reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Dobre Rady świeżo upieczonych Mamuś

asiuk

październikowa mama 2006
Miasto
Gdynia
Rozwiązania
0
Nie chcę czytać (narazie) tematu nasze porody, żeby sie nie stresowac i źle nie nastawiać, ale BARDZO bym chciała usłyszeć od świeżo upieczonych Mam porady które pomogą reszcie "oczekującej" na tą chwilę w przeżyciu porodu i pobycie w szpitalu.
Wasze doświadczenie może nam bardzo POMÓC.
PROSZĘ wiec na ile macie czas i siły żebyście TU pisały o tym co może nam pomóc: co okazało się zbędne w szpitalu, czego zabrakło, na co zwrócić uwagę, jakaś "dobra" nowa metoda na złagodzenie bólu, co Wam pomogło, a co zaszkodziło- takie konkrety ;-)

reklama

renna

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Fajny temat, bo mam kilka pytań dotyczących cesarki i byłabym wdzięczna za pomoc w rozwikłaniu mioch głupich problemów:-):
1. czy cesarka jest nago czy w koszuli tylko podwiniętej do góry:-D
2. jak długo jest się unieruchomionym po
3. kto w tym czasie kiedy ja musze leżec opiekuje się dzidzią tzn karmi, przewija itp
4. czy zaraz po cesarce dostane choc na chwile dzidziusia
5. jak jest z pokarmem (ja nawet siary nie mam jeszcze), przyda się laktator

Przepraszam za pytania, bo pewnie większośc wydaje się głupia, ale im jestem bliżej tym mam więcej takich głupich pytań.

asiuk

październikowa mama 2006
Miasto
Gdynia
Rozwiązania
0
Renna a to nawet ja "stara" mamuska mogę ci powiedzieć jak było u mnie:
1. całkiem nago
2. max 8-12 godzin, potem położna pomagała (i wymusiła;-)) wstać i iść pod prysznic
3. w zasadzie położne tylko niewiele mi pomagały- max do tych 12 godzin, potem "musiałąm" radzić sobie z maleństwem sama przy niewielkiej pomocy położnych
4. mi maluszek jedynie "dał całusa" i od razu zanieśli go do tatusia, mnie zszywali w tym czasie, ale po przewiezieniu mnie na salę dostałam go do cyca
5. z pokarmem było b. ciężko, ale warto przystawiać wtedy jak najczęściej, laktator może się przydać
i jeszcze - wyjście do domu miałam jak po porodzie sn
- będziesz miała tuż przed cc założony cewnik aż do tych 8 godzin, a potem siusiałam do swojego nocniczka, bo kontrolują ilość wydalanego moczu
-do tych 12 godzin podłączona byłam do kroplówki i leków p. bólowych.potem też p.bólowe doustnie na prośbę-tzn paracetamol
-dostawałam też zastrzyki clexane p.zakrzepowe w fałd brzuszny (wogóle nie bolesne)

marys16

Miasto
Białystok/Boisseaux
Rozwiązania
0
ja polecam kupic TantumRossa do podmywania sie. mi po tym porodzie 3 saszetki pomogly.
wziasc ze soba cos na hemoroidy bo duze jest prawdopodobienstwo ze wyjda po porodzie naturalnym. przynajmniej 2 zmiany koszuli. bo po porodzie pocisz sie jak diabli.
delikatne i mieciutkie reczniki papierowe do wycierania pupki.
i duzo wody do picia. bo juz na samym poczatku karmienia pragnienie dosc spore.

asiuk

październikowa mama 2006
Miasto
Gdynia
Rozwiązania
0
marys brałaś tantum rosa już do szpitala, czy jak wróciłaś do domku?

nice-girl

Rozwiązania
0
Asiuk - nie do mnie pytanie, ale ja radzę wziąć już ze sobą do szpitala. No i dodatkowo taką butelkę po wodzie mineralnej z dziubkiem. W takiej butelce rozpuszczasz sobie 1 saszetkę i po każdym sikaniu, albo podmywaniu polewasz sobie z tej butelki krocze - ogromna ulga. A potem wycierasz mięciutkim ręcznikiem papierowym :-)

lajtway

Rozwiązania
0
Asiuk, ja miałam tantum rosa już w szpitalu. Do tego nie butelkę a irygator. Zabrzmi to strasznie ale wprowadzałąm ten irygator do środka i to była niesamowita ulga po przepłukaniu. Mnie straszne skrzepy wtedy wypływały, bez tego nie wiem ile bym się męczyła.
O takie coś: http://farmako.pl/p,pl,1701,irygator+tantum+rosa+500ml.html

Ostatnia edycja:

ewelina26k

Miasto
Łódź
Rozwiązania
0
a jeśli chodzi o cc jak się jest nago przykrywają czymś czy w ogole takim golutkim sie lezy?

asiuk

październikowa mama 2006
Miasto
Gdynia
Rozwiązania
0
szczerze mówiąc nie pamiętam, wiele faktów uszło mojej pamięci- jak leżałam to przy szyi miałam parawan więc nie wiem czy mnie czymś nakryli, ale chyba tak, tylko zostawiona dziura na "pole operacyjne"- ale to się tylko domyslam;-). Ale moze to i dobrze że do końca nie kontaktowałam-hehe. Może dziewczyny świeżutkie powiedzą coś więcej.

reklama

nice-girl

Rozwiązania
0
Lajtway - nie wiedziałam, że takie coś istnieje. Napisz czy Ty miałaś dużo szwów? Miałaś głownie wewnątrz, czy na zewnątrz też sporo? Bo ten irygator to chyba najbardziej pomaga przy wewnętrznych. Ja miałam na zewnątrz 5 szwów i wewnątrz też coś, ale nie wiem ile. Mi głównie to na zewnątrz dokuczało. To myślisz, że w takim wypadku takie irygacje też bardzo pomogą, czy to raczej jak pęknięcia są głownie od środka?

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
agatella93dw Dobre rady w staraniu o dziecko Staramy się 29
_Roszpunka_ Dobre rady "pani domu" :-p Dzieci urodzone w maju 2011 31
T Dobre rady zakupowe czyli wszytsko o wyprawce dla maluszka :) ( Bez komentarza) Dzieci urodzone w sierpniu 2011 14
mitaginka dobre rady...porodowe :) Archiwum mam kwietniowych'11 294
karola-04 Dobre Rady Dzieci urodzone w lutym 2007 17
Patri Od tych co są po, dla tych co przed i w trakcie - dobre rady:) Dzieci urodzone w lutym 2007 22
misia_q Jak przetrwać "dobre rady" :] Dzieci urodzone w lutym 2006r. 28
aniaslu Lekcja VII. Zaplanuj sobie dobre życie Mamy działamy. III Edycja 24
A Zbyt dobre samopoczucie i panika z tym związana... Potrzebuję porady 12
K Jak znaleźć dobre przedszkole? Przedszkolaki 15
E Jakie macie/znacie dobre ręczne laktatory? Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi Żywienie 6
mb89 Wyklute Maluszki czyli z cyklu "Dobre wieści":) Dzieci urodzone w grudniu 2013 381
vinga89 styczeń na wesoło, książki, filmy i wszystko co dobre na nudę :) Archiwum styczeń 2014 148
Maruśka sprzedam, zamienię, oddam w dobre ręce Dzieci urodzone w lipcu 2010 50
N Dobre mleko dla alergika Kuchnia alergika 11
mmadzia Dobre żłobki i przedszkola w Kielcach - polecamy Kielce i okolice 61
Paula 13 zabawa dla mamusiek-"dobre oko" Dzieci urodzone w 2002 roku 43
C Dobre i złe wspomnienia z porodówki Ciąża, poród, połóg 73
Inja Dobre przedszkole w Lublinie Przedszkola 13
Izabelka SAME dobre wieści Dzieci urodzone w lipcu 2008 1298
Izabelka Co wrzucamy do garnka, czyli szybkie lub/i dobre przepisy styczniówek Dzieci urodzone w styczniu 2006r. 30
A oddam nimfe w dobre rece Dzieci urodzone w styczniu 2006r. 0
A Odczucia po porodzie. Złe i dobre strony szpitala, w którym rodzimy dzieci. Dzieci urodzone w lutym 2006r. 162
M Lalki nie są dobre Początek szkoły 19
D Właśnie wyszłam ze szpitala i potrzebuje Waszej rady :( Potrzebuję porady 6
Mythopoeia Zimowe dziecko - wasze rady Ciąża, poród, połóg 14
Blanka8 Złote rady: na jakie pytania szukacie odpowiedzi mamusie wieloraczków? Mamusie bliźniat, trojaczków i... 6
T Krztuszenie się cofniętym pokarmem - proszę o rady Zdrowie 71
A Rady pilnie potrzebuje. Potrzebuję porady 3
E Potrzebuje rady! Potrzebuję porady 23
E początek obserwacji cyklu - jakieś rady? Staramy się 14
B czy jest tu ktos kto pracuje kadrach, ksiegowosci?-potrzebuje rady Potrzebuję porady 5
Magdaa..K123 Rady dla starających się ? ;) Potrzebuję porady 28
Kate2106 Potrzebuje rady Potrzebuję porady 4
M Potrzebuje rady Potrzebuję porady 19
M To już 16 tydzień, potrzebuję rady w sprawie badań. Potrzebuję porady 7
R Okropne mdłości - jak sobie z nimi radzić? Potrzebuję porady 11
D Potrzebuje rady - dziecko mało przybiera na wadze Potrzebuję porady 27
Olka93 Rozpieszczone/ niegrzeczne dziecko? Mamy doradzcie ! Potrzebuję porady 13
Guanta Doświadczone Mamy - potrzebuję Waszej rady! #jazda w foteliku #karmienie Potrzebuję porady 8
I Rady przed in vitro Potrzebuję porady 3
E Juz nie dajemy rady:/ Potrzebuję porady 21
J Stypendium szkolne potrzebuję rady Potrzebuję porady 1
super_mysz17 Poradźcie coś.. ból brodawek w ciąży. Jakieś rady? Potrzebuję porady 1
L Potrzebuje rady Potrzebuję porady 5
C pomożcie mamusie juz nie daje rady Potrzebuję porady 6
T prosze mamy o rady !!! Rozwój i zabawy 9
T 4 miesieczne dziecko - prosze o rady :) Żywienie 5
J 3 latek a emocje! Porsze o rady!!! Trzylatki 2
R Z prośbą o rady i wsparcie - bunt nastoletniej córki. Młodziutkie mamy 7