reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Długość dziecka

ewelinapatrycja

Początkująca w BB
Dołączył(a)
16 Luty 2020
Postów
15
Witam,
Niby nie ma głupich pytań...
Nurtuje mnie sprawa odnośnie tego, jakiej długości dziecka można się spodziewać. Otóż moja ginekolog nie mierzy dziecka. Czy jest szansa, że określi to na przyszłej wizycie? Lub bliżej terminu porodu?
Czy ogółem musi/powinna podać długość?(Na wizytę idę w czasie 36tc. Aktualnie 34tc).
 
reklama
Rozwiązanie
Mam dwie córki, jedna 3090g i 50cm, druga 3330g I 49cm. Przez miesiąc obie używały rozmiaru 50cm, potem już rosły bardzo szybko. Na podstawie wagi w ciazy i centyls można mniej więcej określić czy dziecko będzie z tych mniejszych czy większych, ale dokładnie nikt Ci nie powie. Najbardziej uniwersalny jest rozmiar 56, cho wg mnie warto też kupować ten mniejszy. Nie wyobrażam sobie moim kruszynkom zakładać 56 czy 62 w szpitalu.
W tak późnym tygodniu już nie mierzy się długości dziecka, bo jak zmierzyć wzrost jak dziecko jest zwinięte w kulkę? Jedynie co, to przy USG lekarz może podać przybliżoną wagę dziecka
 
Rozumiem że nie wiesz w jakim rozmiarze ubranka przygotować i dlatego pytasz? :) Moja córka urodziła się prawie 3500g a mierzyła tylko 51cm więc "pływała" w rozmiarze 56 także waga nie zawsze odzwierciedla wzrost. Ja z mężem jesteśmy wysocy ale oboje urodziliśmy się mierząc niewiele ponad 50cm więc może podpytaj mamy i teściowej? A ubranka weź i 56 i 62, większe zawsze lepiej się zakłada niż za małe, poza tym jak weźmiesz pajacyki to dużej różnicy Ci to nie zrobi :) pozdrawiam cieplutko i życzę zdrowa dla Ciebie i dzidziusia
 
Mi lekarz już od dawna podaje tylko masę córeczki a ostatnio podał mi dodatkowo długość nóg bo miała prawie wyprostowane. Także już w późniejszym terminie lekarz nie mierzy długości. Mówią, żeby oceniać tak po rodzicach. U mnie ani ja wysoka, ani mąż też za wysoki nie jest więc obstawiam że i malutka nie będzie duża :) ja po urodzeniu miałam 50 cm i tak obstawiam że coś koło tego może mieć moja mała. Ubranka do szpitala mam na 56 kupione.
 
reklama
Dokladnie jak wyzej. Jesli chodzi o ubranka wex wieksze - ja na spioszki i pajacyki zakladalam dodatkowo skarpetki /lub takie buciki ze sciagaczem/ zeby z nog nie spadaly nogawki. A rekawki zawsze mozesz podwinac :)
Mi sie czyste ubranka w malym rozmiarze pokonczyly w szpitalu to corka tak wygladala:

20200110_132121.jpg

2 /albo i 3/ miesiace poxniej nosila te same ubranka juz bez slarpetek i podwijanek. ❤
aNa zdjeciu ona 54 a ubranka 62 :) waga blisko 3500
Ps. Buciki na lewa strone bo mialam wrazenie, ze jej niewygodnie od tych szwow/
 
reklama
Do góry