reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dwujęzyczność

reklama
Mój brat uczył się niemieckiego na niemieckich bajkach z tv. I chcialam tu z doswiadczenia napisać- nie potrafił pięknie mówić od tego, ale rozumiał wszystkich Niemców (którzy odwiedzali nas w Pl) i krótko potrafił im odpowiedzieć.
Ja mieszkam w De, póki co nasz synek jest ze mną w domu, mamy jedynie kontakt z niemieckimi sąsiadami. Ale nie wiem, czy z moim nieperfekcyjnym niemieckim chciałabym go uczyć tego języka. Chyba lepiej, jak nauczy się od "czystych" Niemców.
 
Mój brat uczył się niemieckiego na niemieckich bajkach z tv. I chcialam tu z doswiadczenia napisać- nie potrafił pięknie mówić od tego, ale rozumiał wszystkich Niemców (którzy odwiedzali nas w Pl) i krótko potrafił im odpowiedzieć.
Ja mieszkam w De, póki co nasz synek jest ze mną w domu, mamy jedynie kontakt z niemieckimi sąsiadami. Ale nie wiem, czy z moim nieperfekcyjnym niemieckim chciałabym go uczyć tego języka. Chyba lepiej, jak nauczy się od "czystych" Niemców.
No właśnie... dzięki bajkom przynajmniej rozumie..i nie powiela błędów ze spolszczonego niemieckiego ;)
 
A moze ebay.de? Koszt przesyłki z Niemiec nie obejuje żadnego cła i często kosztuje praktycznie tyle samo co nasza pocztą polską.
 
Mój brat uczył się niemieckiego na niemieckich bajkach z tv. I chcialam tu z doswiadczenia napisać- nie potrafił pięknie mówić od tego, ale rozumiał wszystkich Niemców (którzy odwiedzali nas w Pl) i krótko potrafił im odpowiedzieć.
Ja mieszkam w De, póki co nasz synek jest ze mną w domu, mamy jedynie kontakt z niemieckimi sąsiadami. Ale nie wiem, czy z moim nieperfekcyjnym niemieckim chciałabym go uczyć tego języka. Chyba lepiej, jak nauczy się od "czystych" Niemców.
Uczyłam się niemieckiego na identycznej zasadzie, Super RTL i RTL Zwei na zawsze w moim serduchu :D Dzisiaj juz sporo pozapominałam, ale jeszcze w liceum szprechałam dosc płynnie takie podstawowe zdania.
 
Do góry