reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości i porady kwietniowych mam

asia25 a tak miałam w pierwszej ciąży i lekarz kazał mi żurawinę i sok z żurawiny popijać i do następnego badania przeszło wszystko.

na zaparcia powiem wam ze rewelacyjnie u nas sprawdzają się czopki glicerynowe, bo przeszliśmy przez suszone śliwki, płatki owsiane, mleko, kawę, wodę z cukrem i nic nie pomagało.

a zgagę miałam w poprzedniej ciąży mi pomagało rennie więc polecam można spróbować
 
reklama
Na ból i skurcze żołądka, niestrawność, zgagę i nadkwaśność polecam GACISCON (taki w saszetkach) mi pomógł i kobiety w ciąży mogą zażywać.
 
Od jakiegoś tygodnia boli mnie na wysokości spojenia łonowego. Właściwie to nawet nie do końca ból, tylko taki jakby ucisk albo coś podobnego. Dopóki leżę albo siedzę jest OK, ale jak idę to cały czas czuję taki tępy ból, wieczorami jak jestem zmęczona robi się nawet nieznośny i ciężko mi się podnosi nogi.
Wiem, że w ciąży dochodzi do rozluźnienia chrząstki w spojeniu łonowym, ale chyba jeszcze na to za wcześnie? Takie rzeczy to chyba dopiero pod koniec ciąży? Spotkałyście się z czymś takim?
Bo nie wiem za bardzo czy to normalne czy mam panikować?
 
Nie wiem czy któraś z was tak ma- może to ze względu na siedzącą pracę- ale strasznie mnie ciśnie i gniecie ten brzuch :( jakoś nie słyszałam, żeby ktoś się na to skarżył a u mnie to jest chleb codzienny...:-(
 
Pozwolę sobie wtrącić, jestem majówką 2013 :) Ja borykam się z żylakami od lat, mam kilkanaście na prawej nodze. Od początku ciąży noszę pończochy kompresyjne II stopnia. Możecie rozejrzeć się za podkolanówkami o I stopniu kompresji - chronią przed pojawieniem się kolejnych :tak:
 
Wiecie ze wlazłąm tu zeby o moje opolałe nogasy popytac? a tu o nogach gadka heheh

no żylakó nie mam, ale pod kolanami mam takie jakby małe rozstępki na skórze:szok:ale to mam juz długo raczej.

a przy tych żylakach tez Was nogi bolą??

bo mnie cholewcia strasznie - rano wstaje i jak myje zęby na stojąco to normalnie az mam chęć usiąść bo wystac nie mogę...

pytałam interniste to mói ze to za mało potasu i magnezu.

Pewnie tez od innego krążenia, bo w ciąży wiele więcej krwi krąży i przeciążenie moze...

Skórczów nie mam tylko taka ociężałość duża własnie z niczego.

Te zeliki i maście to mi mało co dają, a polezec z nogami do góry jakos jeszcze nie miałam okazji:-D

jak najmniej dolegliwosci życze Wam dziewuchy;-)
 
ja miałam już przed ciążą, równo rok temu miałam likwidowane operacyjnie na jednej nodze, ale już mi prześwitują nowe zyłki więc za rok pewnie znowu wyjdą basiory, za to na drugiej mam okropne, ciąża nie sprzyja, oj nie
 
reklama
brrr żylaki, przypomina mi sie jak żona kuzyna na zabiegi pijawkowe jeździła brrrrr...no ale podobno pomogło...
maści kremy, nie wiem co nam można w ciąży bo to jedynie chyba maści z heparyna mogoą coś pomóc...troche rutinoscorbinu moze pomóc...ale w małych dziecięcych dawkach najlepiej...i malbertko nóżki na gruba poduchę do spania :-) skor w dzień nie masz czasu...ja tak robię ze albo poducha między nogi na boku a jak na plecach leże to nogi na poduche...aaa i normalnie bezsenność mnie dopadła :/...a o 5 nie moge sie zwlec do pracy :-(
DZIEWCZYNY jakie syrop na suchy kaszel pijecie ??? narazie piję herbate z sokiem malinowym, z czarnego bzu i z lipy ktora dorwalam na straganie ekologicznym...i słodze to miodem...boski ebyło jak mi w nocy dwa dni temu kaszel gardlo zrył...teraz juz lepiej ale jeszcze mnie troche męczy.
 
Do góry