reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dodatnie testy owulacyjne w ciąży ;-)

Babyboomka

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
17 Czerwiec 2019
Postów
139
Witajcie :-) Czytalam tu na forum o tym jak Pani farmaceutka polecila testy owulacyjne dla "potwierdzenia" ciazy jak rowniez o innych przypadkach, kiedy to wychodzily ciagle pozytywne testy i okazalo sie, ze jest ciaza. Co o tym myslicie? ;-) czy ten piernik ma cos do tego wiatraka, czy jednak to przypadek bo LH dluzej sie trzyma w organimie. Sprawdzala ktoras z Was testy w udanym cyklu do jego konca?
 
reklama
Ja zrobiłam test owulacyjny dzień przed dniem spodziewanej miesiączki w udanym cyklu wyszedł pozytywny.
 
Ja sprawdzałam w cyklu nieudanym i dwa dni przed miesiączką miałam takie pozytywy że aż sobie nadzieję zrobiłam. Oczywiście potem bardzo się rozczarowałam. Do wykrycia ciąży służą testy ciążowe a nie owulacyjne. Bardzo radzę się tego trzymać bo po co narażać się na zawód i rozgoryczenie...
 
Wynika to z podobnej budowy lh i beta hcg. Także testy owulacyjne w przypadku gdy pojawi hcg mogą wychodzić pozytywnie.
 
Wynika to z podobnej budowy lh i beta hcg. Także testy owulacyjne w przypadku gdy pojawi hcg mogą wychodzić pozytywnie.
wydaje mi się, że to nieprawda, tylko powielana fałszywa informacja. Pozytywne wyniki testu owulacyjnego, kiedy jestś się w ciąży nie wynikają z 'podobnej budowy' beta hcg i lh, tylko z tego, że lh po owulacji może utrzymywać się w organizmie nawet do miesiaczki. Oczywiście jeśli jestem w błędzie, poprawcie mnie :)
 
Wynika to z podobnej budowy lh i beta hcg. Także testy owulacyjne w przypadku gdy pojawi hcg mogą wychodzić pozytywnie.
Ale nawet jeżeli są podobne, to jaki ma sens robienie testu, który może ale nie musi potwierdzić/wykluczyć ciążę zamiast testu ciążowego. Skoro test owu wykrywa HCG to zwykły ciążowy też go wykryje. Bo jest on już w organizmie. Ba nawet wykryje go szybciej, no ciążowe mają większą czułość.

Poza tym, gdyby tak faktycznie było to testy owu zawsze wykrywały by betę. A co z przypadkami kiedy owulaki negatywne, a ciążowy pozytywny? Wtedy HCG i lh nie mają podobnej budowy?
 
reklama
Do góry