reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Drogeria :)

reklama
nanulinka, ja to mam raczej okragla buzie i podobno najlepiej mi w bobach (a mam roznie, raz mega dlugie, raz do ramion, pozniej bob - czesto zmieniam bo mi szybko rosna).

Co do ukladania, to przy krotszych wlosach to chwila :) nie to co prostowac codziennie wlosy do pasa.. :)
 
Jeśli chodzi o rozstępy - używam oliwki Babydream - kosmetyki Rossmanowskie :)
przed ciążą stosowałam i dalej stosuję żel ziaji bez kofeiny, na opakowaniu brak przeciwwskazań dla kobiet ciężarnych i dodatkowo scrub Eveline, jako uzupełnienie pielęgnacji 'antyrozstępowej' :D Ten scrub zawiera kofeinę, trochę mnie to niepokoiło, ale znalazłam artykuł :
Kofeina w ciąży - Barbara Pilucik - Eksperci - Onet Dziecko

Nie wydaje mi się, aby zawierał tyle kofeiny, że mogłaby zaszkodzić maluszkowi, tym bardziej, że kawę należy ograniczać, nie trzeba wykluczać, a ja jej nie piję w ogóle. Czasami łyknę pepsi, pomaga mi na nudności i mdłości.
 
jutka-k, mi też się wydaje, że kofeina zawarta w kosmetykach nie powinna być szkodliwa. Ja jednak na razie zrezygnowałam z preparatów antycellulitowych zawierających kofeinę.
Jako piling do ciała przed ciążą stosowałam fusy z kawy mielonej (rewelacja), a w czasie ciąży pilinguję się cukrem z dodatkiem oliwy z oliwek lub po prostu wymieszanym z żelem pod prysznic. Pilingu nie stosuję jednak na wrażliwe partie tzn na brzuch i piersi. Najbardziej skupiam się na udach i pośladkach.

Na razie po kąpieli stosuję tylko oliwki i balsamy dla kobiet w ciąży, ale muszę sobie chyba jednak kupic jakiś balsam antycellulitowy bo bardzo bym chciała mieć ładną i zadbaną skórę w czasie ciąży i po.
Zastanawiam się tylko czy "dozwolone" jest masowanie skóry taką specjalną szczotka do masażu (z wypustkami). Czasami ją stosuję podczas wcierania balsamów lub olejków, ale szczerze mówiąc nie jestem pewna czy nie powinnam zaprzestać.
Będę wdzięczna jesli wypowie się znawca w tym temacie :)
 
Znawcą nie jesteś, gdzieś czytałam, że rękawic do masażu nie
powinno się używać, głównie ze względu na zwiększenie wrażliwości skóry. Nie wiem, jakie inne mogłyby być przeciwwskazania?
Ten scrub, którego używam, używam 1-3 razy w tygodniu, czyli wg zaleceń
producenta. To jest nawet mniej, niż filiżanka kawy dziennie (;

... czasami aż się samej siebie zaczynam bać, niedługo będę s
prawdzać, czy w ciąży można używać papieru toaletowego zapachowego
:-D
 
jutka-k, mi się też chce z siebie czasami śmiać jak się zastanawiam czy mi coś wolno czy nie. Myslę, że nie ma co popadać w skrajnosci. Moja gin uważa, że bez obaw w ciąży można stosować większość ogólnie dostępnych kosmetyków, i wcale nie muszą być koniecznie opatrzone etykietą "dla kobiet w ciąży"
 
Są kremy na których jest napisane, iż używanie w ciąży i okresie karmienia jest niewskazane - pewnie głównie ze względu na brak badań. :p Musimy być racjonalne.
 
Taka rękawica nie wskazana ze względu na to, że podczas masowania następuje duże ukrwienie skóry poprzez co krew szybciej krąży- a tego powinno się w ciąży unikać.
 
reklama
Wczoraj czytałam artykuł o przeciwdziałaniu rozstępom w ciąży i.. polecają myjki sizalowe i szczotki z naturalnego włosia do mycia. Sama używam, ale delikatnie, by nie podrażniać skóry a jedynie lekko pobudzić krążenie w tkankach.
 
Do góry