reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dlugosc szyjki

reklama
I lekarz nie kazał Ci leżeć, ja tak strasznie się boję zawsze na badaniu mówił że ok i teraz też pewnie by tak powiedział jakbym nie kazała pomierzyc szyjki. A następna wizytą za 3 tyg :( straszne to czekanie

Niby dlaczego miał kazać mi leżeć? Moja szyjka ma odpowiednią długość, Twoja też, więc nie przesadzaj. Jeśli szyjka się nie skraca i jest zamknięta to nie ma żadnego powodu do obaw.
 
Spędziłam kilka ładnych tygodni na patologii ciazy i leżeć kazali dziewczynie, która miała juz pęcherz płodowy w pochwie, a nie z prawie 3cm szyjka. Dziewczyny z szyjkami po 10 mm dopytywały lekarzy, czy maja leżeć i z każdym razem słyszały, ze nie musza leżeć plackiem.
 
Spędziłam kilka ładnych tygodni na patologii ciazy i leżeć kazali dziewczynie, która miała juz pęcherz płodowy w pochwie, a nie z prawie 3cm szyjka. Dziewczyny z szyjkami po 10 mm dopytywały lekarzy, czy maja leżeć i z każdym razem słyszały, ze nie musza leżeć plackiem.
Vixen taka praktyka była w Twoim szpitalu, w innych może być inaczej i to nie znaczy że tylko Twoi lekarze są douczeni i wiedzą najlepiej.
Do autorki: jeżeli Twój lekarz na razie tylko podejrzewa że z szyjka może być problem to nie panikuj i nie nakrecaj się bo na razie nie jest źle. Nerwy na prawdę źle wpływają na ciążę wiec musisz się postarać wyciszyć i nie doszukiwać się informacji na necie tylko zdać się na lekarza (jeśli mu ufasz- jeśli nie to szukaj od razu innego).
 
Jak ktoś chce leżeć z 3cm szyjka, to zapewne nic go nie powstrzyma.
Przypadek przypadkowi nie równy, wszystkie piszemy że leżenie nie ma sensu dopóki nie upewni się czy szyjka spada czy tylko taki jej urok. Natomiast tu na forum było parę dziewczyn które czuły że coś jest nie tak i szyjka im spadała z 6 do 4,5 cm po 3 tygodniach i lekarz nie widział problemu a po kolejnych 3 tygodniach miała już 2,8 cm a w późniejszym czasie zakładano im szew na szyjkę 1,5 cm. Więc leżenie z 3cm szyjka zależy od sytuacji i lekarza.
 
Mi kazali się oszczędzać w ok20tc bo miałam szyjka 1,6. Po luteinie nie wzrosła i ostatecznie później miałam zakładany pessar. Jak mi to w szpitalu sciagneli okazało się że mam 4cm rozwarcia w 36+6
 
reklama
Do góry