reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dylematy młodych mam czyli porady laktacyjno-pieluszkowo-dietetyczno-zdrowotne

reklama
Oj, ja tez niewiedzialam , ze organizm z takim opoznieniem dziala na alergen, zjadlam wczoraj odrobine czekolady i widze dlugo musze czekac, by sprawdzic czy wszystko ok.

Mam do was pytanie odnosnie masarzu brzucha, bo znalazlam sprzeczne info. Przy kolkach masujemy zgodnie, czy przeciwnie do ruchu wskazowek zegara?
 
tulip, zgodnie ze wskazowkami. w linkach dalam fajny masaz antykolkowy, malemu sie podobalo i pomagalo go odgazowac.

a my nadal mamy problem z luszczaca sie skora na glowie i malego chyba swedzi, bo sie do krwi podrapal w nocy. smaruje oliwka przed kapiela i po kapieli i rano... chyba mam do dupy oliwke - Bambino. Macie jakies pomysly jak mu ulzyc? Do tego okropnie to wyglada...
 
Tulip ja juz tez nie wiem;) bo w necie czytam ze z ruchem a dzis w tv mowili ze odwrotnie;)
Koncia a mieszasz ta oliwke z woda? bo taka sama oliwka moze zapychac gruczoły łojowe i bedzie jeszcze gorzej.Moze sprobuj parafiny?
 
u mojego maleństwa całe szczęście żadnych problemów skórnych nie było i nie ma poza drobnym wysypem potówek. Tak więc u mnie wystarcza że do wieczornej kąpieli dodaję nadmanganian potasu i ciekłą parafinę. Osobiście nie stosuję żadnych Emolium, Oilatum i innych oliwek bo wydaje mi się to przereklamowane i za drogie jak dla mojego budżetu. Używam jeszcze od czasu do czasu kremu dla niemowląt do posmarowania buźki i tyle. No i oczywiście po kąpieli trzeba wyczesać zbędny naskórek z włosków.

koncia jeżeli problem nie będzie ustępował to proponuję zajrzeć do lekarza bo mały może jest na coś po prostu uczulony (mój brat był uczulony na wodę!) a ty w czym go kąpiesz?
 
koncia ja też mam problem z łuszczeniem skóry na główce Zosi, smaruje na razie oliwka i po jakimś czasie wyczesuje, ale trwa to od jakiegoś tygodnia i na razie nie widze poprawy...a co to znaczy ze okropnie to wyglada? co sie z tym dzieje?
 
patik, po prostu ma to na całej główce i jak jeszcze podrapał, to ma takie głębokie ranki.

Nam się to zaczeło robić po ciemieniusze, może to taka kontynuacja?

ola, nie mieszałam oliwki z wodą, po co tego używać jak jeszcze szkodzi :confused: spróbuję może z tą parafiną

oprócz oliwki dodawałam do kąpieli płynu/szamponu Hipp
 
Madzik gdyby to była alergia na Twoje jedzenie to raczej na brzuszku by wyszły krostki, u nas tak było z czekoladą. A jak to potówki to nie smaruj oliwką. Daj znać jak zacznie schodzić, oby już jutro!
 
Nam Maxa tez wysypalo na buzce, dosyc mocno
najbardziej policzki ma w krostkach, ktore wlasnie czesto zlewaja sie w czerwona plame, wyspka jest nawet na uszkach,a za uszkami sucha skora i takie twarde grudki ze skory (hmm nie wiem jak to dobrze opisac)
Z tym,ze nie ma bialych czubkow.
Wysypalo go z 4 dni po tym jak podalismy aptamil comfort.
Przeszukalam tysiac stron na necie,ale i tak nic nie wiem, bo bardzo latwo jest pomylic skaze bialkowa z tradzikiem ;/
Do naszego lekarza idziemy za tydzien, moze wtedy krosty jeszcze beda to bedziemy wiedziec co to takiego.
Narazie zdecydowalam ,ze wracamy do Nutramigenu (na wypadek gdyby to byla skaza bo do naszego lekarza wczesniej niz za tydzien nie damy rady isc) Nie wiem czy dobrze zrobilam zmieniajac znow to mleko,ale przynajmniej zaczal miec normalne kupy.Bo po zwyklym aptamilu zolte ale baardzo czesto (z 10 x na dzien) i go poodparzalo.A po a. comfort jeszcze gorzej bo kupa raz dziennie ,ale za to strasznie wodnista i zielona ;/
 
reklama
co do masazu brzuszka - generalnie kirunek nie ma zmaczenia
ruda- wg mnie dobrze ze zmieniłas na nutramigen bo to co opisujesz z kupami to wyglada na nietolerancje laktozy (kupy sa kwaśne i stąd błyskawiczne odpażenia)
A moja Mała odmówiła kategorycznie jedzenia Emfamilu:( bebilonem pepti tez pluje a nawet "próbuje wymiotować" tzn wypycha smoczek i to mleko co ma na języku by go nie połknąć. A coś jeść musi bo moja produkcja nie wystarcza
 
Do góry