reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

duphaston- brać czy nie brać

Zuziiiii

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
15 Listopad 2018
Postów
56
Witam Was wszystkie i proszę o radę

Kilka tygodni temu kiedy byłam w ok. 9tc przy okazji wizyty u ginekologa zapisał mi on dwa opakowania wyżej wymienionego leku. Trochę mnie to zdziwiło, ponieważ kojarzyłam jego nazwę właśnie przez czytanie wpisów na tym forum i w większości był on przypisywany kobietom mającym problemy w ciąży. Ja żadnych problemów nie mam, ale z tego co pamiętam lekarz wspominał coś, że duphaston pomoże dzidzi dobrze się ulokować w brzuchu, więc oczywiście brałam 2x1. Wczoraj przy okazji pierwszego "oficjalnego" USG tutaj ( Francja) kiedy wspomniałam, że biorę te tabletki lekarka zrobiła wielkie oczy i oznajmiła mi, że to lek na problemy z miesiączką i że nie zapisuje się go kobietom w ciąży. Dzisiaj z kolei byłam na pogotowiu i też zapytałam się o duphaston i rekacja lekarza była identyczne i ta sama gadka, że to lek na problemy z menstruacją i że nie mam go brać.
Stąd więć moje pytanie - brać czy nie bo już sama nie wiem :(
 
reklama
Rozwiązanie
Nie przepisuja tam duphastonu, bo nie popieraja sztucznego podtrzymywania poczatkowej ciazy.. natura ma zrobic swoje. W polsce daje sie go nawet zapobiegawczo.
Witaj , jestem w 9tc zaczęłam plamić i lekkie krwawienia lekarz dał duphaston, biorę 2 dzień i dalej plamie😢Czy po leku od razu zanikają plamienia czy trwa to jakiś czas że trzeba brać by zanikły????
Organizm musi się oczyścić. U mnie za 1 i 2 razem plamienie trwało tydzień , a za 3 razem przez całe 3 tygodnie.
Dzidziuś sobie spokojnie rośnie.
 
reklama
Właśnie nie, ale słyszałam o krwiakach za 5 dni usg, stres okropny

Zależy jakie jest źródło krwawienia? Ja nawet biorąc duphaston plamiłam od 5 do 11tyg z powodu obecności krwiaka. Mówił coś na temat źródła?
Źródeł krwawienia może być kilka. Ginekolog podczas badania szyjki może wykluczyć np.nadżerke, polipy i że to nie jest powodem krwawienia/plamienia. Przyczyną może być krwiak podkosmowkowy, widoczny w badaniu USG. Co do samego Duphastonu ginekolodzy przepisują bez zlecenia badania poziomu progesteronu (badanie z krwi). Nie wiem czemu (może dlatego, że jest to badanie odpłatne?). Wskazaniem do brania progesteronu może być wiek kobiety po 35 roku życia (generalnie wraz z wiekiem spada progesteron i dlatego z "automatu" mogą przepisać.)
 
Ja dostałam duphastone nie wiem w jakim celu skoro nic złego nie wykryła, dzidziuś żyje miał się dobrze , a po tym leku ( brałam tylko 2tygodnie ) przybrałam 8kg , ciągle spałam, okropnie źle się czułam , jak już miałam taki stan krytyczny ,że spałam na podłodze bo nie mogłam dojść do łóżka mąż kazał mi napisać do lekarki czy ja muszę brać te leki ,a ta stwierdziła, że nie muszę . Przestałam brać, po 2 dniach wszystko mineło nagle ,ale zdążyłam sobie rozpieprzyc nimi żołądek. Teraz jestem w 4 miesiącu ciąży i nie mogę nic jeść praktycznie bo żołądek mnie tak boli ,że szok. Nie wymiotuje , nic poza tym mi.nie jest, i już jedyne co mi pozostaje to głodówka, bo nie pomaga od ponad 2 miesiący ani siemie lniane , ani kiśle, od lekarki dostałam Reflug ,bioręod 2 tygodni i też nic nie pomaga wszyscy rozkładają ręce nagle . Także tak mi wlansie "pomógł" dupfastone! Dziękuję pozdrawiam...
 
To progesteron. Potrzebny jest do owulacji (stad podawanie w regulacji cyklu) ale i w przygotowaniu macicy do zagniezdzenia. Czasem w ciazy jest potrzebne jego branie jesli organizm produkuje za mało. Jak z nim u Ciebie nie wiemy, bo za pewne przed braniem nie badałaś poziomu. Po 12-13tc wytwarza go juz lozysko i zazwyczaj daje rade wiec raczej nie trzeba brac. A jak u Ciebie byl zalecony bez wiekszych podstaw to pewnie tym bardziej.
Progesteron z reguły bierze się w drugiej fazie cyklu … po owulacji …
Za owulacje odpowiada inny hormon .
Progesteron jest potrzebny PO OWULACJI a nie DO OWULACJI ….
 
Ja dostałam duphastone nie wiem w jakim celu skoro nic złego nie wykryła, dzidziuś żyje miał się dobrze , a po tym leku ( brałam tylko 2tygodnie ) przybrałam 8kg , ciągle spałam, okropnie źle się czułam , jak już miałam taki stan krytyczny ,że spałam na podłodze bo nie mogłam dojść do łóżka mąż kazał mi napisać do lekarki czy ja muszę brać te leki ,a ta stwierdziła, że nie muszę . Przestałam brać, po 2 dniach wszystko mineło nagle ,ale zdążyłam sobie rozpieprzyc nimi żołądek. Teraz jestem w 4 miesiącu ciąży i nie mogę nic jeść praktycznie bo żołądek mnie tak boli ,że szok. Nie wymiotuje , nic poza tym mi.nie jest, i już jedyne co mi pozostaje to głodówka, bo nie pomaga od ponad 2 miesiący ani siemie lniane , ani kiśle, od lekarki dostałam Reflug ,bioręod 2 tygodni i też nic nie pomaga wszyscy rozkładają ręce nagle . Także tak mi wlansie "pomógł" dupfastone! Dziękuję pozdrawiam...
Duphaston to dobry lek. Jeśli jest odpowiednio przepisany :) a co do zalodka nie musi być wcale od niego od różnych innych przyczyn. Możesz mieć refluks wrzoda . Najlepiej się przebadać w tym kierunku. Ja leczę 5 lat się na zalodek. Który nie jest wywołany duphaston;)
 
Cześć 🙂 mam pytanie odnośnie tego duphastonu. Ginekolog mi go przepisał na wywołanie miesiączki. Plus dodatkowo trzy opakowania na następne cykle. Mam brać od 16 dnia cyklu przez 10 dni. Przy braniu ostatniej tabletki w 10 dniu( która wzięłam rano w czwartek) w tym samym dniu wieczorem miałam już śluz z krwią. Na następny dzień w piątek nic ,może lekkie plamienie . A w sobotę okres już normalnie. I nie wiem czy 1 dc. liczyć od czwartku czy od soboty? Z góry dziękuję za odpowiedź🙂
 
Cześć 🙂 mam pytanie odnośnie tego duphastonu. Ginekolog mi go przepisał na wywołanie miesiączki. Plus dodatkowo trzy opakowania na następne cykle. Mam brać od 16 dnia cyklu przez 10 dni. Przy braniu ostatniej tabletki w 10 dniu( która wzięłam rano w czwartek) w tym samym dniu wieczorem miałam już śluz z krwią. Na następny dzień w piątek nic ,może lekkie plamienie . A w sobotę okres już normalnie. I nie wiem czy 1 dc. liczyć od czwartku czy od soboty? Z góry dziękuję za odpowiedź🙂
1 dc liczysz od normalnego krwawienia a nie od plamienia.
 
Witam . Może tutaj ktoś mi pomoże? Albo miał podnobnie?Miałam duphaston na 4 miesiące. Po trzecim opakowaniu miałam się zgłosić do gin. A z przyczyn osobistych musiałam przełożyć i mam.dopiero na koniec września wizytę. Po ostatnim opakowaniu okres dostałam 9 sierpnia. No i właśnie teraz dokładnie 25 sierpnia( 17 dniu cyklu )( już bez tabletek) znowu dostałam okres. Duphaston brałam od 16 dnia cyklu przez 10 dni. Okresy przy dupku co 27 dni.
 
reklama
Do góry