reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Drapanie twarzy u dwulatka

Joannaa24

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Czerwiec 2017
Postów
1 432
Drogie mamy, proszę o poradę.
Syn ma dwa i pół roku i jakoś od wakacji ciągle ma ranki na policzkach i przedramionach. Robi je sobie sam, drapiąc się. Latem i początkiem jesieni byłam przekonana, że to wina komarów, ale one zniknęły, a problem z drapaniem nie. Mamy w domu psa, więc potem padło podejrzenie na pchły, jednak to też było nietrafione. Myślałam też o tym, że może w ten sposób rozładowuje nerwy. Potem, że może to alergia na coś.
Bardzo proszę o komentarze mam, które zetknęły się z podobną sytuacją. Co to u Was było? I przede wszystkim, co Wam pomogło?
Będę wdzięczna za każdą wskazówkę.
 
reklama
Warto jednak pójść do lekarza, bo przyczyn może być sporo. Mogą być kłopoty z przetwarzaniem sensorycznym, drapanie może być wywołane świądem z powodu alergii, a wcale nie musi być ona widoczna w postaci wyprysków. Mój syn miał przez jakiś czas alergię, która objawiała się właściwie jedynie koszmarnym świądem. Może to również robić na tle nerwowym. I nadal to nie są jedyne możliwości. Dlatego warto, żeby ktoś go obejrzał i porozmawiał z tobą przez dłuższą chwilę, bo w tym przypadku informacja z forum to jak wróżenie z fusów ;) Współczuję twojemu synkowi bardzo.
 
Do góry