazywania emocji.

5. mikusia84r

mikusia84r Entuzjast(k)a

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    na pewno chce zwrócić na siebie uwagę...
    poza tym uważa, że to jest jedyne rozwiązywanie problemów, a rodzice przy braku odpowiedniej reakcji uwierdzają ją w tym przekonaniu...
    następnym razem podejdź do małej i zapytaj czemu ona go bije, czy wie jak to boli i czy chciałaby by ją on tak bił. Na pewno się zawstydzi, u mnie pomogło. Osiedlowy łobuz na jakis czas pewnie ale dał Milence spokój:tak:

6. ekstasia

ekstasia MAMA '04,'06,'07

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Otóż to - nie można jednoznacznie zdiagnozować, co jest przyczyną. Czasem dzieci po prostu nie wiedzą jak się zachować i robią takie rzeczy pod wpływ emocji. Ostatnio mój najmłodszy syn ugryzł starszego - wcześniej nikt nigdy go nie ugryzł i nie wdział takich scen. Byłam przy tej akcji - to był ułamek sekundy - po prostu coś mu się nie spodobało i chciał to w jakiś sposób okazać - niestety ucierpiał starszy brat. A po minie młodszego (tego który gryzł) widziałam, że był przerażony tym, co zrobił - wiedział, że to źle ale jednak...
    Jeśli rodzice dziecka reagują, to kiedyś na pewno przestanie to robić. A na przyszłość jak idziesz do koleżanki, to staraj się być jak najbliżej swojego dziecka - może zdążysz na czas je uchronić przed "represjami" - ale nikt ci nie da gwarancji;-).

Poleć forum