reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Długość dziecka

ewelinapatrycja

Początkująca w BB
Dołączył(a)
16 Luty 2020
Postów
15
Witam,
Niby nie ma głupich pytań...
Nurtuje mnie sprawa odnośnie tego, jakiej długości dziecka można się spodziewać. Otóż moja ginekolog nie mierzy dziecka. Czy jest szansa, że określi to na przyszłej wizycie? Lub bliżej terminu porodu?
Czy ogółem musi/powinna podać długość?(Na wizytę idę w czasie 36tc. Aktualnie 34tc).
 
reklama
Rozwiązanie
Mam dwie córki, jedna 3090g i 50cm, druga 3330g I 49cm. Przez miesiąc obie używały rozmiaru 50cm, potem już rosły bardzo szybko. Na podstawie wagi w ciazy i centyls można mniej więcej określić czy dziecko będzie z tych mniejszych czy większych, ale dokładnie nikt Ci nie powie. Najbardziej uniwersalny jest rozmiar 56, cho wg mnie warto też kupować ten mniejszy. Nie wyobrażam sobie moim kruszynkom zakładać 56 czy 62 w szpitalu.
No zasadniczo waga cośtam mówi o długości, jak ma być 2500 to nie będzie miało 60cm jak i 4200 nie będzie mieć 50cm, ale dokładnie nie zmierzysz. Ciuszki 56 i 62, ale wystarczająco jest wziać ze 2 komplety większe, chyba ze masz pewność że dziecko bedzie duże. Ja urodziłam córkę 59cm, a mieściła się w 56, choć pierwsze po porodzie co mi dowieźli do szpitala to ciuszki na 62 ;)
 
reklama
Mam dwie córki, jedna 3090g i 50cm, druga 3330g I 49cm. Przez miesiąc obie używały rozmiaru 50cm, potem już rosły bardzo szybko. Na podstawie wagi w ciazy i centyls można mniej więcej określić czy dziecko będzie z tych mniejszych czy większych, ale dokładnie nikt Ci nie powie. Najbardziej uniwersalny jest rozmiar 56, cho wg mnie warto też kupować ten mniejszy. Nie wyobrażam sobie moim kruszynkom zakładać 56 czy 62 w szpitalu.
 
Rozwiązanie
Do góry