reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości i porady kwietniowych mam

aisak można brać paracetamol (czyli apap, panadol) ale to doraźnie i w małej dawce więc przy zębie to tylko jak Dotkass mówi dentysta. Są już podobno znieczulenia dla ciężarnych:-)
 
reklama
aisak85 apap przeciwbólowo ale czy pomoże? ja w pierwszej ciąży od 7/8 tyg robiłam ząbki i dostałam znieczulenie powiedziałam że jestem w ciąży i jakieś dobrał co do dzidzi nie dochodziło:tak:
 
Ja w 1 ciazy robilam zeby w I trymestrze. Powiedzialam, ze jestem w ciazy i dala mi inne znieczulenie. A akurat tej dentystce ufam... a jej maz przy okazji jest ginekologiem-poloznikiem, wiec chyba wiedziala co robi :)
 
Ehh, dziewczyny macie racje - jak mi sie bol nasili to id na zwolneinie :)
Ale mam nadzieje, ze sie nie nasili i spokojnie wysiedze do konca listopada.

Asiak - dentysta - w ciazy nie mozna zaniedbac zebow bo jak sie pogorszy tmoze nawet byc zagrozenie. Ale to oczywiscei skrajne przypadki.
I znieczulnie bez problemu powinnas dostac.
 
a ja zaczęłam robić zęby przed ciążą bo chodzę raz na rok i sprawdzam, okazało się że mam parę dziurek i jeden ząb mi sie niestety złamał i do usunięcia... zaczęłam od łatania tych małych dziurek, później okazało się że jestem w ciąży i dentysta powiedział, że absolutnie mi nie usunie dopiero po porodzie:crazy:
 
Mnie boli kość ogonowa, tak od 12-teg tygodnia. Też niestety siedzę 8-9 godzin w pracy:-( lekarz już chce mnie prewencyjnie wysłać na l4, ale muszę jeszcze podomykać kilka spraw w pracy.
A tak z innej beczki - czy mogę depilować kremem w ciąży? golenie mnie za bardzo drażni:-(
 
Dotkass - woskiem to ja nie dam rady. na nogach to jeszcze ok, ale bikini za Chiny ludowe:baffled:

Pytanie z innej beczki - czy któraś z Was miewała w ciąży mroczki przed oczami? bo ja dzisiaj widziałam jakby rój muszek. Zorientowałam się dopiero po kilku sekundach, że ich tm fizycznie nie ma. Ciśnienie miałam 100 na 60, więc jeszcze nie takie niskie. Na wszelki wypadek wypiłam kawę. Boli mnie też cały dzień głowa, ale nie wiem czy to powiązane...
 
W poprzedniej ciąży kilka razy miałam mroczki, ale było to preludium przed utratą przytomności. Na szczęście udawało mi się temu zapobiec.
 
reklama
Do góry