reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Druga ciąża "problem"

Kaśka21

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Sierpień 2019
Postów
38
Hej dziewczyny, w 1 ciążę zaszłam 4 lata temu (25 lat) za 1 razem, teraz (29 lat) od 2 miesięcy (z testami owulacyjnymi) się nie udało jeszcze.

Nie dramatyzuję i się nie martwię jakoś bardzo, bo już 1 dziecko mam, daję sobie czas, chciałabym po prostu poznać wasze podobne historie dla zabicia czasu i może lekkiego uspokojenia 😘

Zaznaczę, że biorę od 4 miesiecy kwas foliowy i 3 miesiące temu byłam u ginekologa na USG jajników, mówiła że wszystko ok.

Dziękuję Wam i ściskam wszystkie 🫶
 
reklama
2 cykle w staraniach to prawie jak nic. A robiłaś sobie podstawowe badania typu morfologia, mocz, tsh?
Nie, jeszcze nic, ginekolog poleciła mi tylko USG jajników (może że względu na moją 1 ciążę i brak problemów). Tak jak mówię, pytam z ciekawości, jeszcze się nie denerwuję, zacznę dopiero jak jeszcze z pół roku się nie uda :)
 
Hej dziewczyny, w 1 ciążę zaszłam 4 lata temu (25 lat) za 1 razem, teraz (29 lat) od 2 miesięcy (z testami owulacyjnymi) się nie udało jeszcze.

Nie dramatyzuję i się nie martwię jakoś bardzo, bo już 1 dziecko mam, daję sobie czas, chciałabym po prostu poznać wasze podobne historie dla zabicia czasu i może lekkiego uspokojenia 😘

Zaznaczę, że biorę od 4 miesiecy kwas foliowy i 3 miesiące temu byłam u ginekologa na USG jajników, mówiła że wszystko ok.

Dziękuję Wam i ściskam wszystkie 🫶
Oooj spokojnie, 2 miesiące to bardzo bardzo krótko 🙂
U mnie było różnie, od 1 do 5 cykli.
Super, że się tak przygotowujesz. Tak jak pisała jedna z dziewczyn - warto zrobić jeszcze badania krwi.
Powodzenia! 🙂
 
Oooj spokojnie, 2 miesiące to bardzo bardzo krótko 🙂
U mnie było różnie, od 1 do 5 cykli.
Super, że się tak przygotowujesz. Tak jak pisała jedna z dziewczyn - warto zrobić jeszcze badania krwi.
Powodzenia! 🙂
U nas pierwsza ciąża była po 8 miesiącach (poronienie), potem po czterech i teraz ledwo odzyskałam okres po tamtej ciąży. Czyli generalnie pierwsza zdrowa ciąża to po 12 miesiącach a kolejna jak na razie utrzymana w 1 cyklu. Także jest dokładnie tak jaj piszesz :)
 
W pierwszą ciążę zaszłam w wieku 29 lat od razu za pierwszym razem . Można powiedzieć, że tylko wróciłam od siostry bo tam zajmowałam się jej dzieckiem tydzień I spontaniczna decyzja była- czas na dziecko . I bum zaszlam w ciążę. Bez zadnych przygotowan , badan , suplementow . Teraz po ponad roku przyszła decyzja o drugim dziecku i jak narazie 2 cykle starań i nic. 😜 A badania z krwi przed staraniami zrobione , wizyta u gin też, suplementy biorę. Ale ja do cierpliwych nie należę . Powiedziałam sobie ,że jak już za 3 razem nie wyjdzie to koniec ze staraniami , suplementami i badaniami 😜
 
W pierwszą ciążę zaszłam w wieku 29 lat od razu za pierwszym razem . Można powiedzieć, że tylko wróciłam od siostry bo tam zajmowałam się jej dzieckiem tydzień I spontaniczna decyzja była- czas na dziecko . I bum zaszlam w ciążę. Bez zadnych przygotowan , badan , suplementow . Teraz po ponad roku przyszła decyzja o drugim dziecku i jak narazie 2 cykle starań i nic. 😜 A badania z krwi przed staraniami zrobione , wizyta u gin też, suplementy biorę. Ale ja do cierpliwych nie należę . Powiedziałam sobie ,że jak już za 3 razem nie wyjdzie to koniec ze staraniami , suplementami i badaniam
Ja 1 nie planowałam, brałam tabletki, zapomniałam wziąć nowe opakowanie tabletek (wzięłam jakieś 5 dni później) i byłam od razu w tym cyklu w ciąży. Dlatego też jakoś mi się tak w głowie ubzdurało, że i teraz będzie pewnie od razu, ale im więcej czytam tym bardziej wiem, że muszę być cierpliwa :)
 
reklama
Do góry