reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Długotrwała gorączka!

K.A

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
31 Grudzień 2019
Postów
143
Dzień dobry,
Mój roczny syn od wigilii ma podwyższona temperaturę, raz są to stany podgorączkowe a raz sięga do 38,1. Byliśmy wczoraj u pediatry, osłuchała małego powiedziała, ze wszystko jest ok i być może to infekcja. Rozpulchnionych dziąseł nie ma. Mały ma lekki kaszel i katar.
Martwi mnie, ze ta podwyższona temp trwa już tydzień czy to normalne?. Czy ktoś z was był w takiej sytuacji?.
 
reklama
Rozwiązanie
N
Tak jak dziewczyny pisaly, w odbycie zawsze jest wieksza temp, ja synowi i corce mierzylam na spaniu pod pacha jesli nie szlo normalnie. Leki dopiero przy goraczce czyli 38-38'5. Obserwuj, napewno bedzie ok.
Moje dzieci osobiście nigdy tak nie miały, ale np. synek koleżanki ostatnio gorączkował przez około tydzień właśnie. Przy czym były to dużo wyższe temperatury niż u twojego dziecka - najpierw przez 3 dni miał gorączkę po 39 stopni, co 4 godziny musiał dostawać leki przeciwgoraczkowe, bo tak szybko rosła temperatura. Potem wystarczało, że dostawał leki rano i wieczorem, ale gorączka też do 39 stopni dochodziła. Byli u lekarza 1 dnia, 3 i 7 - za każdym razem osłuchowo czysto, tylko delikatna infekcja. Nie wiadomo skąd ta gorączka. Po tygodniu minęło bez żadnych antybiotyków, leków na receptę itp.
 
Moje dzieci osobiście nigdy tak nie miały, ale np. synek koleżanki ostatnio gorączkował przez około tydzień właśnie. Przy czym były to dużo wyższe temperatury niż u twojego dziecka - najpierw przez 3 dni miał gorączkę po 39 stopni, co 4 godziny musiał dostawać leki przeciwgoraczkowe, bo tak szybko rosła temperatura. Potem wystarczało, że dostawał leki rano i wieczorem, ale gorączka też do 39 stopni dochodziła. Byli u lekarza 1 dnia, 3 i 7 - za każdym razem osłuchowo czysto, tylko delikatna infekcja. Nie wiadomo skąd ta gorączka. Po tygodniu minęło bez żadnych antybiotyków, leków na receptę itp.
Poczekam jeszcze pare dni i w razie czego ponownie udam się do lekarza. Mam nadzieje ze to nic poważnego. U nas wszyscy przeziębieni, wiec może złapał infekcje, choć dziwi mnie ze ten stan podgorączkowy tak długo trwa.. dzięki za odp :)
 
Może spróbuj podać ibuprofen - nie dość że zbije temperaturę, to zadziała dodatkowo przeciwzapalnie.
A masz pewność, że jest ta temperatura? Ja nie ufam termometrom elektronicznym i jak mam wątpliwości to mierzę standardowym termometrem pod pachą.
 
Może spróbuj podać ibuprofen - nie dość że zbije temperaturę, to zadziała dodatkowo przeciwzapalnie.
A masz pewność, że jest ta temperatura? Ja nie ufam termometrom elektronicznym i jak mam wątpliwości to mierzę standardowym termometrem pod pachą.
Na razie podaje pedicetamol i raz podałam nurofen. Ja mierze synowi w odbycie, ponieważ przeczytałam, ze to jest najbardziej wiarygodne mierzenie temp u dziecka. U mnie pod pachą póki co nie zda egzaminu, bo synek za mały.
Mierzyłam po południu miał 38,1, zmierzyłam po godzinie od podania leku i spadło do 36,5 , wiec chyba mierze dobrze..:(
 
Na razie podaje pedicetamol i raz podałam nurofen. Ja mierze synowi w odbycie, ponieważ przeczytałam, ze to jest najbardziej wiarygodne mierzenie temp u dziecka. U mnie pod pachą póki co nie zda egzaminu, bo synek za mały.
Mierzyłam po południu miał 38,1, zmierzyłam po godzinie od podania leku i spadło do 36,5 , wiec chyba mierze dobrze..:(
A odejmujesz pol stopnia? Bo z rego co kojarze to w pupie zawsze jest o ok. pol stopnia wiecej. Czyli jak w pupie wychodzi 38 to tak naprawde jest 37,5.

A co do tego ze synek za maly - ja mojemu mierze pod pacha jak mam watpliwosci. A ma 10 miesiecy. Jak byl mlodszy tez mierzylam:p
 
Poczekam jeszcze pare dni i w razie czego ponownie udam się do lekarza. Mam nadzieje ze to nic poważnego. U nas wszyscy przeziębieni, wiec może złapał infekcje, choć dziwi mnie ze ten stan podgorączkowy tak długo trwa.. dzięki za odp :)
Przy infekcji wirusowe stan podgorączkowy może utrzymywać się nawet do tygodnia.
Kochana następnym razem podaj dziecku apap forte. Pedicitamol jest tak obrzydliwy, że na samą myśl mnie trzęsie :)
 
A odejmujesz pol stopnia? Bo z rego co kojarze to w pupie zawsze jest o ok. pol stopnia wiecej. Czyli jak w pupie wychodzi 38 to tak naprawde jest 37,5.

A co do tego ze synek za maly - ja mojemu mierze pod pacha jak mam watpliwosci. A ma 10 miesiecy. Jak byl mlodszy tez mierzylam:p
Hm.. nie odejmuje, tego nie wzięłam pod uwagę. Tylko zastanawia mnie co w sytuacji kiedy termometr pokazuje 36,5.. tzn, ze ma 36? raczej nie 🤔.
A jak mu mierzysz? Może bym spróbowała przez sen mu zmierzyć pod pachą.
 
reklama
reklama
Hm.. nie odejmuje, tego nie wzięłam pod uwagę. Tylko zastanawia mnie co w sytuacji kiedy termometr pokazuje 36,5.. tzn, ze ma 36? raczej nie [emoji848].
A jak mu mierzysz? Może bym spróbowała przez sen mu zmierzyć pod pachą.

Dokładnie tak. Czyli nie ma i nie miał gorączki... A stan podgorączkowy może się przy infekcjach utrzymywać.

Już pomijam że gorączka to stan porządny w chorobie.
 
Do góry