reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dwunastotygodniowe dziecko nie chcę jeść

Czemu apap? Zjadł coś? Widze ze poranki mamy podobne....
Ja właśnie wrocilam od gastrologa. Porażka totalna. Lekarz nie dal mi dojsc do slowa, nawet mu nie powiedziałam z jakiego powodu przyszlam. Wizyta trwala ok 7 minut, a byla to nasza pierwsza wizyta u niego. Po tych 7 minutach stwierdzil ze dziecko ma 1.atopowe zapalenie skory (chyba dlatego ze ma ciemieniuche) 2.alergie 3.nieprawidlowe napięcie kończyn górnych. Wróżbita Maciej normalnie. Aż ręce opadają i płakać sie chce. Przepisał zagęstnik do mleka bo zdążyłam wtrącić ze ulewa
Dalam apap, zeby sprawdzic, czy go cos nie boli
Ale po apapie tez doopa. On sie kreci non stop, nie moz skupic sie na butli. Na widok butli sie cieszy, a po kilku lykach puszcza i za chiny nie chce jesc.

Wspolczuje, ze wizyta nieudana...
Moj pediatra jest gastrologiem i tyle, co nam gastrotuss zaproponowal. Nam z fiberoskopii wyszlo, ze ma refluks ukryty. Czytam niby, ze jeszcze mozna podawac zobojetniajace leki (helicid)...
 
reklama
@tymoniiwa1 Nam najbardziej pomogli neonatolodzy i oni nas pokierowali do konkretnych lekarzy. Ale nie wiem jak to jest z dzieckiem urodzonym o czasie - mój syn był pod ich opiekę ze względu ma wcześniactwo. Chyba musisz znaleźć innego lekarza. Choćby prywatnie. Poszukaj na znanylekarz - może znajdziesz kogoś godnego polecenia.
W sumie Twój opis objawów skłania mnie do przemyślenia, że to nietolerancja mleka (alergia?). Jakie mm podajesz? Może warto namówić pediatrę, by dał Wam receptę np. na Nutramigen lub Bebilon Pepti?
Poza tym dzisiejszym lekarzem to zaden inny nam alergii nie sugerował. Wręcz przeciwnie, mowili zeby nie zmieniac mleka bo to jest dobrze dobrane. On nie ma typowych objawow alergii, ma bardzo ladną skórę, nie ma zaparć, kolek. Kupy robi normalne, bez śluzu. Mam recepte na nutramigen bo w sumie to mi pani doktor nasza dala ale bez przekonania. Raczej na zasadzie co nam szkodzi sprawdzic. Ja sie obawiam ze on tego mleka juz zupełnie nie tknie i bedzie jeszcze gorzej. Nie znam się na alergiach, zaden z moich synów nie miał, wiec tez nie znam sie do konca na objawach. Jednak lekarze raczej u niego alergii nie sugerowali.
 
Dalam apap, zeby sprawdzic, czy go cos nie boli
Ale po apapie tez doopa. On sie kreci non stop, nie moz skupic sie na butli. Na widok butli sie cieszy, a po kilku lykach puszcza i za chiny nie chce jesc.

Wspolczuje, ze wizyta nieudana...
Moj pediatra jest gastrologiem i tyle, co nam gastrotuss zaproponowal. Nam z fiberoskopii wyszlo, ze ma refluks ukryty. Czytam niby, ze jeszcze mozna podawac zobojetniajace leki (helicid)...
W srode jade do łodzi do gastrologa, podobno jakas super, extra babka... zobaczymy. Moj je dzisiaj porcjami po 30ml a ile z tego wypluwa przy okazji to juz nawet nie chce wiedzieć... Też sie nie moze skupic na mleku, najbardziej go interesują ą obrazki na butelce i moje palce. No i oczywiście wypluwanie mleka, to dopiero ubaw po pachy 🤦‍♀️
 
@tymoniiwa1 A on wogóle łyka to mleko czy tak mu się strasznie wraca? Może ma faktycznie jakieś problemy z napięciem mięśniowym? Może jak gastrolog nie pomoże,to znaleźć neurologopedę, który oceni czy wszystko napięciowo jest ok (np. czy odruch wymiotny nie jest wygórowany).
 
@tymoniiwa1 A on wogóle łyka to mleko czy tak mu się strasznie wraca? Może ma faktycznie jakieś problemy z napięciem mięśniowym? Może jak gastrolog nie pomoże,to znaleźć neurologopedę, który oceni czy wszystko napięciowo jest ok (np. czy odruch wymiotny nie jest wygórowany).
Łyka, w trakcie jedzenia mu sie raczej nie wraca, czesciej po. Tylko bardzo sie wygina w trakcie jedzenia. Glowe tak do gory i na bok. Ja juz sama nie wiem czy to refluks, napięcie, alergia czy co. Dlatego tak biegam po tych lekarzach. Neurologopede tez mam chyba na przyszly tydzień umowionego. Juz chyba tylko u ginekologa z nim nie bylam 😁
 
@tymoniiwa1 I bardzo dobrze! Szukaj, bo aż żal, by maluszek tak się męczył. W międzyczasie albo mu ktoś pomoże, albo podrośnie na tyle, że z wiekiem minie :)
 
Łyka, w trakcie jedzenia mu sie raczej nie wraca, czesciej po. Tylko bardzo sie wygina w trakcie jedzenia. Glowe tak do gory i na bok. Ja juz sama nie wiem czy to refluks, napięcie, alergia czy co. Dlatego tak biegam po tych lekarzach. Neurologopede tez mam chyba na przyszly tydzień umowionego. Juz chyba tylko u ginekologa z nim nie bylam [emoji16]
Moj tez wygiety w trakcie jedzenia od zawsze. Ale wszystkich tych specjalistow przeszlismy juz.
Tez mi po glowie chodzil nutramigen, ale przeciez on w zyciu tego nie tknie...
 
@sandyy Ja też tak myślałam, ale mojemu posmakował. Ja nie byłam w stanie tego próbować ;-) Chyba nic nie szkodzi spróbować, skoro i tak nie chce jeść.
 
reklama
Moj tez wygiety w trakcie jedzenia od zawsze. Ale wszystkich tych specjalistow przeszlismy juz.
Tez mi po glowie chodzil nutramigen, ale przeciez on w zyciu tego nie tknie...
Tego samego sie boje, ze zrazi sie do butelki jeszcze bardziej. Czasami to sama nie wiem co robic i kogo sluchac. Kazdy lekarz inaczej a i tak nic z tego nie wynika. Jak dzisiaj z jedzeniem?
 
Do góry