reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Druga ciąża, ruchy później od pierwszej

Klaudyna91

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Czerwiec 2020
Postów
238
W pierwszej ciąży ruchy poczułam w 16 tygodniu. Od razu dość wyraźnie kopniaczki. Teraz jestem w drugiej, w 19 tygodniu i dalej nie czuje. Fakt, że ważę więcej niż w pierwszej, i mam teraz łożysko na przedniej ścianie, ale nawet lekarz jest tym zdziwiony, że nie czuje. Czy są mamy w podobnej sytuacji ? Na usg ok, ale jednak gdzieś tam z tyłu głowy martwi mnie to.
 
reklama
Hej ☺️ Moim zdaniem to bardzo Indywidualna sprawa , teoria to tylko teoria , tak samo jak rozwój dzieci do roku , jedne dzieci coś robią szybciej , a inne wolniej . Rozumiem twoje objawy bo się powinno w drugiej ciąży czuć szybciej , ale sama piszesz ze jesteś trochę większa Niż w pierwszej , a poza tym może czujesz jakieś delikatne bulgotania i nawet ich nie wiążesz z ruchami ? Ja pierwsze ruchy w drugiej ciąży poczułam jakoś w 18 tyg ale czułam je tylko wieczorem jak leżałam nieruchomo na plecach nawet nie mogłam mieć większej poduszki pod głowa bo automatycznie przestawałam czuć . A jeszcze do niedawna jak dźwigałam koszulkę albo chciałam nagrać kopniaki wieczorem z lampa To zaraz Synuś się chował i po kopniakach ;)
 
Ja tez tak miałam. W pierwszej ciazy właśnie jakos w 19 tygodniu poczulam zdecydowane ruchy a w drugie chyba jakos dopiero po 22. Albo i później.
Nic złego się nie stało, synek urodził się zdrowy i zadowolony. Każda ciąża jest inna, dziecko inaczej ułożone, łożysko gdzie indziej....to wszystko wpływa na odczuwanie ruchów. Ja bym się nie martwiła.
 
U mnie bardzo podobnie. Wiem, że każda ciąża jest inna, inne ułożenie dziecka itd., ale też tak właśnie wyczekuję. 😉 W poprzedniej ciąży wyraźne ruchy w 16+5 tyg., dziś dokładnie 16+5 kolejnej ciąży i co prawda raz poczułam jak dziecko się przesunęło, ale od tego czasu minęło 5 dni i cisza. Może jakieś bardzo delikatne „bąbelki” kilka h temu. A tyle się naczytałam tych „mądrości„, że zazwyczaj w kolejnej ciąży czuć wcześniej. 😜
 
Winne tu będzie przedewszystkim lozysko, jeśli jest na przedniej ścianie to amortyzuje jak poduszka każdy ruch dziecka, dopiero gdy maluch nabierze sil pewnie coś więcej poczujesz, nie zamartwiaj się bo skoro dzidziuś się dobrze rozwija to Twój stres tylko mu szkodzi.
 
Do góry