reklama
 1. Kostki magnetyczne MagicubeKonkurs/

  Wybierz zabawkę, która uszczęśliwi twojego maluszka Konkurs/

  Zamknij powiadomienie

Dzieci a nauka języków obcych

Temat na forum 'Rozwój i zabawy' rozpoczęty przez jezykiemdziecka, 11 Maj 2013.

 1. erikawods

  erikawods

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  moje dziecko uwielbia Baby Born i oglądać bajki na youtube =)
   
 2. erikawods

  erikawods

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  moje dziecko uwielbia oglądać bajki na youtube =)
   
 3. reklama
 4. Oelaela

  Oelaela

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Jednak nie ma to jak zajęcia z kimś kto potrafi nauczyć języka, ja zastanawiam się nad takim przedszkolem językowym Royal International School w Krakowie jest to całkiem niedaleko nas a koleżanka mi niedawno polecała bo jej córka chodzi już pół roku, codziennie język angielski to nie to samo co godzinka czy dwie w tygodniu.
   
 5. Asteraki

  Asteraki Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  20
  Wiem, że rodzice chcą dla dzieci jak najlepiej i żeby im było jak najlżej w życiu, ale języka można nauczyć się w każdym wieku. Obecnie mówię biegle w 4 językach, dwóch ostatnich zaczęłam się uczyć mając 19 lat, więc to nie jest tak, że jak dziecko za młodu nie uczy się kilku języków to jest skazane na porażkę. Zresztą nie każdy musi być poliglotą. Najważniejsze żeby nauka języka bela dla dziecka zabawą, przyjemnością, a nie obowiązkiem narzuconym przez rodziców.
   
 6. Marysia90

  Marysia90 Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Właśnie, ja też myślę, że wszystko musi być z umiarem i jako zabawa. Jestem za tym, by pokazywać dziecku jak najwięcej, uczyć go i zachęcać do wielu rzeczy, ale bez zmuszania :)
  No i nie każde dziecko musi być mistrzem w językach obcych, choć angielski w dzisiejszych czasach w stopniu komunikatywnym to raczej podstawa ;)
  Ja mojemu sykowi, który ma pół roku kupiłam 2 zabawki, które mają tryb polski i angielski, bo uważam, że jeśli w formie zabawy maluch osłuchuje się z językiem obcym, to jest to ok. Mamy właśnie laleczkę oraz Misia podróżnika z Chicco. Fajne są obie zabawki, ale miś teraz wygrywa, jak chodzi o zainteresowanie synka, bo ma kolorowe światełka, kilka przycisków, które włączają piosenki i zdania, no i miś otwiera buzię gdy mówi i to fascynuje moje dziecko :D Jeśli dzięki tym zabawom będzie mu się lepiej uczyło w przyszłości, to super :) Jeśli nie - to nic. Na wszystko przyjdzie czas :)
   

Poleć forum