reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dokarmianie Bebilonem pepti 1

Madziaas

Już jesteś:)
Dołączył(a)
5 Styczeń 2009
Postów
6 109
Witajcie.Nie znalazłam tu takiego wątku więc postanowiłam napisać.
Dokarmiam mojego synka sztucznym mlekiem,bo nie daje rady tylko piersią,niestety.
Karmiłam go Bebikiem 1,ale zauważyłam że ma wysypke na policzkach,pleckach,brzuszku.
Lekarka powiedziała,że to uczulenie na krowie mleko :eek:
Przepisała mu Bebilon Pepti 1,ale jemu to nie smakuje.Krzyczy,płacze,pluje i ledwo zjada 20-30 ml.Lekarka powiedziała,że musi sie przyzwyczaić.No ale jak mam na siłe mu to wciskać?? Mialyście może taki problem?? Może można coś dodawać do tego mleka,żeby miało lepszy smak:sorry:
 
reklama
Nie chcę cie martwić ale u nas sie nieudało Tylko my bylismy na Nutramigenie a on jest jeszcze gorszy Jak Kuba pociągną z piersi to potem nie dało sie go namówić na jedzenie Nutry Nie płakał po prostu wył i rzucał sie na wszystkie strony Mozesz dodawać troche glukozy do tego mleka albo jakis soczek jeśli maluch juz pija.
 
Nie chcę cie martwić ale u nas sie nieudało Tylko my bylismy na Nutramigenie a on jest jeszcze gorszy Jak Kuba pociągną z piersi to potem nie dało sie go namówić na jedzenie Nutry Nie płakał po prostu wył i rzucał sie na wszystkie strony Mozesz dodawać troche glukozy do tego mleka albo jakis soczek jeśli maluch juz pija.
To jak dałaś rade karmić,karmiłaś w końcu tylko piersią?? Mój mały chociaż ma niecałe 3 miesiące to już jest mądry cwaniaczek i jak widzi butelke zamyka buzie:-D Jak uda mi sie mu wcisnąć to są takie krzyki że chyba nas wszyscy sąsiedzi słyszą.On sie męczy,ja sie męcze.....Może spróbuje z tą glukozą.Dziękuje za podpowiedź
 
moja mała na pepti przez pierwsze kilka dni też nie chciała jesc za bardzo wolala cyca ale ja mialam za malo pokarmu. Wzięłam się na sposób i przeczekałam 4 h od ostatniego karmienia, jasne ze był płacz i wogole ale przynajmniej zjadła i od tamtej pory je bez problemu. Lepiej żeby malec jadł pepti niz dostał nutramigen bo to dopiero smierdzi i jest niesmaczne
 
Ja też dokarmiałam pepti, ale specjalnych problemów nie było, może jedynie to, że ode mnie niespecjalnie chciał butlę, tylko wyginał się do cycka. Więc ja mogę doradzić, żeby karmił ktoś inny, u nas to się sprawdziło i jak karmił tata, nie było protestow. Tylko że ja w zasadzie dawałam to mleko właśnie tylko wtedy jak chciałam wyjść i małego zostawić.

Możesz próbować mieszać ze swoim mlekiem, ale jeżeli masz mało, nie wiem czy dasz radę ściągnąć. Poza tym może zmienić butelkę, smoczek? Maluchy mają różne kaprysy. Możesz wypróbować smoczek anatomiczny i okrągły oraz te zwykłe, żółte, mój synek o dziwo wolał niż silikonowe.

Jeżeli chodzi o nutramigen, to ja nie dawałam, ale dzieci mają zupełnie inny smak niż my, więc może by zasmakowało? Tak na marginesie wszystkie mieszanki śmierdzą. My jesteśmy teraz na zwykłym Bebilonie 2 i nie widzę różnicy w stosunku do pepti.
 
Oj, widzę że te problemy jedzeniowe dotykaja już coraz mlodsze dzieciaczki. No coż..Karolek po pepti calkowicie zniechęcil się do mleczka..dzis karmimy go lyżeczką, lub na spaniu (ale nawet na spaniu trudno go dzis napoić mlekiem). powiem jedno: pomeczysz się troszeczkę droga mamo (oby nie-zyczę żeby bylo inaczej). Ja najgorsze (mam nadzieję) przeszłam bo mały już oprócz mleczka może jeśc inne jedzonko ktore mu zdecydowanie lepiej smakuje. Wiec głowa do góry. Zresztą może być i tak, że faktycznie się przyzwyczai do pepti i zacznie pić wiecej..zycze z całego serca...;-)
 
Dzięki dziewczyny:-)
Pochwale Wam sie,że wieczorem zjadł 60 ml Bebilonu:-) Jejku jak sie ciesze:-)
Najpierw dałam mu pierś,a potem tak jak radziła Camel mąż dał mu butelke i zjadł,chwile sie złościł ale zjadł :-D
 
Moja Madziunia na pepti nauczyła się "nie jedzenia" - karmienie to męczarnia dla niej i dla mnie. Teraz powoli przechodzimy na zwykły bebilon 1, ale niechęć do jedzenia pozostała - właśnie zasnęła nic nie jędząc od karmienia nocnego. Dosładzanie nie pomogło. Choć dla mnie poza słodkością - smaki pepti i zwykłego bebilonu są takie same. Powoli tracę cierpliwość, nie wiem jak wrócę do pracy. Od innych to już w ogóle nie chce jeść.
:-(
 
reklama
Dzięki dziewczyny:-)
Pochwale Wam sie,że wieczorem zjadł 60 ml Bebilonu:-) Jejku jak sie ciesze:-)
Najpierw dałam mu pierś,a potem tak jak radziła Camel mąż dał mu butelke i zjadł,chwile sie złościł ale zjadł :-D
to gratulacje !!! :-) tylko musisz baaaardzo uważać jeśli dajesz piers a zaraz potem butle, bo niektore dzieci np moje:eek: są pazerne. Julcia zjadła z piersi i dałam butelke bo myslalam ze jest jeszcze głodna (denerwowała się przy cycku ), zjadła 80ml, a po godzinie tak bardzo mocno zaczęła wymiotować ze wylądowała na dobe w szpitalu:-( Ale cieszę się że maluch coś tam "skubnął" z butli bo to dobry znak :tak:
Mona a Madzia ile ma m-cy? może spróbuj ją karmić łyżeczką, albo jak ma skonczone 4 m-ce to podawaj troszke kaszki do mleka? może to jej posmakuje na tyle że będzie chętnie jadła. Co do smaku bebilonu i bp to fakt są takie same tylko zapach chyba nieco inny jak dla mnie niezbyt przyjemny.
 

Podobne tematy

Do góry