reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwosci ciazowe, objawy, zachcianki

klavell

Fanka BB :)
Dołączył(a)
19 Lipiec 2007
Postów
2 609
Miasto
Niemcy
Kochane postanowilam zalozyc ten watek, bo temat ten przewinal sie juz niejednokrotnie przez watek glowny. Chcialabym abysmy tutaj pisaly o naszych ciazowych schorzeniach, dolegliwosciach, zachciankach czy objawach, klopotach ale i radosciach zwiazanych z byciem w ciazy. Abysmy sie wymienialy spostrzezeniami i dobrymi radami jak np. poradzic sobie z mdlosciami, zaparciami, czy puchnacymi nogami itp. itd.
 
reklama
A wiec zaczynam:
Moja ostatnia miesiaczke mialam 11 kwietnia, a wiec dzis jestem juz ponad tydzien po terminie kolejnej. Test wyszedl pozytywna, jak nic jestem w ciazy. A moje objawy sa nastepujace:
czasami wciaz mam uczucie jakbym @ dostac miala, lekkie bole w podbrzuszu, powiekszone i obolale piersi, wydety brzuch, tak samo bylo przy pierwszej ciazy, wiec to raczej normalne...Pozatym czuje sie wysmiecie procz tego, ze spac bym mogla znacznie dluzej noz do tej pory, a dzis nawet po poludniu ucielam sobie dwugodzinna drzemke, no i na kawe mam straszna ochote i to chyba pierwsza moja zachcianka. Nigdy za kawa nie bylam, wypijalam sporadycznie jedna z duza iloscia mleka i to tylko do poludnia bron boze gdybym wypila dwie czy po godzinie 12-tej spanie z glowy, a teraz...od dwoch tygodni trzy dziennie wypijalam i spalam jak dzidziu, teraz gdy wiem juz o ciazy staram se troche chamowac, bo wiadomo kawa wyplukuje magnez z organizmu, wypijam jedna, choc przy wizycie u lekarza, musze podpytac jak to faktycznie z ta kawa jest, czy moze dodatkowo jakis magnez lykac czy coz...
A moze ktoras z Was tez ma taka ochote na kawe?
 
Ja od kawy z daleka, ale za to pierwszą moją zachcianką była... puszka tuńczyka :-D
Tak to mam dokładnie takie same objawy ;-) no może poza tym spaniem, bo mi się praktycznie w ogóle nie chce spać.
Za to wzdęty brzuch jest straszny- czuję się, jakby już dzidzia mi ten brzuszek wypychała ;-)
Poza tym już od samego początku ciśnienie na pęcherz. Na koniec ciąży to ja chyba nie będę w ogóle z toalety wychodzić...
 
Moje zachcianki:D:D Pierwsza to bylo MLEKO TRUSKAWKOWE!!!:-D

u mnie mdlosci ustapily... cale szczescie:) ale za to bol krzyza daje dalej weznaki - i juz tak bedzie do konca ciazy bo mam tylo zgiecie macicy...
Dzic caly dzien przelezalam bo boli mnie strasznie podbrzusze - zadzwonilam do firmy ze jutro mnie nie bedzie... wiec polece do lekarza czym predzej:)
 
cześć dziewczyny, z moich obliczeń jestem w 4 i pół :) tygodniu ciąży, jak na razie na szczęście dobrze się czuję, trochę więcej śpię, szybciej się męczę, słońce mi dokucza jak jestem za długo na dworze, zaraz mi ciśnienie skacze, poza tym mam cholerne zaparcia :-( i też brzuch bardzo mam wydęty, czasami mnie pobolewa podbrzusze, często chodzę siusiu, mój mąż się ze mnie już śmieje :-) no i jedno co mnie martwi, to to, że od czasu do czasu mam brązowy śluz, lekarz mi powiedział przez tel., że może tak być w ciąży. Za dwa tygodnie mam wizytę, jejku nie mogę się doczekać, tak mi wolno ten czas teraz leci :-(
 
Ja zaczynam 7 tydzień.
Przez ostatnie dwa tyg. jadłam sushi codziennie, aż w końcu ogarneły takie mdłości na samą myśl, jak sądzę długo już nie spróbuję.
Poza tym, lekkie mdłości, głównie wieczorami, puchną mi stopy i dłonie, ból w dole brzucha, ale za to mam piękne duże piersi (nawet jeśli jest to okupione bólem to mi się podoba). Ach, no i śpię 15 godzin na dobę...
Ania.
 
u mnie 4,5 tyg ciazy
dalej odczowam uczucie jak na @
ale to nie jest jakis bol
czasami tez czuje jajniki
no i mdlosci mam
ale nie wymiotuje
aha i duszno mi jak np jade autem lub wejde to sklepu
to brakuje mi tlenu
 
PannaNikt: uważaj, bo czytałam, że surowych ryb w ciąży jeść nie wolno... Może lepiej spytaj lekarza? Chociaż ja jeśli chodzi o jedzenie, to panikuję chyba, jem prawie same warzywa, owoce, kurczaka, ryby i nic co niezdrowe, za to w ilościach przeogromnych. Dochodzę powoli do paniki, bo ponoć witamina D wspomaga przyswajanie żelaza, a blokuje przyswajanie wapna. Help! :szok:
 
Dziękuję za ostrzeżenia.
Czytałam o tym trochę, kiedy jeszcze mi sie chciało sushi, ale miałam ochotę tylko na łososia, głównie pieczonego, więc chyba możńa powiedzieć że natura sama o mnie zadbała.
Teraz już nie mam ochoty na nic do jedzenia, mdli mnie na samą myśl.
Jem grzecznie bo biorę tonę leków i mam cały brzuch w siniakach od zastrzyków przeciwzakrzepowych... :(
Ania.
 
reklama
kochane dam wam pare rad moze komuś sie przydadza :
mdłosci :

jak masz mdłosci najlepiej nie biegnij do ubikacji ( sam widok wc ... moze spowodowac nasilenie i wymioty...) lepiej miec pod ręką miske.. mdłosci szybciej ustąpią.... rano przed wstaniem dobrze miec koło łózka jakiegos krakersa na przegryzie ... jesli sie wymiotuje pic duze ilosci wody i jesc mało ale czesto

nie jedzcie surowego miesa, ciast z z pianka( surowe bialko ) , surowych ryb, ryby najlepiej polskie ,

na opuchniete nogi- najlepiej połozyc stopy wyrzej niz serce:)

jesli chciecie unikąc albo choc troche zmiejszych pojawiajace sie rozstepy smarujcie sie juz od dzis kosmetykami dla przyszłych mam.. kosmetyki bedą miały wiecej czasu pomóc skórze w rozciaganiu,

powodzenia:)
 
Do góry