reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

duphaston- brać czy nie brać

Zuziiiii

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
15 Listopad 2018
Postów
56
Witam Was wszystkie i proszę o radę

Kilka tygodni temu kiedy byłam w ok. 9tc przy okazji wizyty u ginekologa zapisał mi on dwa opakowania wyżej wymienionego leku. Trochę mnie to zdziwiło, ponieważ kojarzyłam jego nazwę właśnie przez czytanie wpisów na tym forum i w większości był on przypisywany kobietom mającym problemy w ciąży. Ja żadnych problemów nie mam, ale z tego co pamiętam lekarz wspominał coś, że duphaston pomoże dzidzi dobrze się ulokować w brzuchu, więc oczywiście brałam 2x1. Wczoraj przy okazji pierwszego "oficjalnego" USG tutaj ( Francja) kiedy wspomniałam, że biorę te tabletki lekarka zrobiła wielkie oczy i oznajmiła mi, że to lek na problemy z miesiączką i że nie zapisuje się go kobietom w ciąży. Dzisiaj z kolei byłam na pogotowiu i też zapytałam się o duphaston i rekacja lekarza była identyczne i ta sama gadka, że to lek na problemy z menstruacją i że nie mam go brać.
Stąd więć moje pytanie - brać czy nie bo już sama nie wiem :(
 
reklama
Rozwiązanie
Nie przepisuja tam duphastonu, bo nie popieraja sztucznego podtrzymywania poczatkowej ciazy.. natura ma zrobic swoje. W polsce daje sie go nawet zapobiegawczo.
reklama
A kiedy może ustąpić krwawienie po stosowaniu duphosten?
Plamienie może nie ustąpić, ale nie oznacza to poronienia. Ja miałam krwawienia 3 razy (pełna wkładka krwi) i z ciąża było wszystko ok (urodziłam naturalnie 40+0). Plamienia/krwawienia wzbudzają niepokój, bo może to być początek poronienia. Jednak można nie mieć żadnych plamień i ciąża może się zatrzymać. Bierz zalecane witaminy/leki odpoczywaj, chodź na kontrole USG, znajdź ginekologa do prowadzenia ciąży,któremu będziesz ufać.
 
Część . Biorę duphaston od 16 do 25 dnia cyklu. W tym cyklu pomyliły mi się dni i wzięłam tabletki 15 DC. Ma.to jakiś wpływ? Czy mogę sobie tym zaszkodzić? Biorę na regularne cykle żeby mieć.
 
Do góry