reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

DUPHASTON- A STARANIA O CIĄŻĘ

Paulinax

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Listopad 2017
Postów
337
Witajcie Kochane!

W Was moja nadzieja!

Staramy się z mężem o 2 dziecko 11 cykli już .

Moim problemem są nawracające torbiele na jajniku- z reguły jedna na każdym jajniku lub tylko na 1 jajniku .

Brałam już różne leki, które działały, ale był na przykład 1 cykl spokoju i znowu nawrót....
Są one czynnościowe, więc muszą być jeśli dobrze myślę od niepękniętego pęcherzyka, czyli nie doszło do owulacji w danym cyklu....

Lekarka wczoraj zapisała mi duphaston, mówiła, że nie przeszkadza w zajściu w ciążę, ale czytałam, iż może hamować owulację, gdy weźmie się go zbyt wcześnie??Czy to prawda?

Mi kazała brać już od 15dc ( który wypada u mnie dzisiaj, więc już dzisiaj muszę zabrać, czy od kolejnego cyklu)? do aż 30dc , czytałam, że z reguły bierze się go od 16dc do 26dc, czyli na 10 dni, a nie 15, jak kazała mi Pani Doktor, tym bardziej, że nie wiem, kiedy wypada u mnie owulacja, gdyż miesiączkę mam raz co 38 dni nawet lub co 29, boję się po prostu, że zablokuje mi owulację....
Czy on wyreguluje mi okres itd?
Warto go brać?
Jakie powinnam zrobić badania, jak mam problemy torbielami?
Czy one przeszkadzają w zajściu w ciążę?
Robiłam już : tarczycę mam leczoną i przeciwciała ok, lh, estradiol, fsh, prolaktyna , progesteron- wszystko ok....Niby ten duphaston jest to lek wytwarzający progesteron, więc skoro mam ok, to po co go brać?

I jeszcze ostatnie pytanie, wyniki progesteronu może zaburzać torbiel? w sensie, że tuszować złe wyniki? bo mi wyszedł ok, myślałam, że wtedy miałam pewność, że owulacja była, a tu okazuje się, że jest torbiel, no chyba, że jest ona z tego cyklu, ale byłoby to dziwne, gdyż mam dopiero 15dc i już by się wytworzyła torbiel?

Bardzo proszę o pomoc....
 
reklama
Nie odpowiem niestety o torbielach, o duphastonie natomiast nie pamiętam dokładnie, bo to prawie 9 lat temu było. W każdym bądź razie cykle miałam 32-38 dni i właśnie ten lek mi je wyregulował i potem było książkowe 28 dni. W pierwszej ciąży nie miałam żadnych problemów, zaszłam w pierwszym cyklu starań. W drugą nie mogłam zajść ok. 1,5 roku (choć pewnie to siedziało w głowie), po wspomaganiu duphastonem udało się jakoś w 4 cyklu. Powodzenia
 
Co do torbieli to mi się wydaje że jak.mass czynnościowe to one wynikają z jakiś zaburzeń hormonalnych a krwotoczne z nie pękniętego pęcherzyka.
Ja miałam w maju czynnościowe na obu jajnikach i wchłonęły się w kolejnym cyklu, natomiast teraz mam krwotoczna ponieważ pęcherzyk nie pękł - monitorowalam to na USG. Też się zastanawiam czemu robią się te torbiele - może robią się bardzo często tylko nie były wykrywane. Ja w ciążę zachodze ale od razu dochodzi do poronien.
Teraz jak zrobiła mi się ta krwotoczna to moja gin mówiła że przepisze mi właśnie duphaston jeżeli @ nie przyjdzie. Ale dostałam normalnie okres więc już ten lek nie jest potrzebny.
 
Wg mnie słuchaj ginekologa chyba że nie masz zaufania to proponuję pójść do innego. Ja brałam od 16 DC przez 10 dni. Na duphastonie miałam regularnie okresy. Powodzenia 🙂
 
Dziękuję za odpowiedzi.
Czy dobrze rozumiem, jak teraz wezmę nie wiedząc, czy owukacja była czy nie, to i takw tym cyklu, gdy rozpocznę kurację raczej nie zajdę w ciążę?
 
reklama
A teraz Test Owulacyjny facelle wyszedł mi pozytywny.... co robić?
Lekarka w sumie nie mówiła, czy jestem przed, czy po, czy wcale nic nie będzie w tym cyklu...
Przytoczę krótki opis usg z wizyty:

"
Decyzja pacjentki o obecności położnej przy
badaniu: Nie; Srom: Bez zmian; Część pochwowa szyjki: Bez zmian; Wydzielina: Fizjologiczna; Pochwa: Bez
zmian; Podczas aktualnej wizyty wykonano badanie cytologiczne:: NIE; Trzon: Bez zmian; Przymacicze: Bez
zmian; Przydatki: Bez zmian; Zat. Douglasa: Bez zmian; Opis badania USG: Trzon macicy przodozgięty o
wymiarach 40 x 30 mm, prawidłowej wielkości i kształtu Endometrium: 9 mm - II faza Jajniki prawy o wymiarach
38 x 28 mm z torbielą prostą o wymiarach 2,9 cm. Jajnik lewy b/z. Zatoka Douglasa wolna."

Można coś wywnioskować z tego opisu?

Nie ukrywam, że już się popłakałam z tej bezsilności... żaden lekarz, a było ich od listopada 2019 roku chyba z 6 lub 7, nie poprowadził mnie tak, abym czuła, że mu ufam, że wie co robi...
już myślę o klinice specjalizującą się w problemach z zajściem w ciążę...
ale ja takich problemów nie miałam.... 1 tracona ciąża po 3 miesiącach starań, 2 w 1 cyklu starań, nie wiem skąd nagle nie mogę zajść....
 
Do góry