reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Doradcy ds. snu

Mamafasolki

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Sierpień 2018
Postów
5 752
Drogie Mamy,
Szczególnie te kp. Czy któraś z Was korzystała? Polecacie / nie polecacie. Chodzi mi przede wszystkim o filozofię - czy to "wypłakiwanie się" , "tresura" czy jednak nie. Kosztuje to trochę, więc wolałabym wiedzieć, czy nie wyrzucę pieniędzy w błoto i nie dostanę propozycji wypłakiwania się dziecka w różnych modyfikacjach :)

Mój syn (8mcy, kp) nie śpi w łóżeczku. Od urodzenia był z tym problem (nie chciał spać w łóżeczku :D) na porodówce) a od lipca jest coraz gorzej. Mamy kilka-(naście) pobudek na szybkie cmoknięcie. Nie da się odłożyć. Ja wróciłam do pracy na 1/2 etatu i zaczynam być nieżywa... Jest zdrowy, suplementujemy dha, nie mamy TV etc. W miarę ok je.... Raczkuje od 2 miesięcy. Każdy pomysł chętnie przygarnę :)
 
reklama
Rozwiązanie
Uff, nie jestem jedyna która budzi się z bólem pleców po nocce z cycusiem w buzi u dziecka :-D
Też się zastanawiam kiedy przyjdzie ten moment, kiedy córkę przeniesiemy do łóżeczka, na razie wysypiamy się we trójkę w dużym łóżku.
Co do trenerów snu to jest dobra nocka na fb, sama nie korzystałam i też się nad tym zastanawiam. Moje wątpliwości wzbudził jeden post na fb w lokalnej grupie mamusiek. Dziewczyna, która wykupiła pakiet ale nie zdecydowała się z niego skorzystać bo oczekiwała podejścia bardziej przyjaznego dziecku. Nic więcej nie udało mi się dowiedzieć na ten temat.
No właśnie tego się obawiam...
@Aguu czytam, ale myślałam, że może jeszcze coś :)
A ja napiszę, że dzieci tak mają i raz śpią lepiej a raz gorzej. Chyba każdy rodzić to potwierdzi i to nicnadzwyczaj dziwnego i złego.
Dzieci rosną szybko i szybko idą na "swoje" spać. Jedne szybciej drugie wolniej ale jednak wyrastają. Nie znam żadnego nastolatka śpiącego z rodzicami.

Ja osobiście preferuje spanie z dziećmi. Nie bardzo ufam komuś kto deklaruje lepszy sen jakimiś metodami nie wiadomo jak, skąd i gdzie zapoczatkowanymi i przez kogo zatwierdzonymi..jedynie co, wg. moich macierzyńskich doświadczeń wynika jedno: im dziecko bardziej wypoczęty w dzień (moje wszystkie spały długo w dzień na drzemce, nawet mój 6 latek czasem jeszcze kimnie sobie w dzień, jako 5 latek regularnie spał w przedszkolu) tym lepsza noc, nie miałam parcia na oduczanie od spania w dzień o ile spały w określonych godzinach np. do południa czy wczesnym popołudniem o ile pamiętam do 15 godziny. Tak było u nas.
 
reklama
Uff, nie jestem jedyna która budzi się z bólem pleców po nocce z cycusiem w buzi u dziecka :-D
Też się zastanawiam kiedy przyjdzie ten moment, kiedy córkę przeniesiemy do łóżeczka, na razie wysypiamy się we trójkę w dużym łóżku.
Co do trenerów snu to jest dobra nocka na fb, sama nie korzystałam i też się nad tym zastanawiam. Moje wątpliwości wzbudził jeden post na fb w lokalnej grupie mamusiek. Dziewczyna, która wykupiła pakiet ale nie zdecydowała się z niego skorzystać bo oczekiwała podejścia bardziej przyjaznego dziecku. Nic więcej nie udało mi się dowiedzieć na ten temat.
No właśnie tego się obawiam...
@Aguu czytam, ale myślałam, że może jeszcze coś :)
 
Rozwiązanie
Do góry